Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Make your likes visible on Facebook?

Connect your Facebook account to Prezi and let your likes appear on your timeline.
You can change this under Settings & Account at any time.

No, thanks

Hoofdstuk 4: verzekeren

No description
by

Roel van Keeken

on 24 February 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Hoofdstuk 4: verzekeren

intro A eigen mening B premie = €57,- / €419,- x 100% = 13,6% 12 x €4,75 = €57,- C als het toestel is verzekerd
dan krijgt Jesse hem vergoed
als hij zijn best heeft gedaan
de telefoon niet gestolen te laten
worden. Hij mag de telefoon dus niet
onbeheerd in de kleedkamer
hebben laten liggen. 1. De ouders van Jesse zijn voor
dit soort schade verzekerd 2. a) ja want het was een ongelukje b) nee, want er is sprake van opzet 4. a) loon voor het personeel
telefoonkosten, energiekosten,
huur- en afschrijvingskosten,
autokosten, et cetera 4. b) om reserve te hebben als de schade- uitkeringen hoger zijn dan de
opbrengsten uit premies 5. a) 800 x €590 = aantal fietsen x schade per fiets €472.000 b) premieopbrengst= 5000 x €125 = € 625.000 totale schade= 800 x €590 = € 472.000 - € 135.000 6. a) als je een eigen risico neemt
betaal je zelf een gedeelte van
de schade dus hoeft de
verzekeraar minder uit te betalen
Daarom is de premie lager b) klein wel minder klein, wel, minder 7. bijv.: de voorwaarde om een
goedgekeurd en/of kettingslot te
gebruiken. Of misschien moet je
zelfs een hogere premie gaan betalen. 8. recht:
plicht: je moet premie betalen je krijgt schade vergoed 9. regio 3, verzekerd t/m €750,- en
diefstal en beschadiging 3 jaar dus: de premie is € 122,- 10. a) het risico op diefstal en/of
beschadiging van je fiets is het
grootst in de grote steden. b) regio 2, t/m €700,- , diefstal en
beschadiging 5 jaar. Dus: premie = €292,- €292 / €700 x 100% = 42% die €292 is in percentage van het verzekerde bedrag (€700 = 100%): 11. a) de schade die je met motor-
voertuigen kan veroorzaken
kan groot zijn b) een deuk in de deur van je
auto na een aanrijding 12. a) rest van Nederland = B wa + casco cataloguswaarde = € 2.000 verzekeraar = London dus: premie = €647,- per jaar dus de premie per maand = €647,- / 12 = €53,92 b) 35% van €2.000 = €700,- € 647,00 € 8,00 + + € 655,00 € 49,13 € 704,13 13. premie: € 647,00
poliskosten: € 8,00
€ 655,00
ass.belasting: € 49,13
verzekeringskosten € 704,13 + + 15. a) €44,- premie:
poliskosten:

ass.belasting:
verz. kosten: € 44,00 € 3,50 € 47,50 € 3,56 € 51,06 b) premie: € 44,00
poliskosten: € 3,50
€ 47,50
ass.belasting: € 3,56
verz. kosten: € 51,06 + + 16. ja, want de schade is door toedoen
van de duif ontstaan daarom wordt
de eigenaar van de duif
verantwoordelijk gesteld.
als de duivenmelker de duiven als
particulier of hobbymatig houdt
dan is zijn risico meeverzekerd
op zijn AVP. In dat geval zal de
verzekeraar de schade aan het
vliegtuig vergoeden. € 240 - € 150 = 17. € 240 - € 150 = € 90 (antwoord A) 18. <14 jr: je ouders
>16 jr: jij zelf
14-16 jr: je ouders, tenzij ze de
schade niet hadden
kunnen verhinderen 19. a) Dionne, want ze is 16 jaar
en zelf aansprakelijk b) Als Dionne thuis woont is
ze meeverzekerd op de polis van haar ouders. Als ze op zichzelf woont moet ze zelf een AVP-verzekering hebben afgesloten 20. met een aankoopbewijs kan de
verzekerde aantonen dat het bedrag
wat hij opgeeft niet hoger is dan de
werkelijke schade 21. €378 - €70 = € 308 4 pers. x 21 dagen x 4 p x 21 d x 21 d x 22. basis:
gen.kosten:
geld & cheques:
totaal: 4x21x€0,60= 4x21x€0,20= 21x€0,70= € 50,40
€ 16,80
€ 14,70 € 81,90 + 23. a) €81 + €30 + €19,50 = € 130,50 b) basis:
gen.kosten:
geld & cheques:
totaal vakantie 2: 4x14x€0,60=
4x14x0,20=
14x€0,70= € 33,60
€ 11,20
€ 9,80 + € 54,60 € 81,90 totaal vakantie 1: + € 136,50 €130,50 is minder dan €136,50 24. a)
b)
c) ja: ernstige ziekte van ouders nee: maximaal 30 dagen voor vertrek nee: wel als het paard dood gaat 25. a) 4.000 x € 28.400 = € 113.600.000 b) dus het bedrag van 2007
is 100% hoe zat het ook alweer? dat wat je wil weten dat wat 100% is x100%= ........ % wat willen we weten? (verschil tussen 2008 en 2007) gem. schadebedr./ woning 2007 x100%= .....% dus hoe vullen we het in? (€28.400 - €21.500) €21.500 x100%= 32,1% wat betekent die 32,1% ? het gemiddelde schadebedrag per
huis is in 2008 ten opzichte van
2007 gestegen met 32,1% 26. een rookmelder kan ervoor zorgen dat brandschade voorkomen kan worden of beperkt wordt. de verzekeraar hoeft daardoor minder schade uit te keren.
de premie kan dus omlaag. 27. 28. a) Hogevelde valt in regio A
in regio A is de premie het laagst
omdat de kans op inbraak daar kleiner is. dus: ja! b) € 65.000 € 1.000 x € 1,80 = € 117,-- c) premie:
poliskosten:

