Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Taani

No description
by

Triinu Poomann

on 14 April 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Taani

Vaatamisväärsused
Bornholmi saar – Hammershusi kindlus, vanad kalurikülad, Christiania, Kopenhaageni väga omapärase arhitektuuriga linnaosa, Den Gamle ‘Vana linn’, vabaõhumuuseum Århusis,
Egeskov, loss Fynis vanade interjööride ja aedadega, tõlla- ja automuuseum, Hans Christian Anderseni muuseum ja majamuuseum Odenses, Kronborg, “Hamleti loss” Helsingøris
Jüütimaa läänerannik kanarbikunõmmede ja Põhjamere vaadetega, Legoland, suur legoteemaline lõbustuspark Nationalmuseet, suur a linn Jüütimaa läänekaldal, Roskilde linn viikingilaevade muuseumiga.
Asukoht
Taani on maa Euroopas Skandinaavia poolsaare ning Saksamaa vahel. Koos Gröönimaaga Põhja-Ameerikas ja Fääri saartega Atlandi ookeani põhjaosas moodustab ta Taani Kuningriigi, mille suhte nende piirkondadega määrab Rigsfællesskabet.

Taani pealinn on Kopenhaagen.
Sümbolid
Taani Kuningriigi lipp ehk Dannebrog on üks maailma vanemaid riigilippe.Taani vapil on kujutatud kolme sinist sammuvat lõvi ümbritsetud südametega (tegelikult vesikupu lehtedega). Traditsiooni järgi andis Taani kuningas selle vapi kasutusõiguse ka Tallinna linnale ja Eestimaa rüütelkonnale ning sellest kujunes samuti välja Eesti vapp.Taani riigihümn on "Der er et yndigt land".
Eesti ja Taani ühine ajalugu
Taani ja Eesti tiheda kaitsealase koostöö algus ulatub aastasse 1991. Pärast Eesti taasiseseisvumist on Taani-Eesti kaitsealase koostöö põhirõhk olnud Eesti enesekaitsevõime arendamisele kaasa aitamisel, et toetada Eesti soovi aktiivselt osaleda rahvusvahelistes rahuoperatsioonides ja toetust integratsiooni Euro-Atlandi struktuure.
Eesti-Taani Ühing oli 1938. aastal Eestis asutatud ühing. Ühingu asutasid Voldemar Päts, Paul Johansen ja Juhan Veelma. Ühingu eesmärk oli eelkõige Eesti ja Taani kultuurisidemete arendamine.
Rahvuslik toit

Taani kuninglikku perekonda kuulub Taani monarh ja tema pereliikmed, kes kõik omavad tiitlit Taani prints/printsess või Tema Kõrgus. Amalienborgi on loss Kopenhaagenis, Taani kuningliku perekonna talveresidents. See koosneb neljast ühesuguse rokokoostiilis fassaadiga hoonest, mille keskel on kaheksanurkne lossiplats, millel seisab kuningas Frederik V ratsamonument. Praegune loss valmis 1750–1754 aadliperekondade elumajana, kuid pärast tulekahjut Christiansborgi lossis 26. aprillil 1794 ostis kuningapere selle oma eluasemeks.
Taani
Saareriigina on Taani toidukultuuris tähtsal kohal kala (Atlandi heeringas, merilest, tursk). Kõrgelt arenenud põllumajandus on andnud laia piimatoodete valiku juustusordid, jogurt, hapupiim. Taani kööki iseloomustab küpsetiste ja kookide rohkus, näiteks magusad saiakased, friteeritud pannkoogid ja pehmed jõuluküpsised. Magustoitudest on laialt levinud punane tarretis rõõskkoorega. Tüüpiline roog on rikkalikult liha, kala või munaga kaetud võileivad ja punased vorstid. Rahvusvaheliselt on kuulsad Taani õlled.
Kuningapalee
Minu arvamus Taanist
Taani tundub piltidelt ja videotelt väga imeline koht, ma ise ei käinud taani reisil, Oleksin tahtnud küll muidu. Taanis on ka kuningas ja kuningapere, Eestis pole sellist asja, meil on ainult president. Taani vaatamisväärsuseid on nii palju, et mul ei mahtunud kõike kirja panna.
Full transcript