Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

#igerswroclaw

"Instagramers Wrocław, jak zrobić coś z niczego - wystarczy tylko bardzo chcieć". ŚWIEBODZKI TARG KULTURY 12.09.2015 Wrocław,
by

tomasz jakub sysło

on 13 September 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of #igerswroclaw

#igerswroclaw
jak kreatywnie można
coś zrobić z "niczego"?
Follow IgersWroclaw:

http://instagram.com/igerswroclaw
http://www.twitter.com/igerswroclaw
http://www.facebook.com/Instagramers.Wroclaw
robimy zdjęcia
i inne rzeczy...
dużo zdjęć
pokazujemy WROCŁAW
jego zapach, smak, kolor, ...
wszystko, piękno i brzydotę prawdę

jesteśmy AUTENTYCZNI
team #igerswroclaw

to 7 osób pozytywnie uzależnionych od instagrama :)
nie tylko zdjęcia ...
#igerswroclaw
#igerswroclaw
spodobała mi się
międzynarodowa
społeczność ludzi
co w przyszłości?
pokazujemy KULTURĘ we WROCŁAWIU
- przegląd piosenki aktorskiej
- narodowe forum muzyki
- dni fantastyki
- brave festival
- festiwal nowe horyzonty
- wratislavia cantans
BLOG
Zasada #1

Zawsze miej aparat lomograficzny ze sobą! Lomografia nie może być zaplanowana, wszystko musi odbywać się naturalnie. Bądź gotowy i NIGDY nie zostawiaj swojego aparatu w domu! Nawet nie wiesz, w którym momencie nadejdzie chwila warta sfotografowania.
10 Złotych Zasad Lomografii
Zasada #2

Rób zdjęcia o każdej porze dnia i nocy! 24 godzinę na dobę Twój aparat powinien być gotowy do działania. Zapomnij o technice i oświetleniu - po prostu pstrykaj!
Zasada #3

Lomografia nie jest dodatkiem do Twojego życia, lecz jest jego cześcią! Niech Lomografia stanie się tak naturalnym i oczywistym elementem Twojego życia jak spanie, jedzenie czy oddychanie.
Zasada #4

"Pstrykaj z biodra!" aparat lomograficzny nigdy nie przeszkadza Ci bardziej, niż wtedy gdy trzymasz go przy twarzy. Blokuje widoczność, hamuje Twą ekspresję, utrudnia rozmowę i zmusza oczy do patrzenia przez malutkie okienko. Możesz jednak swobodnie uniknąć tych niedogodności. Szerokokątny obiektyw i ręczny focus pozwalają na robienie zdjęć z wszystkich perspektyw. Możesz robić fotki trzymając aparat nad sobą, przed sobą, pstrykać z biodra, między nogami i w każdy inny sposób jaki przyjdzie Ci do głowy.
Zasada #5

Fotografuj przedmioty najbliżej jak możesz! Zmniejsz dystans pomiędzy sobą a tym co fotografujesz. Istota rzeczy tkwi w szczegółach. Jesteś blisko, widzisz więcej.
Zasada #6

Nie myśl! Kieruj się instynktem i emocjami. Zapomnij o regułach, zasadach i konwencjach. Nie zastanawiaj się i nie analizuj. Uwolnij swe zmysły i pstrykaj jak tylko zechcesz!
Zasada #7

Bądź szybki! Bywają momenty kiedy nawet ułamek sekundy może mieć znaczenie. W lomografii pierwsze wrażenie jest tym co liczy się najbardziej, a każda chwila jest wartością samą w sobie. Bądź szybki, ufaj sobie i dobrze się baw!
Zasada #8

Nie musisz wiedzieć, co akurat sfotografowałeś! W lomografii, tak jak w życiu, przypadek często decyduje o wszystkim. Wykorzystaj to! Dzięki temu uzyskasz nowe, odmienne spojrzenie na otaczający świat. Daj się ponieść, a efekty będą naprawdę zaskakujące...
Zasada #9

...i nie musisz tego wiedzieć też później! Za jakiś czas dostajesz wywołane zdjęcia i wpadasz w osłupienie. "Cóż to może być?!?!" Na zdjęciach jest tylko to co sam zrobiłeś lecz co do niektórych fotek sam nie wiesz skąd pochodzą. I wcale nie musisz!
Zasada #10

Nie przejmuj się zasadami! Możesz o nich zapomnieć. Odkryj swoją własną drogę do Lomografii. Fotografuj co chcesz, jak chcesz i kiedy chcesz.


LOMOGRAFIA vs. INSTAGRAM

jest podobnie
Jesteśmy Instagramers Wrocław, społecznością ludzi lubiących miasto Wroclove.

Sprawia nam przyjemność dokumentowanie przestrzeni, tego co nas otacza.

Oznaczamy swoje zdjęcia tagiem: ‪#‎igerswroclaw‬
BLOG FORUM GDAŃSK 2015

"Projekt "Mój b(v)log, moja praca, moja pasja" to cykl zdjęć reportażowych, którego celem było pokazanie nie tylko różnorodności charakterów oraz osobowości polskich blogerów i vlogerów, ale przede wszystkim ogromnej różnorodności stylów ich pracy nad blogiem bądź vlogiem."

#igers4life
igers4life.wordpress.com

Lomografia (łomografia) – powstały na początku lat 90. XX w. w Wiedniu nurt w fotografii polegający na użyciu starych, analogowych aparatów kompaktowych, przeważnie produkcji radzieckiej. Nazwa nurtu pochodzi od nazwy radzieckiej marki Łomo. Liczebność nurtu ocenia się na 500 000 osób.
Full transcript