Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

POP-MUSIC

No description
by

Barbora Stenová

on 19 April 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of POP-MUSIC

POP-MUSIC
Pop (hudobný žáner)
Pop alebo pop music je hudobný žáner. Popové skladby sa spravidla skladajú zo slôh a refrénov s predvídateľnou štruktúrou. Texty sú nenáročné, opakujúce sa témy. Popové skladby bývajú komponované, nahrávané a vydávané obyčajne s cieľom komerčného úspechu. Osobitnou časťou ľudí býva pop niekedy odmietaný ako "neumelecký hudobný žáner".
Pop ako hudobný štýl vznikol na začiatku 60. rokov 20. storočia po ústupe štýlu rock and roll. Za prvých priekopníkov je možné považovať Beach Boys, The Four Seasons a Everly Brothers.
60
The Four Seasons je pop rocková hudobná skupina založená v roku 1960 v Newmarku v štáte New Jersey.

Frontmanom bol Frankie Valli. Pôvodne bola Four Seasons vokálna doo-wop skupina.


The four Sesons

Frankie Valli - spev
Joe Long - basgitara
Tommy DeVito - gitara, spev
Nick Massi - spev, basgitara

December, 1963 (Oh, What a Night)
1962: Sherry
The Beatles bola anglická rock and rollová skupina, ktorá vznikla v roku 1960 v Liverpoole a ktorá pôsobila v rokoch 1960-1970. The Beatles sú považovaní za najúspešnejšiu a dodnes neprekonanú hudobnú skupinu na svete.
The Beatles
Lennon a McCartney boli hlavnými autormi piesní, do repertoáru skupiny však pravidelne prispieval aj George Harrison a niekoľko piesní zložil aj bubeník Ringo Starr. Po väčšinu ich kariéry bol ich producentom George Martin, ktorému sa niekedy prisudzuje aj prívlastok "piaty Beatle".
Členmi The Beatles boli John Lennon (rytmická gitara, ústna harmonika, spev), Paul McCartney (basová gitara, spev), George Harrison (sólová gitara, spev) a Ringo Starr (bicie, spev), všetci z Liverpoolu v Anglicku.
ABBA
je popová a diskotéková skupina, založená západonemeckým hudobným producentom Frankom Farianom v roku 1975. Pôvodnými členmi skupiny boli Liz Mitchell, Marcia Barrett, Maizie Williams a Bobby Farrell.
Boney M.
ABBA (1972 – 1982) bola švédska populárna hudobná skupina. Stala sa najúspešnejšou švédskou hudobnou skupinou a jednou z najpopulárnejších hudobných skupín na svete; jej úspech sa často porovnáva so skupinou Beatles.
Sunny
Jej štyria členovia Björn Ulvaeus, Benny Andersson, Agnetha Fältskogová a Anni-Frid Lyngstadová (prezývaná „Frida“).
Abba - Dancing Queen
roky
70
roky
80
roky
90
roky
súčastnosť
Abba - Money, Money, Money
Rasputin
Karel Gott
Karel Gott (* 14. júl 1939, Plzeň) je český spevák, najvýznamnejší a najpopulárnejší spevák v dejinách česko-slovenskej populárnej hudby. Karel Gott - pôsobí na scéne viac ako 50 rokov, je držiteľom 37 slávikov, vlastní okolo 60 zlatých platní, 2 strieborné platne, 7 diamantových platní.

80. roky:
Včelka Mája;
Čau lásko;
Je jaká je;
Zvonky štěstí
60. roky:
Mám rozprávkový dom (1966);
Lady Carneval;
Láska bláznivá; Trezor;

