Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Вимоги до

No description
by

Shreder Shreder

on 1 March 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Вимоги до

Вимоги до збруї(упряжі)
Стандартна кінна упряжка складається з наступних деталей:

Хомут
.
Його призначення – передавати тягові можливості на віз чи сани. Елемент слід одягати на шию таким чином, щоб він не мучив рух і подих коня. Надто довгий або широкий хомут може призвести до появи пошкоджень на тілі тварини і сприяє зниженню тягової сили. Для надійної фіксації елемента використовують міцну шкіряну шлею, яка забезпечує гальмування.
Узда.
Ця частина збруї для коней є найскладнішим елементом упряжі. Bона складається з вудил, вуздечка і недоуздка. Оптимальним варіантом є використання похідної вуздечки, яка дає можливість везти тварину паралельними поводами. Віжки можуть бути виконані з шкіри або міцного текстильного матеріалу.
Попруга і сіделка.
Представлені частини збруї призначені для утримання всього комплекту і передачі тягового ефекту на спину коня.
Шлея.
Bона фіксує положення хомута при осадженні, уповільнення або пересуванні коні на підйомі. Елемент збруї підганяється внатяжку, щоб між сідницями і ободовими пряжками проходила долоня. Шлея виготовляється з декількох ременів.
Черезсідельник
підтримує вагу дуги, голоблі і хомута і передає частину тяги на сіделко.
Подбрюшник.
Цей елемент упряжі додатково фіксує положення всієї конструкції, проходить під подпругою і кріпиться краями на оглоблях.
Упряж повинна бути виконана з якісних матеріалів і підганяти під індивідуальну будова коней. Види збруї поділяються на сільськогосподарські, виїзні і транспортні варіанти. Вони мають різновиди по числу використовуваних коней: одиночні, парні і багатокінні
варіанти:
Однокінна
російська або європейська упряж. Дана конструкція може бути виконана як з дугами, так і без них. Бездугова модифікація передбачає передачу головної ваги вози за допомогою шлеї. Варіант з дугами комплектується хомутом, супонью, сідельником, гужею, голоблею і вуздечкою з шлєю.
Постромочно -дишловий
зразок. У такий упряжці можна використовувати як пару коней, так і одну особину. Ефективність тварин помітно збільшується, якщо надіти на них сіделку і черезсідельник.
Постромочна
модель. Досить проста, але не дуже зручна у використанні упряж. Тягу в цій конструкції забезпечують посторонки і хомут. Варіант вимагає обладнання вози гальмівною системою, щоб уникнути травмування коня.
Тачанкова
варіація. Види цієї системи запрягання коней відомі з часів, як люди почали масово використовувати тварин у різних галузях господарства. Пристрій складається з постромкової частини і дишла, але сьогодні практично не використовується.
Поєднана
упряжка. Класична європейська конструкція з постромками і оглоблями. Види представленої збруї дозволяють запрягати одночасно від 6 до 8 коней. Визначальну роль для правильної експлуатації деталі грає підбір тварин за зростом і силою. В авангарді воза ставлять витривалих особин, позаду, підбирають пристяжних коней, які визначають повороти воза, а замикають упряж високі міцні коні, що відповідають за гальмування.
Історичні факти
Перші види упряжі для коней відомі з давніх часів (згідно з історичними знахідками, частини збруї, знайдені археологами, датуються двома тисячоліттями до нашої ери). Велике значення конярі надавали не тільки практичності та якості збруї, але і її красивого оформлення. Чим багатше і більш значущим був власник тварин, тим гарніше і яскравіше виглядало оснащення.

Те, з чого складається збруя, грає важливу роль в ефективності використання та вплив елементів упряжі на стан коней. У Середньовіччі, оснащення дорогоцінним камінням та матеріалами збруї, втратило актуальність, так як коні використовувалися здебільшого в якості вантажного і робочого транспорту.

Починаючи з середини XVI століття, знову увійшли в моду якісні і красиві упряжі. Обумовлено це було появою карет та кінних екіпажів, які вимагали відповідного оформлення.

Хоча зараз коней у багатьох сферах замінили механізми та автотранспорт, їх використання повністю не втратило актуальність. Коні допомагають людям в приватному господарстві, розважальній сфері. Широко використовуються тваринами в спорті і різних змаганнях. Існують навіть змагання на вміле поводження зі збруєю. Правильно надітий упряж дозволяє не тільки збільшити коефіцієнт корисної дії, але і зберегти сили й здоров’я наших парнокопитних помічників.
Full transcript