ass.belasting
verz.kosten: € 117,00 € 5,00 € 122,00 € 9,15 € 131,15 + + leeftijd: 29. hoe ouder hoe meer bezit.
Hoe meer bezit, hoe hoger de premie koopwoning?: burgerlijke staat: getrouwde mensen
hebben meestal meer spullen
dan alleenstaanden. De premie gaat
dan ook iets omhoog. netto maandinkomen: hoe meer je
verdient, hoe meer spullen je in huis
hebt en hoe hoger de premie. oppervlakte woning: In een groot huis
staan meestal meer spullen. Er zal dus
meer premie betaald moeten worden mensen die een huis
kopen geven vaak meer geld uit aan
meubels dan mensen die een huis
huren.Kopers betalen dus meer premie. 30. D. beide partijen willen de spullen
in hun huis (=inboedel) verzekeren.
De opstalverzekering is voor de
verhuurder, niet de huurder. 31. Als de verdiepingsvloeren niet van
beton zijn maar van hout, dan is de
kans op brandschade groter en je hebt
dan kans op houtwormen. Je betaalt
daarom meer premie. (we nemen tarief C) 32. a) € 225.000 € 1.000 x € 0,95 = € 213,75 b) €213,75 / 12 = € 17,81 € 17,81 x 1,02 = € 18,16 33. de verzekerde betaalt zelf de
schade min de vergoeding:
€ 40.000 - € 36.000 = € 4.000 verzekerde waarde
werkelijke waarde x schade = schadevergoeding 34. € 210.000 € 280.000 x € 12.000 = € 9.000 80 x €1,50 = € 120 35. C 36. kopen: omdat je dan bezit opbouwt en
je hebt een kans dat de
woning in waarde stijgt huren: je hebt geen groot onderhoud
aan je huis en je huis kan voor
jou niet in waarde dalen. 37. a)
b)
c) onjuist onjuist onjuist 38. a) ja, want een bad verhoogt
het woonplezier en daarmee
ook de waarde van het huis b) ik raad ze aan om even met de
verhuurder te overleggen of het
bad weer weggehaald moet
worden als ze de huur opzeggen. 39. nee, koop breekt geen huur. 40. a) €675 / 100 x 2,8 = €18,90 €18,90 + €675 = €693,90 of: €675 x 1,028 = €693,90 oude huur huurverhoging b) want: €675 x 0,028 = €18,90 en €675 x 1 = €675 door een verhoging van de huur
ga je iedere maand meer
betalen. Als de rente van je
hypotheek vaststaat blijven de
maandlasten gelijk. 41. Borgdorff Makelaars B.V. 42. €237.500 x 1,08 = €256.500 43. Voor de verkoper is het
belangrijk te weten of zijn huis
verkocht is of niet. Hij heeft
daarom het recht dit binnen
redelijk korte termijn te horen
te krijgen. De verkoper zou
anders te lang moeten wachten
voordat hij weer verder kan
zoeken naar een koper voor
zijn huis. 44. a) maximaal €248.000 b) de kosten koper (k.k.) moeten
nog bij het aankoopbedrag van
een bestaande woning
opgeteld worden 45. antwoord B rekenboek tekstboek 4.1 4.2 4.3 4.4 videolessen
tekstboek videolessenrekenboek *geen zorgen,
het is een
acteur/danser waarom zou je? dus voor een verzekerd bedrag van €2.000 betaal je? 2 x €1,25 = €2,50 € 2.000
€ 1.000 hoe vaak past dat wat onder de streep staat in dat wat boven de streep staat x €1,25 = €2,50 1. €35.000 €1.000 x €1,65 35 x €1,65 = €57,75 = €57,75 2. a) deze kun je nu zelf b,c) antwoord A premie
poliskosten

