Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

KVERULANT. ORG

No description
by

Vojtěch Razima

on 10 June 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of KVERULANT. ORG

Stát s námi někdy nehraje fér.
Snažíme se to měnit.

Podeěkování
Zápletka
Jak?
Procč?
THE
SUCCESS STORY
Vojtěch Razima
Acta non verba, o.p.s.
Deěkujeme za pozornost
Vítězství
odstranili několik billboardů
Jak?
Změnili jsme paradigma
Jak?
kradou veřejný prostor
billboardy zabíjejí
Proč?
Co dál?
jsou ostudou naší země
Proč?
generují korupci
Proč?
….zákaz billboardů je prý protiústavní…
Zápletka 3.
Zápletka 2.

…hrozí miliardové škody..
Zápletka 2.
Happening
… atť zmizí všechny billboardy, kromě těch
co už stojí..
Zápletka 1.
spustili kampaň
s podporou veřejnosti
Jak?
ň
Jak?
VIDEO
Kdo je Kverulant.org?
THE SUCCESS STORY
odstranili několik billboardů
Co potřebujeme?
...především finance na pokračování našich kauz.
Kverulant je financována z darů fyzických a soukromých právnických osob.
Kdo to platí?
Nepodporujeme žádného politika a s politiky vůbec nestýkáme. Vše co prosazujeme, děláme jen silou našeho hlasu, s vydatnou podporou tlaku veřejnosti.
Jak Kverulant pracuje?
Identifikujeme problém. Stanovíme si cíl. Kauza pokračuje, dokud není dosaženo cíle nebo dokud nejsou vyčerpány rozumné prostředky k dosažení cíle.
Jak Kverulant pracuje?
Výroční zpráva za rok 2015
Podarujte Kverulanta, zaslouží si to a bude moci pokračovat ve svých kauzách
Kverulant se touto kauzou snažil upozornit veřejnost na podvodné praktiky se značnou CE. Konkrétním cílem bylo dosáhnout stažení nebezpečných LED z prodeje. Obojí se podařilo.
CE ANEB CHINA EXPORT
Ondřej Filip se stal v červenci 2013 členem rady Českého telekomunikačního úřadu, ale zároveň nepřestal být výkonným ředitelem konsorcia soukromých firem. Ondřej Filip byl tak v učebnicovém konfliktu zájmů, a proto byl cílem Kverulanta jeho odchod z rady ČTÚ. Toho se Kverulantovi v září 2014 podařilo dosáhnout.
JAK JE DŮLEŽITÉ NEMÍT FILIPA
Cílem Kverulanta bylo přimět Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) k výpovědi všech smluv s majiteli dálničních billboardů. To se Kverulantovi nepodařilo, protože bývalý ředitel ŘSD Alfred Brunclík naopak podepsal v roce 2010 s billbordáři smlouvu novou, za což si později vysloužil trestní stíhání. Ale díky Kverulantově kampani odstranilo ŘSD do září 2015 celkem 578 billboardů. Z toho 183 z dálnic a 395 ze silnic I. třídy. Navíc byla v květnu 2012 přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která zakazuje nejnebezpečnější billboardy. Podle této novely by billboardy počínaje 1. září 2017 měly zmizet od dálnic a silnic I. třídy.
ŘSD - PODIVNÉ SMLOUVY O BILLBOARDECH
Pojišťovna Kooperativa prodala v roce 2011 promlčené pohledávky za 70 tisíci klienty vymahačské firmě WLG Invest. Ta je nevybíravým způsobem vymáhala. Cílem Kverulanta bylo poskytnout postiženým klientům bezplatnou pomoc. To se podařilo a v roce 2014 byla tato kauza uložena do Kverulantova archivu.
Kooperativní kšeftík
Cílem této kauzy bylo prosadit takové Pražské stavební předpisy, které by zásadně omezily billboardy v Praze. To se Kverulantovi přes veškerou snahu zcela nepodařilo a nakonec byly schváleny stavební předpisy, které pouze zajistí, že se pražská billboardová džungle nebude rozšiřovat. I to však lze vzhledem k vlivné billboardové lobby označit za úspěch. Významným pokrokem je možnost zcela zakázat reklamu prostřednictvím územních a regulačních plánů jednotlivých městských částí.
PRAŽSKÉ STAVEBNÍ PŘEDPISY
Kverulant v roce 2013 zmapoval ceny nákupu počítačů a jejich programů ve státní správě, odhalil rekordní plýtvání a podal trestní oznámení. V roce 2016 tuto kauzu zopakoval a zjistil, že i díky jeho kontrole začaly úřady konečně šetřit. Průměrný roční náklad na jednoho uživatele ve státní správě klesl ze 76 tisíc korun na 23 tisíc.
KOMPLOTY S KOMPY II
Technologické vybavení v Pisáreckém tunelu, kterým prochází jedna z hlavních dopravních tepen spojujících Brno s dálnici D1 bylo v havarijní stavu. Nefungovalo tam požární větrání, stejně tak bylo nefunkční měření koncentrace zplodin a viditelnosti. Firma, která technologické vybavení opravila, byla vybrána za podivných okolností a s podobnými zakázkami neměla zkušenosti. Kverulant na to upozornil Ministerstvo dopravy a to provedlo audit celé zakázky, který dal Kverulantovi za pravdu. A zadavatel zakázky ŘDS, byl Úřadem na ochranu hospodářské soutěže potrestán pokutou.
TUNEL V PISÁRECKÉM TUNELU
Pražský Dopravní podnik si v roce 2013 přichystal další tunel. Šlo o dodávku předražené ostrahy. Kverulantovi se podařilo tento tunel odhalit a v červnu 2015 i definitivně zastavit. Díky Kverulantovi tak Dopravní podnik, resp. daňoví poplatníci nepřišli o 110 milionů korun. V lednu 2016 vypsal DPP nové a podle všeho transparentní výběrové řízení na ostrahu objektů.
JAK KVERULANT ZASTAVIL TUNEL V DOPRAVNÍM PODNIKU
Cílem Kverulanta bylo dosáhnout pravidelného zveřejnění seznamu všech pumpařů, kteří prodávali nekvalitní pohonné hmoty. Cíl byl v roce 2011 splněn a od té doby se výrazně zvýšila kvalita benzínu i nafty.
SEZNAM ŠPATNÝCH PUMPAŘŮ OD ČOI
další úspěchy:
kolik stojí jedna kauza?
Jak Kverulant pracuje?
p.s. Humor nám snad nechybí ...
Proč je dobré podarovat Kverulanta?

jak jsme zakázali billboardy na dálnicích
Cílem Kverulanta bylo poskytnout návod ženám na rodičovské dovolené, jak se vyhnout sKartě. Dalším cílem bylo přimět vládu k revizi konceptu sKaret. Oba cíle byly splněny. Ba dokonce překročeny. V květnu 2013 vláda projekt sKarty ukončila, a tak byla tato kauza uložena do archivu. Definitivní tečku za sKartou však přinesl až březen 2016. Tehdy se Česká spořitelna dohodla s ministerstvem práce a sociálních věcí, že nebude chtít po státu náhradu za předčasný konec sKaret.
Full transcript