Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

10 apskates objekti Francijā

No description
by

Laura Ieva

on 21 April 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of 10 apskates objekti Francijā

10 apskates objekti Francijā
LUVRAS MUZEJS
Muzeja oficiālais nosaukums ir Lielā Luvra. Tas ir apmeklētākais muzejs pasaulē, vēsturisks piemineklis un viens no Francijas simboliem. Luvras kolekcija sastāv no aptuveni 35 000 mākslas darbiem no aizvēstures līdz 19. gadsimta beigām. Muzeja kopējā platība ir 60 600 kvadrātmetri.
TRIUMFA ARKA
Viens no populārākajiem pieminekļiem Parīzē,Francijā. Tas veltīts tiem karotājiem, kas cīnījās un mira cīņās Franču revolūcijas un Napoleona karos. Triumfa arka ir 50m augsta, 45m plata un 22m dziļa.
ELIZEJAS LAUKI
Tūrisms ir svarīgs valsts ekonomikas ienākumu avots un Francija ir visapmeklētākā valsts tūristu ziņā, katru gadu valsti apmeklē ap 75 miljoni tūristu. Ieņēmumu ziņā no tūrisma Francija ir trešajā vietā pasaulē. Šajā valstī netrūkst vietu un lietu, ko apskatīt.
EIFEĻA TORNIS
Pazīstamākais Parīzes simbols. Tas atklāts 1889.gada 31.martā. Projektējis franču inženieris Gustavs Eifelis. Tornis celts kā ieejas arka Pasaules tirdzniecības izstādei par godu Francijas revolūcijas gadadienai. Tas ir 320.75m augsts (aptuveni 81 stāvs), ieskaitot garo antenu. Līdz 1930.gadam tornis bija augstākā celtne pasaulē. Eifeļa torņa kopējā masa ir 10 100 tonnas.
MONMARTRA
130 metru pakalns ir augstākais punkts Parīzē. Pakalna virsotnē atrodas Svētā Sirds bazilika. No pakalna paveras skaisti skati uz pilsētu.
VERSAĻAS PILS
PARĪZES DIEVMĀTE KATEDRĀLE
REIMSAS KATEDRĀLE
ŠAMBORAS PILS
Franču renesanses šedevrs. Uzskata par vienu no skaistākajām renesanses ēras pilīm. Otra apmeklētākā pils Francijā (pēc Versaļas). Tās celtniecība sākta 1519. gadā.
Mont Saint-Michel pils
Sākumā pils bija paredzēta kā abatija svētceļniekiem un pirmajos savos dzīves gados arī pildīja šīs funkcijas. Tomēr gadu gaitā gan pils aprises, gan nozīmīgums ir tikai pieaudzis. Cietoksnis atrodas klinšainā apvidū starp Normandiju un Britāniju, uzbūvēts uz augstas klints plašā okeāna malā.
Pils atrodas Versaļas pilsētā. No 1682. līdz 1789. gadam tā bija karaļu rezidence. Tajā laikā Versaļa bija Francijas galvaspilsēta. Pils pārsteidz ar vērienu un greznību. Tās apkārtnē ir 101ha plašs parks un skaistas strūklakas.
Pasaulslavena avēnija Parīzē. Tās garums ir 1910 metri, bet platums - 70 metri.Elegantā un franču šarma apvītā iela sniedzas no Konkordijas laukuma līdz pat Triumfa arkai. Elizejas laukos apmeklētājus vilina prestiži apģērbu veikali, ielas malās izvietotas arī daudzas biroju ēkas, dzīvojamās mājas šajā ielā tikpat kā nav, jo izmaksas ir pārāk dārgas


Ievērojams agrīnās gotiskās arhitektūras paraugs. Romas katoļu baznīcas Parīzes arhibīskapijas galvenā baznīca un Parīzes arhibīskapa sēdeklis.Parīzes Dievmātes katedrāli sāka celt 1163. gadā karaļa Luija VII valdīšanas laikā. To pabeidza vairāk kā pēc divsimt gadiem - 1345. gadā, bet arī turpmāk celtne tika papildināta ar jaunām detaļām un greznojumiem.
Katedrāle atrodas Reimsas pilsētā. Gotikas stila būvniecības paraugs. Šajā katedrālē kronēti gandrīz visi Francijas karaļi. Brīnišķīgo skulptūru dēļ tā saukta par enģeļu katedrāli.
Full transcript