Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Untitled Prezi

No description
by

Ola Mucha

on 6 May 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Untitled Prezi

ZIELENIEC Analiza SWOT Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Jest dzielnicą Dusznik Zdroju. Leży na wysokości ok. 950 m. n. p. m. w paśmie Gór Orlickich. Panuje tam specyficzny mikroklimat (jedyny taki w Polsce) - zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie osób nawet kilka dni przebywających w Zieleńcu. Północne stoki Zieleńca, doskonałe tereny narciarskie oraz duża ilość opadów w okresie zimowym (1300 mm w ciągu roku z czego 40% przypada na okres od listopada do marca) sprawiają, że śnieg leży blisko 150 dni. 1. Zieleniec został założony w 1719 roku jako kolonia na terenie królewszczyzny.
2. Od połowy XIX w zaczęli zaglądać turyści i kuracjusze z Dusznik Zdroju np. Chopin, Edyta Sztein.
3. W końcu XIX w zaczęto w Zieleńcu jeździć na nartach , po raz pierwszy w Sudetach. Co warto wiedzieć??? 1. Amatorzy białego szaleństwa:
- Rodziny z dziećmi
- Młodzi, aktywni
- Sprawni seniorzy
- Żołnierze
2. Klienci Spa
3. Kuracjusze pobliskich sanatoriów Segmentacja klientów 30 wyciągów - Trasy zjazdowe są bardzo zróżnicowane pod względem techniki jazdy: od bardzo łatwych do bardzo trudnych. Dla lubiących nocne jazdy przygotowanych jest 10 oświetlonych stoków.
15 szkółek narciarskich i 7 szkół snowborardu
Snowpark
14 wypożyczalni sprzętu
Darmowe place parkingowe wokół wyciągów Stacja Winterpol 1. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i oferuje usługi dostosowane do różnego typu klientów. Od Vital&Spa Resort Szarlotka do Bidy z nędzą poprzez kwatery prywatne.

2. 14 obiektów bazy gastronomicznej z bardzo zróżnicowaną ofertą i cenami. Baza towarzysząca Na podstawie wpisów na forach internetowych większość klientów ocenia miejsce bardzo pozytywnie, jako mniej oblężone i tańsze niż np. Zakopane, jednak poza uprawianiem sportów zimowych Zieleniec nie oferuje innych atrakcji. Ocena atrakcji przez klientów 1.Strony internetowe:
- winterpol.ue/zieleniec/
- www.zieleniec.pl
- e-skipass.pl
- facebook.pl
2. Strony partnerów
3. Marketing szeptany
4. Plakaty, bilboardy
5. Lokalne stacje radiowe Promocja Zróżnicowanie cenowe w zależności od pory sezonu oraz warunków pogodowych. Aby poprawić atrakcyjność Zieleńca poza sezonem zimowym naszym zdaniem należałoby: wytworzyć kolejny produkty turystyczne, które przyciągnęłyby klientów w sezonie letnim, dzięki czemu zmniejszyłaby się sezonowość oferty. Należałoby również poprawić infrastrukturę komunikacyjną, co spowodowałoby większy napływ klientów, którzy nie posiadają własnego środka transportu. Program poprawy atrakcyji Dziękujemy za uwagę =]

Małgorzata Dziobińska
Aleksandra Mucha Cennik Karnet Sudecki Ski Wychodząc na przeciw sugestiom, potrzebom i oczekiwaniom narciarzy połączono sudeckie ośrodki narciarskie wspólnym karnetem o nazwie SudetySKI.
Dzięki temu na Dolnym Śląsku istnieje możliwość jazdy na nartach i snowboardzie w trzech ośrodkach: Czarna Góra, Winterpol Zieleniec i Winterpol Karpacz.
Karta SudetySKI objęta jest specjalnym programem rabatowym, umożliwiającym korzystanie z dodatkowych rabatów na usługi szkół narciarskich, wypożyczalni sprzętu, usług gastronomicznych, a także noclegowych w tych ośrodkach.
Full transcript