Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Chuligan Literacki

No description
by

Kuba Florkowski

on 17 December 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Chuligan Literacki

add logo here
Chuligan Literacki
Przykładowy odcinek
Bohaterem jednego z odcinków Chuligana literackiego jest Stanisław Srokowski – prozaik, poeta, eseista i krytyk literacki. Jednym z przewodnich tematów jego twórczości jest sytuacja Polaków na Kresach w okresie II wojny światowej. Poświęcił jej m.in. powieści Duchy dzieciństwa i Repatrianci, a także tom opowiadań Nienawiść, na kanwie którego Wojciech Smarzowski nakręcił film Wołyń. W rozmowie z Mateuszem Matyszkowiczem pisarz wraca do tragicznych wydarzeń z okresu wojny – mówi o narodzinach ukraińskiego nacjonalizmu, potrójnym: niemieckim, sowieckim i ukraińskim ludobójstwie na Polakach, a także wspomina samą rzeź wołyńską, kiedy to przyjaciółka matki, rdzenna Ukrainka, uratowała jego rodzinę od zagłady.
Opinia własna
Program jest jedną z ciekawszych pozycji w ramówce TVP Kultura. Wzbogaca on naszą wiedzę z dziedziny sztuki, kultury oraz literatury, a pozycje, które są w nim przedstawiane mogą posłużyć jako świetne przykłady podczas matury. Na dodatek formuła jak i cała sceneria programu nie są aż tak nużące jak większość tego typu porgramów.
Dziękuję za uwagę
Wykonał Jakub Florkowski, 2B
W każdym odcinku gospodarz programu spotyka się z jednym pisarzem i porozmawia m.in. o jego twórczości. „Chuligan literacki” ma być realizowany poza studiem w przestrzeniach związanych z kulturą, m.in. w galeriach sztuki i teatrach. Odcinek trwa około 25 minut. - Program jest konfrontacją prowadzącego z silną osobowością literacką - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura, który jest autorem i gospodarzem „Chuligana literackiego”.


Prowadzący program i jego gość, który jest autorem omawianej publikacji, rozmawiają w przestrzeni nawiązującej do tematyki podejmowanej w książce, np. w muzeum, galerii sztuki, sali teatralnej lub koncertowej. Celem programu jest nie tylko dyskusja o literaturze, ale także ukazanie związków pomiędzy różnymi dziedzinami kultury. Program swoją premierę miał 1 marca 2016 roku i od tamtej pory emitowany jest w każdy wtorek o 22:05 na kanale TVP Kultura. Prowadzącym jest Mateusz Matyszkowicz.
O programie
Full transcript