Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Traditionelle Deutsche Speise

No description
by

Adam 2H

on 11 June 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Traditionelle Deutsche Speise

Baden - Württemberg
Tradycyjną potrawą serwowaną w tym landzie jest Maultaschen. Są to kwadratowe pierogi nadziane mięsem.Według legendy pierogi te zostały wymyślone przez cystersów, którzy nie chcieli rezygnować z mięsa w czasie postu. Ponieważ zdawały się być bezmięsne zostały nazwane „Herrgottsbscheißerle"
Berlin
Najbardziej rozpoznawalną potrawą Berlina jest
Currywurst
, czyli pieczona kiełbasa z sosem curry. Przepis na nią opracowała Herty Heuwer. Podała ją po raz pierwszy w swoim barze w roku 1949. Kiełbasa tak Niemcom zasmakowała, że jest teraz znana w całym kraju.
Bayern
Niedersachsen
Ulubionym daniem dolnych Saksonów są
Krabben von Nord Meer
. Łapie się je za pomocą podbieraków. Najlepszesą świeże. Najciekawsze jest to, że można je jeść na surowo
Vielen Dank für Ihre Aufmerksamkeit!
Um Deutsche Kuche
Najczęstszą opnię jaką można usłyszeć o kuchni niemieckiej jest stwierdzenie, że jest ona tłusta i ciężkostrawna. Nie jest ona ograniczona tylko przez golonkę z kapustą. Każdy region ma swoje typowe dania, które z reguły nie są znane poza jego granicami.
Bier in Deutschland
W Niemczech wytwarza się najwięcej piwa w Europie
W skali światowej pod względem ilości Niemcy znajdowały się na czwartym miejscu
Ponad 80% chmielu w Niemczech uprawia się w rejonie Hallertau
Traditionelle Deutsche Speise
Adam Salicki 2H
Sachsen
Najulubieńszym przysmakiem Saksonów jest
Dresden Stollen
, czyli po prostu strucla bożonarodzeniowa. Jest bogata w orzechy, rodzynki, kandyzowane owoce, a także skórki cytrusów. Smak dopełniają także przyprawy: cynamon, goździki, kardamon i gałka muszkatołowa. Ciasto układa się w specyficznym kształcie: ma symbolizować Boże Dziecię, które owinięte jest w pieluszkę. Tradycyjnie pieczono go w okresie adwentu i przechowywano w chłodnym miejscu, szczelnie zamknięte, aż do świat.

Oczywiste jest, że w Bawarii najpopularniejszą potrawą jest biała kiełbasa, czyli Weißwurst. Jest z nią związana pewna legenda, a mianowicie kiedyś pewien monachijski gospodarz zastąpiłjelita owcze wieprzowymi. Te w przeciwieństwie do owczych są delikatniejsze, dzięki czemu wyszła mu przez przypadek biała kiełbasa. Niemożna też zapomnieć o tradycyjnym bawarskim piwie, którego święto - Oktoberfest - jest obchodzone każdego roku w Monachium.
Brandenburg
Königsberger Klopse
to tradycyjna potrawa brandenburska pochodząca z dawnego Królewca w Prusach Wschodnich - dzisiejszego Kaliningradu. Według legendy wymyślona została przez kucharkę kupca, który potem spopularyzował potrawę w regionie wokół Królewca. Klopsy przyrządzane są z cielęcego mięsa mielonego, bułki tartej, jajek i skórki cytrynowej. Tradycyjnie serwowane są w sosie śmietanowo-kaparowym.
Bremen
Knipp
(tradycyjna potrawa Bremy) nie sprawia wrażenia smacznego. Jego wygląd jest delikatnie móiąć- lekko odpychający. No, ale tu choi o jego smak. Przyrządza się go z kaszy owsianej, mięsa wieprzowego i wołowego oraz ziela angielskiego. Tradycyjnie podawany jest na ciepło z ziemniakami i ogórkami.
Schleswig-Holstein
Tutaj niespodzianka. Nie będzie jedzenia, ale będzie napuj, a konkretnie kawa.
Pharisäer
składa się z kawy, rumu, cukru i solidnej porcji bitej śmietany. Historia tego napoju bierze swój początek na wyspie Nordstrand, kiedy podczas chrztu mieszkańcy z szacunku dla pastora postanowili ukryć swoje alkoholowe przyzwyczajenia. W czasie uroczystości poczęstowano pastora samą kawą, pozostałych gości natomiast silną mieszanką kawy z rumem. Podczas wieczoru zamieniono jednak szklanki i pastor dostał zawrotów głowy, aż w końcu wykrzyknął ze złości: "Wy świętoszki, wy Faryzeusze!". Tym sposobem ochrzcił kawę.
Hamburg
Jeżeli hasło sałatka ziemniaczana masz przed oczami bladą, za mocno przyprawioną papkę to nigdy nie byłeś w Hamburgu.
Kartoffelsalat
jest typową niemiecką sałatką
.
Będąc w Niemczech jada się ją zawsze w towarzystwie pieczonych kiełbasek.
Można do niej dodać selera, kiszonego ogórka lub natkę pietruszki albo szczypiorek, ale na początek warto się poznać z wersją podstawową. Przygotowuje się ją szybko, ale ważne żeby swoje odstała w lodówce. Sprawuje się idealnie, jako dodatek do mięs.
Die Quelle für die
Google grafika, google grafika
Wikipedia
Full transcript