ass.belasting
verzek.kosten € 6 + antwoord B 7,5% van antw. B antwoord C antwoord A = 240.000 / 1.000 x €0,85= €204 antwoord B= €204 + 6 = €210 ass.belasting= €210 / 100 x 7,5 = €15,75 antwoord C= €210 + €15,75 = €225,75 + 7,5% deze premies zijn niet per €1.000 verzekerd bedrag! hier hoeven we dus niks mee te doen! tip: goed lezen! (zoals altijd) antwoorden opdr. 3 tm 6 3. a) €45 + €3,50 = €48,50
€48,50 / 100 * 7,5 = €3,64
b) €48,50 + €3,64 = €52,14 4. €34 + €2,50 = €36,50
€36,50 / 100 * 7,5 = €2,74
€36,50 + €2,74 = €39,24 5.a) €195.000 / 1.000 = 195
195 x € 0,65 = €126,75
b) €126,75 + €8,50 = €135,25
€135,25 / 100 * 7,5 = €10,14
€135,25 + €10,14 = € 145,39 6. a) €60
b) €60 + €8 = €68
€68 / 100 * 7,5 = €5,10
€68 + €5,10 = €73,10
c) antwoord = €82,78 als je €59,13 als antwoord had kloppen je berekeningen wel maar heb je niet goed gelezen! €48.000 - €42.000 = €6.000 2. 42.000
48.000 = 0,875 ofwel: 42.000 / 48.000 = 0,875 dit betekent dus dat je 0,875 euro
(of 87,5 eurocent) per 1 euro betaald krijgt.
ofwel: 87,5% van het totale bedrag! dus: 0,875 x €6.500 = € 5.687,50 schadeuitkering
per euro schade aantal
euro's schade 3. €225.000 / €250.000 = 0,9 (90%)
0,90 x €11.500 = €10.350 4. a) €190.000 / 215.000 = 0,8837
(niet afronden!)
0,8837 x €4.000 = €3.535
b) 4.000 - 3.535 = € 465 5. a) €25.000 / 100 x 15 = €3.750
€25.000 + €3.750 = €28.750
b) €25.000 / 28.750 = 0,8696
0,8696 x €2.350 = €2.043,48
c) €2.350 - 2.043,48 = € 306,52 6.a) jaar 1: €50.000 / 100 x 2 = €1.000
€50.000 + €1.000 = €51.000 jaar 2: €51.000 / 100 x 2 = €.1020
€51.000 + €1020 = €52.020 b) €52.020 / 60.000 = 0,867
0,867 x €15.000 = €13.005 na 2 jaar! c) €15.000 - €13.005 = € 1.995 50.000 x (1,02)^2 1.350 / 100 x 65 = €877,50 €1.350 - € 877,50 = €472,50 brutopremie - korting 2. a) 55%
b) €625 / 100 x 55 = €343,75
€625 - €343 = €281,25
c) trede 8
d) 60%
e) €625 / 100 x 60 = €375
€625 - €375 = €250 3. a) trede 8 = 60%
b) €1.940 / 100 x 60 = €1.164
€1940 - €1.164 = €776
c) trede 4
d) €1.940 / 100 x 35 = €679
€1.940 - €679 = €1.261 4. schade claimen: €2.175 / 100 x 50 = €1.087,50
€2.175 - €1.087,50 = €1.087,50 schade niet claimen: nettopremie volgend jaar = €1.087,50 €2.175 / 100 x 75 = €1.631
€2.175 - €1.631 = €544 €175 reparatie: + €719 4.1: hoeveel betaal je voor je verzekering? 4.2: schadevergoeding bij onderverzekering 4.3: De bonus-/malusladder 4.1: Wie betaalt de schade? 4.2: verzekeren, waarom zou je? 4.3: Woon je verzekerd? 4.4: Een eigen huis of niet?
Full transcript