Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Išradimai

No description
by

Lina Skuodaitė

on 6 November 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Išradimai

Išradimai
Vaikų išradimai
„Makin Bacon“ indas, skirtas skrudinti šoninei mikrobangų krosnelėje. Indas ne tik leidžia taupyti popierinius rankšluosčius, bet ir gaminti sveikesnę šoninę – riebalų perteklius tiesiog nuteka į specialų indą.
„Makin Bacon“ – indas šoninei skrudinti
Kreidelių laikikliai
Kreidelių laikikliai – skaidraus plastiko vamzdeliai, kuris leidžia piešti net jei vaškinės kreidelės sulūžta. Juos išrado vienuolikametė amerikietė Cassidy Goldstein.

Riešo apsaugos
Mergaitės tėvai užpatentavo šį išradimą ir pradėjo masinę gamybą. Dabar jau 28 metų sulaukusi mergina turi savo kompaniją ir internete pardavinėja antriešius už 10-25 dolerius.
Vyriškai kvapais buvo pasirinkta - kavos, pjuvenų, žemės, žolės, laužo. Šios žvakės parduodamos perdirbtose sriubos skardinėse. Šiandien šias žvakes pardavinėja daugiau nei 40 parduotuvių JAV.
Žvakės vyrams „Man-Cans“
Vasaros simbolis – ledai ant pagaliuko pradėti gaminti 1905 metais, o juos visai netyčia sugalvojo vienuolikametis Frankas Eppersonas.
1923 metais šis išradimas buvo užpatentuotas, o patentas parduodas vienai JAV kompanijai. Šiandien kasmet parduodama daugiau nei 2 mln. „Popsicle“ ledų porcijų.
Ledai ant pagaliuko „Popsicle“
Tokio tipo ausines per I Pasaulinį karą naudojo galybė JAV kareivių. O dar ir šiandien Farmingtono miestas Meino valstijoje laikomas ausinių sostine, kiekvieną gruodį šiai progai paminėti miestelyje net rengiami paradai.
Apsauga nuo šalčio – ausinės
1930 metais šešiolikmetis George’as Nissenas, mokyklos gimnastikos ir nardymo komandų narys, nusprendė namuose ištempti medžiagos gabalą ant metalinių rėmų ir pašokinėti ant jo nuo garažo stogo. Po septynerių metų medžiagą pakeitė guminis pagrindas, kurį ir šiandien labai mėgsta kiekvienas vaikas.
Batutas
Brailio raštas
Anksčiau buvo rašomos iškilios paprastos abėcėlės raidės, kurias aklieji galėjo skaityti pirštais, bet tai buvo labai nepatogu.
Berniukas - išradėjas apako būdamas trejų metų, nuo dešimties pradėjo mokytis Karališkame aklųjų institute Paryžiuje, ir dar po penkerių metų sugalvojo aklųjų skaitymo sistemą.

