Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

астрономія. астрономічні знання як явище культури. астрономі

No description
by

Alina Vorobyova

on 26 October 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of астрономія. астрономічні знання як явище культури. астрономі

Астрономічні знання як явище культури. Значення астрономії формування світогляду людини. Астрономія та астрологія. Зв’язок астрономії з цінними науками.

Астроно́мія
(грец. αστρον — зірка і νομος — закон) — одна з найдавніших наук, що включає спостереження і пояснення подій, які відбуваються за межами Землі та її атмосфери. Вона вивчає походження, розвиток, властивості об'єктів, що спостерігаються на небі (і перебувають поза межами Землі), а також процеси, пов'язані з ними.

Астрономи досліджують зірки, планети і їх супутники, комети і метеоритні тіла, туманності, зоряні системи і речовину, що заповнює простір між зірками і планетами, в якому б стані вона не знаходилась.
Дані про будову і розвиток небесних тіл, про їх положення і рух в просторі дозволяють отримати уявлення про будову Всесвіту в цілому.
Основні розділи астрономії
Астрометрія
— підрозділ науки астрономії, що вивчає небесні тіла в конкретні моменти часу.

Небесна механіка
— вивчає рух небесних тіл під впливом сили тяжіння та фігури рівноваги небесних тіл, що визначається силою гравітації та обертання.

Астрофізика
— вивчає фізичну природу небесних тіл, тобто фізичний стан і хімічний склад небесних тіл, а також досліджує питання про джерела енергії, випромінюваної Сонцем і зорями.

Зоряна астрономія
— вивчає будову, походження і розвиток зоряних систем і міжзоряної матерії.

Фізична космологія
— досліджує будову та еволюцію Всесвіту у найбільших масштабах, розглядає питання про утворення і розвиток систем небесних тіл, зокрема нашої Галактики та Сонячної системи.

Спадщина середньовічних астрономів
Астрономія і культура
Астрономія і прогрес людства
Астрономія впродовж всієї історії людства сприяє вирішенню практичних потреб людини. Спочатку це було: визначення часу, орієнтація у просторі тощо. Зараз за допомогою астрономії люди можуть створювати керовані турмоядерні реаактори. Сучасні магнітогідродинамічні генератори з'явилися лише після того, як було розроблено основи космічної магнітної гідродинаміки (одна із областей астрофізики).
магнітогідродинамічні генератори
Астрономія і астрологія
Астрологія виникла в Месопотамії у 2-му тисячолітті до н.е., була тісно пов'язана з астральними культами. В цю епоху стали складати гороскопи, за якими начебто можна було завбачити долю людини згідно положень небесних світил у момент її народження. З моменту свого зародження і до сьогодні астрологія - псевдонаука. Проте варто зауважити: для складання гороскопів треба було знати положення світил, і це змушувало астрологів спостерігати за планетами і зорями, а отже, накопичувати астрономічні знання.
Астрономія і інші науки
Сучасна астрономія тісно пов'язана з математикою і фізикою, біологією і хімією, географією, геологією і космонавтикою. Використовуючи досягнення інших наук, вона в свою чергу збагачує їх, стимулює розвиток, висуваючи перед ними все нові завдання.
Full transcript