Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Quilling

Quilling i origami
by

Sylwia Dorota

on 1 March 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Quilling

Quilling Origami Reguły sztuki Origami - sztuka składania papieru bez użycia kleju
i nożyczek
Kirigami - pozwala na użycie nożyczek Techniki składania Modele z płaszczyzny o kształcie koła, prostokąta, kwadratu, trójkąta równobocznego oraz o innych kształtach foremnych.
Modele płaskie i przestrzenne
Origami modułowe Odmiana origami wykonywana z wielu elementów, gdzie do łączenia używa się specjalnych systemów opartych na zasadzie wypustek i kieszonek, a do ich wykonania nie potrzebujemy kleju. Origami Quilling Origami Sztuka składania papieru
Zasada: zaginanie papieru wzdłuż prostych linii we wszystkich kierunkach
ORI = teczka, KAMI = bóg, KAMI = papier

Geneza: VI wiek; Chiny, Japonia
Lata 50. – origami dociera do USA
Hiszpania - pierwszy kraj w Europie do którego dociera origami Typy papierów do wykonania origami cienki arkusz ,barwiony z dwóch stron
papier pokryty różnymi wzorami, fakturami
arkusze z drobną papierową siatką
papier fluorescencyjny (świeci w ciemnościach)
papier pokryty metalizującą farbą
kolorowy papier ksero
kolorowy papier do pakowania
papier maszynowy, kredowy, kartka z notesu czy z zeszytu Symbolika Tradycyjne formy noszą w sobie często symboliczne treści.

„żuraw“ - symbol zdrowia i pokoju
„żaba“ - symbol płodności Twórcy origami Isao Honda

Akira Yoshizawa

John Montroll Origami - świat czarów, ale nie tylko... Co daje origami:
rozwija fantazję
uczy precyzji i koncentracji
ćwiczy pamieć i logiczne myślenie
usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową
wpływa na konstrukcyjne myślenie. "W sztuce Origami jest również jak w życiu - im głębiej się w nią wnika, tym bardziej ma większą wartość." Quilling Czym jest quilling? Technika tworzenia ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając zamierzone kształty. Historia epoka renesansu (wiek XV i XVI)-korzeni quillingu należy szukać w jubilerstwie. Następnie zakonnice i mnichowie zastosowali tę technikę do ozdoby ksiąg.
XVIII w. - sposób spędzania wolnego czasu w domach mieszczańskich

Ojczyzna quillingu - Anglia

Popularność quillingu zanikła wraz z końcem XIX stulecia. Quilling wrócił do łask w XXI wieku ze względu na dostępność materiałów oraz ich niewielki koszt. Narzędzia potrzebne do quillingu Papierowe paski Klej z precyzyjną nasadką quill -tuleja, rurkować Specjalna igła lub wykałaczka do „kręcenia” Szablon do pomiaru wielkości skręconych kółek Podkładki do kształtów Falownica do karbowania pasków Nożyczki do ewentualnego przycięcia Wilgotna gąbka do nawilżania palców i oczyszczania ich z kleju Gilotyna do ewentualnego cięcia pasków Podstawowe kształty Jak zrobić ozdobę metodą quillingu? 1.Pasek zwijamy ciasno w spiralę (ślimaka).
2.Rulonik dowolnie formujemy poprzez naginanie, rozciąganie itd.
3. Powstają w ten sposób fantazyjne oczka, łezki, serduszka, kropelki, które stanowią pojedyncze elementy dalszej układanki.
4. Gotowe motywy delikatnie nakleja się na karton. Świat quillingu Rekord Guinnessa origami w Polsce www.origami.art.pl/wp-content/gallery/guiness/P1030134.JPG Szybki kurs robienia sowy z quillingu http:://www.youtube.com/watch?v=_gRz1rg4-9w&playnext=1&list=PL2483364EB748F5E3&feature=results_main Niezwykłe origami http://fundir.org/gallery,niezwykle_origami,2606,0,0.html http://fundir.org/gallery,niezwykle_origami,2606,0,0.html http://pinterest.com/pin/273030796130372621/ http://inez-quillingart.blogspot.com/ http://nk.pl/grupy/7457/galeria/296 http://allex096.blogspot.com/2012/08/36-sztuka-japonska.html http://tablica.pl/oferta/origami-3d-origami-modulowe-puchatek-prosiaczek-tygrysek-klapouchy-krolik-prezent-ID1hyXD.html http://happy96.blox.pl/2011/06/23-Kusudama-9.html http://www.wychowawca.pl/miesiecznik_nowy/2007/03-2007/02.htm http://tatsuki-chan.wrzuta.pl/obraz/7RgNSzgAr0u/aba-origami http://www.origami.art.pl/znani-tworcy-origami http://www.quilling.com.pl/ http://www.goinggreenwiththegrizls.com/2012_06_01_archive.html http://manilocuras2.blogspot.com/2009/08/pasos-para-enroscar-el-papel.html http://thelibraryangle.wordpress.com/page/2/ http://swiatpasji.pl/sklep/pl/p/klej-magic-z-precyzyjna-koncowka/3427 http://www.quilledcreations.com/eshop/10Expand.asp?ProductCode=300 http://swiatpasji.pl/kreatywny/quilling/ http://www.sklepy24.pl/szukaj/folia+szablon+do+quillingu http://swiatpasji.pl/kreatywny/quilling/ Opracowanie własne na podstawiehttp://swiatpasji.pl/kreatywny/quilling/ http://agnieszkatarczynska.blogspot.com/2012_01_01_archive.html http://odstresownia.blogspot.com/2011/07/quillingowa-bizuteria.html http://talent.adweek.com/gallery/A-Tribute-to-Yulia-Brodskaya/221285 http://www.paper-designs.pl/inspiracje-pomysly/dekoracje-metoda-quillingu-tutoriale-i-inspiracje/ http://www.paper-designs.pl/inspiracje-pomysly/dekoracje-metoda-quillingu-tutoriale-i-inspiracje/ http://hobbydoci.blox.pl http://www.paper-designs.pl/inspiracje-pomysly/dekoracje-metoda-quillingu-tutoriale-i-inspiracje/ http://stranamasterov.ru/blog/28217/teaser http://pinterest.com/pin/273030796130372618/ http://pinterest.com/pin/273030796130338058/ http://pinterest.com/thinkorange/crafty-ideas-quilling/ http://quilingart.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?1114151 http://stranamasterov.ru/node/270135 http://stylowi.pl/2122533 http://www.allthingspaper.net/2009/07/rolled-paper-art.html Wykonanie:

Sylwia Bielicka
Joanna Dzierzbińska
Ewa Stańczyk
Katarzyna Stańczyk http://pixie-ms.blogspot.com/2012/09/3d-quilled-smurfette-quilling-torpilla.html http://pinterest.com/ataylor0520/quilling-instructions/ http://www.enitan.pl/przyrzad-do-karbowania-paskow-p-1004.html Licia Politis Historia
Reguły sztuki
Typy papierów
Symbolika
Twórcy origami
Rekord Guinnessa
Galeria Jak to się robi?
Historia
Narzędzia
Podstawowe kształty
Galeria
Kurs robienia sowy http://xdominikax1996.blogspot.com/
Full transcript