70. roky:
Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?;
Paganini;
Kam tenkrát šel můj bratr Jan;
Babička; Měsíční řeka
90. roky:
Když muž se ženou snídá;
Kakaová
po roku 2000:
Pokaždé;
Znám, jak je krásné lásku dát
Lady Karneval
V roku 2002 skupina ohlásila prestávku v nahrávaní a koncertovaní, keď Marii Frederiksson diagnostikovali mozgový nádor
Roxette je švédska dvojčlenná pop rocková skupina, ktorá sa skladá z Marie Fredriksson (spev) a Pera Gessleho (spev a gitara). Skupina vznikla v roku 1986 a stala sa populárnou koncom 80-tych rokov vďaka svojmu albumu Look Sharp!.
Roxette
Roxette - Listen To Your Heart
Kráľ POPU - Michael Jackson
Michael Joseph Jackson, známy ako Michael Jackson (* 29. august 1958 Gary, Indiana, USA – † 25. jún 2009 Los Angeles, Kalifornia, USA [1][2]) bol americký popový, soulový, a rockový spevák, skladateľ a tanečník černošského pôvodu, ktorý popri The Beatles a Elvisovi Presleym najvýraznejšie ovplyvnil popovú hudbu, a zmenil spôsob jej vnímania, predovšetkým tanečným stvárnením, ktorú reprezentovali aj umelecké videoklipy. Stal sa aj revolucionárom v živých vystúpeniach, a v tomto jeho vplyv je možné vidieť vo väčšine dnešných-súčasných najväčších hudobných hviezd.
Výrazne sa presadil ako tanečník. V tanci prišiel so zvláštnym tanečným krokom, keď má divák pocit, že tanečník kráča vpred, ale v skutočnosti kráča vzad, tzv. Moonwalk a to isté aj do oboch strán, tzv. Sidewalk.
bad
One direction
Justin Bieber
One Direction
One Direction je britsko-írska chlapčenská hudobná skupina, ktorú tvoria , Harry Styles, Zayn Malik, Liam Payne, Niall Horan a Louis Tomlinson. V siedmej sérii speváckej súťaže X-Factor obsadili 3. miesto a následne podpísali nahrávaciu zmluvu so Sony Music.
Story of My Life
Justin Bieber
Justin Drew Bieber(*1. marec 1994) je kanadský pop spevák ktorého preslávil internetový videoportál YouTube. Na tomto portáli ho objavil jeho aktuálny manažér Scooter Braun.
Boyfriend
Elán
Elán je slovenská hudobná skupina, ktorú v Bratislave v roku 1968 založili vtedajší spolužiaci zo základnej školy spevák Jožo Ráž, hráč na klávesové nástroje Vašo Patejdl, gitarista Juraj Farkaš a bubeník Zdeno Baláž.[1]
Do povedomia širšej verejnosti sa skupina dostala v roku 1980 po tom ako na bratislavskej lýre získala strieborné ocenenie s piesňou „Kaskadér“. V priebehu 80. rokov kapela zaujala publikum hlavne svojou pôvodnou slovenskou tvorbou.
Kaskadér
Madonna
Madonna Louise Veronica Cicconeová Ritchieová známa pod menom Madonna (* 16. august 1958) je americká populárna speváčka, skladateľka, tanečníčka, herečka, producentka a módny symbol. Podľa Guinnessovej knihy rekordov je najúspešnejšou sólovou speváčkou na svete
Madonna dosiaľ absolvovala sedem turné. S každým turné priniesla niečo nové, pričom koncert nechápe len ako odspievanie piesní, ale hlavne ako show s množstvom prvkov, pričom vždy dáva jasný odkaz, čo chce daným turné povedať. Vždy sa venuje rôznym témam, či už náboženstvu, láske, politike, chudobe alebo aj otázkami vojny a mieru. Mnoho ľudí práve kritizuje správanie Madonny voči týmto témam.
Ray of Light
Mariah Careyová
Shakira
Narodila sa 2. februára 1977 v Barranquille v Kolumbii v zmiešanej rodine. Otec bol libanonského pôvodu, matka Kolumbijčanka. Shakira hovorí okrem rodnej španielčiny aj plynule anglicky, portugalsky a taliansky. Jej najúspešnejšie začiatky sa viažu k 90 rokom.
Mariah Careyová
(* 27. marec 1970, Huntington, Long Island, New York, USA) je americká speváčka, textárka hudobná producentka a herečka. V roku 1988 uzavrela s manažérom Columbia Records Tommym Mottolom hudobný kontrakt a v roku 1990 vydala svoj debutový album Mariah Carey. Album zaznamenal veľký úspech;
Shakira
Without you
Waka Waka
Britney Jean Spearsová
(* 2. december 1981, McComb, Mississippi, USA) je americká popová speváčka, tanečníčka a príležitostná herečka, spisovateľka a textárka. Najznámejšia je vďaka svojim štúdiovým albumom, videoklipom a popovým skladbám.
Debutovým singlom Britney bol song
„...Baby One More Time“
, ktorý sa začal objavovať na rozhlasových staniciach a na MTV v roku 1998. Singel, kde je Britney ešte hnedovlasá a oblečená do školskej uniformy slávil úspechy po celom svete.
Lady Gaga
Rihanna
Stefani Joanne Angelina Germanotta
[3] (* 28. marec, 1986, Yonkers, New York),[4] známa pod umeleckým menom Lady Gaga, je americká speváčka a hudobníčka.Jej tvorba je ovplyvnená Madonnou, Michaelom Jacksonom a skupinou Queen. Od roku 2005 vystupovala po newyorských baroch, všeobecne známou sa stala až v roku 2008
Rihanna
, celým menom
Robyn Rihanna Fenty
(* 20. február 1988) je speváčka barbadoského pôvodu, v súčasnosti žijúca v San Diegu v Kalifornii, USA.Jej tvorba obsahuje prvky popu, R&B, reggae, dancehall a dance. Preslávila sa hitmi ako „Pon de Replay“, „SOS“, či „Unfaithful“
Full transcript