Išradimai
Nickas Holonyakas, kuris 1962 m. sukūrė šviesą taupančias lemputes LED, tikėjosi, kad jo sukurtas šviesą skleidžiantis diodas vieną dieną pakeis Thomo Edisono išrastą elektros lemputę. Jo draugai teigė, kad p. Holonyakui už šį išradimą reikia įteikti Nobelio premiją.
Išradimai, kurie jų kūrėjams nesukrovė turtų
3 mln., o po to ir milijardai parduotų limpančių užrašams skirtų lapelių. Tačiau net ir po tokių pardavimų kiekių, Spenceris Silveris, vienas iš limpančių užrašų lapelių išradėjų, sako, kad jis nėra turtingas. Ponas Silveris kartu su Artu Fry 1968 metais sukūrė užrašų lapelius, be kurių žmonės sunkiai išsiverstų ne tik namuose, bet ir darbo vietoje.
Šaltojo karo metais Sovietų Sąjungoje buvo sukurtas automatinis ginklas AK-47. Jo kūrėjas Michailas Kalašnikovas buvo ginklų konstruktorius, o automatinį šautuvą jis sukūrė būdamas ligoninėje, kur gydėsi patirtas traumas. Karininkas nenori prisiimti ginklo sukūrimo laurų sau ir teigia, kad AK-47 automatinį šautuvą jis sukūrė savo šalies labui.
Marie Killick, kuri 1945 m. sukūrė garso įrašams klausyti safyrinę adatą, taip pat neuždirbo nieko iš šio išradimo. Ji negalėjo užpatentuoti savo išradimo ir ilgus metus bylinėjosi su „Pye Ltd.“ kompanija dėl patento. Teisminį ginčą ji laimėjo 1953 m., tačiau sekančiais metais p. Killick buvo paskelbtas bankrotas.
Aleksėjus Pažitnovas, žaidimo „Tetris“ kūrėjas, loginį žaidimą sukūrė 1985 m. tačiau programuotojas už savo išradimą honorarus pradėjau gauti tik po 10 m., kuomet įkūrė savo kompaniją.
Vokiečių studentas Karlheinzas Brandenburgas 1980 m. sukūrė Mp3 dainų formatą, kurį dabar naudoja viso pasaulio melomanai. Tačiau jis neturėjo pinigų investicijoms, kad jos sukurtas išradimas būtų pardavinėjamas.
Timas Bernersas-Lee, anglų mokslininkas ir išradėjas, sukūrė kompiuterinę kalbą HTML, naudojamą pateikti turiniui internete. Iš pradžių jis kūrė specialią kalbą, su kuria Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) mokslininkams būtų lengviau dirbti. Išradėjas sako, kad greito jo sukurto produkto sėkmė susijusi su tuo, kad HTML kalba jis leido naudotis nemokamai visiems. Šiuo metu šimtai milijonų žmonių p. Lee dėka naršo internete.
Keisti išradimai
Keisti išradimai, kurie padėjo susikrauti milijonus
Dainuojanti žuvis
Apie galimybę gaminti juokingai atrodančius protezus Jonahas White'as pagalvojo 1994 metais, kuomet sporto varžybų metu jis išvydo vaikiną su siaubingos išvaizdos dantimis. Netrukus paaiškėjo, kad šlykščiųjų dantų savininkas yra stomatologijos studentas Richas Bailey, kuris pats pasigamino netikrus protezus. J. White'as įkalbino naują pažįstamą imtis bendro verslo ir gaminti bjaurios išvaizdos dantų protezus. Kompanija nuo įkūrimo dienos sugebėjo pasiekti 50 mln. JAV dolerių apyvartą.
„Billy Bob Teeth“
"Doggles"
"Knork"
Šis įrankis – tai peilis ir šakutė viename. Mike Milleriui pirmą karta mintis apie tokį įrankį kilo aštuntoje klasėje, kuomet jis bandė valgyti picą naudodamasis vien tik šakute. Vis dėlto šią idėją paversti savo verslo pamatu jis nutarė 2001 metais, kuomet įstojo į koledžą. Pasiskolinęs iš senelio 10 tūkst. JAV dolerių jis sukūrė „Knork“ prototipą. Po kelių metų „Knork“ atsidūrė parduotuvių lentynose. Šiuo metu „Knork“ prekės ženklas puošia visą stalo įrankių gamą. Įmonės apyvarta 2011 metais siekė 2 mln. JAV dolerių.
Keisčiausi XX amžiaus išradimai
Italija (1931). Vienratis motociklas. Maks. greitis 150 km/val
JK (1936). Akiniai skaityti gulint.
Paryžius (1924). Automobilis su "kastuvu" pėstiesiems - aukų skaičiui mažinti.
1933 metais išrastas prietaisas galvai matuoti bei veido bruožams nustatyti. Štai iš kur atsirado siaubo filmo idėja...
JAV (1939). Šunamobilis.
1 š.g. variklis.
AČIŪ UŽ DĖMESĮ!
Abbey Fleck
KK Gregory
Hartas Mainas
Chesteris Greenwoodas
Full transcript