Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kääbiku teekond

No description
by

Triinu Poomann

on 31 March 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kääbiku teekond

Trollide elupaik
Koobas ja orcid
Nad leidsid trollide koopa. Kus oli raha ja varustust. Äkki tulid orcid ühest koopa avast sisse ja viisid nad oma kuningriiki. Bilbo pääses ja leidis Ämbliku juurest sõrmuse mis kuulus Guglunkile. Sõrmus oli imeline ja kui selle sõrme pista muutub inimene nähtamatuks.
Kääbiku uru sahver ja algus
Ühel ilusal hommikul istub Bilbo oma kiiktoolis tõmbab piipu, äkki näeb, et tema ees seisab võimas Gandalf.
Ta teeb salaja peo ilma Bilbo teadmata ja kutsub palju teisi kääbikuid ja sõdalasi, kes söövad ja rikuvad Bilbo kodu. Peole on ka kutsutud Thorin, kellel oli vaja ühte teekonna inimest veel. Bilbo nõustus ja nad alusasid hommikul "Lohe" kõrtsist. Bilbo oleks peaaegu maha jäänud, aga ikkagi jõudis.
Kääbiku teekond
"Sinna ja tagasi"
"Kääbik" jutustab Bilbo Bagginsist, kes elab oma urus. Ühel päeval tuleb ta juurde Gandalf, kes oletab, et Bilbo on murdvaras ja ta peab aitama lohe varandust kätte saada.
Neil oli ees pikk teekond, mida nad pidid ilma Gandalfita edasi minema. Õhtu oli ja nad nägid tulekest, need olid trollid. Kääbik pidi varastama neilt toitu ja raha. Lõpuks nad nägid teda ja said Bilbo kätte. Päkapikud läksid appi, aga siis tuli Gandalf ja päästis nad kõik.
Smaugi tapmine
Orcside hundid
Kui nad koopast välja tulid, ründasid neid orcid koos huntidega, nad pidi põgenema puu otsa nende eest. Gandalfil oli tuli millega ta neid eemale peletas ja oli natukenegi rahulik. Õnneks neid päästsid kotkad kes olid abiks.
Beorn ja mürgine vesi
Orcid võtsid nende toidu ja hobused millega nad liikusid, siis oli vaja neil süüa ja liikumisvahendit. Beorn oli Gandalfi vana tuttav, Beorn andis neile hobused ja varustust. Edasi minnes olid nad Sünklaane juures. See oli ohtlik koht nende jaoks, isegi Gandalf lahkus. See oli koht kus oli vesi mida ei tohtinud puudutada.
Pisikesed ämblikud ja haldjad
Teekonna jooksul tuli neil ka tappa palju väikseid ja suuri ämblikke, aga seda sai teha ainult sõrmusega. Peale ämblikke nad läksid edasi ja kohtasid haldjaid. Nad võtsid nad kinni ja panid puuridesse. Bilbo jälle päästis nad tünnidega. Nad kõik läksid tünnide sisse ja ulpisid mööda järve lohe rünnaku poole.
Nad lõpuks jõudsid sinna läbi mäe teiseltpoolt käiku, kus hoidis lohe oma varandust. Nad võtsid sealt ühe asja, aga lohe sai aru, et midagi on puudu ja läks vihale. Nendega oli salaja tulnud kaasa üks inimene kes lasi noolega lohe maha. Bilbo ja ta sõbrad pidid võitlema ka veel teiste huvilistega. Lõpuks oli kõik läbi, päkapikud said oma varanduse ja Bilbo ning kõik teised läksid koju, südame rahus.
L.R.R. Tolkien
Aitäh vaatamast, loodan et meeldis

Triinu Poomann 6A
Full transcript