Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Untitled Prezi

No description
by

Katarzyna Kłubowicz

on 4 June 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Untitled Prezi

photo credit Nasa / Goddard Space Flight Center / Reto Stöckli NANOTECHNOLOGIE JMAG JMAG jest oprogramowaniem do symulacji rozwoju i projektowania urządzeń elektrycznych.

JMAG zawiera technologię symulacji, aby dokładnie przeanalizować szeroki zakres zjawiska fizycznego, który zawiera skomplikowaną geometrię, różne właściwości materiału, a ciepło i strukturę w środku pól elektromagnetycznych RETScreen Program RETScreen do Oceny Projektów Czystej Energii.
Jest przodującym w świecie narzędziem umożliwiającym podejmowanie decyzji w zakresie gospodarowania czystą energią. Jest to bezpłatne oprogramowanie udostępniane przez Rząd Kanady, w części jako dowód uznania przez Kanadę potrzeby przyjęcia zintegrowanego stanowiska w sprawie zmian klimatycznych oraz redukcji zanieczyszczeń. TSMC
http://www.jmag-international.com/ http://www.retscreen.net/pl/what_is_retscreen.php 28 nm to grubość warstwy termorezystorów, w której się "rzeźbi".
Epitaksja (gr. epi + taxis = na uporządkowanym) – technika półprzewodnikowa wzrostu nowych warstw monokryształu na istniejącym podłożu krystalicznym, która powiela układ istniejącej sieci krystalicznej podłoża.
http://www.cmc.ca/ Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd. - tajwańska firma specjalizująca się w produkcji układów scalonych, w tym procesorów.
Uzyskała status największego na świecie niezależnego producenta dedykowanych układów scalonych. http://www.tsmc.com/english/default.htm JAN CZOCHRALSKI Polski chemik, metaloznawca, wynalazca powszechnie stosowanej do dzisiaj metody otrzymywania monokryształów krzemu, nazwanej później metodą Czochralskiego, podstawy procesu produkcji mikroprocesorów. Najczęściej wymieniany polski uczony we współczesnym świecie techniki. http://www.janczochralski.com/en/ Polska Sekcja IEEE Polska Sekcja IEEE (PS IEEE) jest jedną z 56 sekcji w Regionie 8 (Europa, Bliski Wschód i Afryka). PS IEEE założona została przez prof. Adama Smolińskiego w 1972 i na początku swego istnienia liczyła 20 członków. Obecnie Sekcję tworzy 20 oddziałów (Chapters) skupiających ponad 1000 członków. http://www.ieee.pl/
Full transcript