Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

mc

No description
by

metin coşkun

on 5 December 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of mc

İimaj nedir ? Kurumsal ve Kisisel Imaj Bir kişi ya da kurumun, diğer kişi ve kurumlar üzerinde bilerek ya da bilmeyerek bıraktığı fikirler ve değerlerdir. kisisel imaj nedir ? NiVEA KURUMSAL iMAJI VE RiHANNA kurumsal imaj nedir ? Rihanna ile Anlasmanin Fes Edilmesi Rihanna ; Nivea 100. Yıl Kurumsal Yüzü Birey ile karşılaşıldığında ya da iletişime geçildiğinde bıraktığı etki olarak tanımlanabilir. insanlar ilk olarak görsel imaj fark ederler, kıyafetler, fiziksel özellikler ve beden dili başarıl bir kişisel imajın ilk aşamasıdr. Davranışlar, söylenenler, ses tonu hatta giyim tarzı gibi birçok veri bir araya geldiğinde bireyle ilgili kim olduğu, ne yaptığı ve ne kadar başarılı olduğu konusunda bir fikir bırakır. Sonucunda oluşan imaj, kişinin hem sosyal hayatta hem iş hayatında başarılı olması ve kabul görmesi için önemlidir. Kişisel imaj yönetimini doğru biçimde uygulayanlar, kendini nasıl gördüğünü, kendini nasıl görmek ve Bu şekilde kişisel imajlarn oluşturabilirler.

Kişisel imaj oluşturmada üç aşama vardır; Daha sonra sözel, yazılı ve sözsüz olarak bireyin kendini nasıl ifade ettiği, son olarak ise seçilen iletişim tarzı ve bu tarza uygun davranışlar kişisel imajı oluşturmanın aşamalarıdır. Bu aşamaların sonunda bırakılan olumlu imaj, özellikle iş hayatında kariyer hedeflerimize ulaşmak için etkili olacaktır. Kişisel İletişimde Üç Aşama Kurumsal imaj bir kurumun bütün alanlarda, bütün ürünlerde, bütün konularda, bırakmak istediği ve bıraktığı izlenime denir. Hedef kitleye hitap edebilme Kurum ya da marka kimliğini doru yansıtma kurumsal imaj kriterleri Etkin iletişim stratejilerine sahip olma ve markaya karşı güven oluşturma Kurumsal imaja şemsiye imaj da denir ve bir üst imaj niteliğindedir. Nivea, 100. yıl kutlamaları kapsamında uluslararası yıldız Rihanna ile yaptığı anlaşmada Rihanna’nın ‘California King Bed’ şarkısı tüm 100. yıl kutlamalarında uluslararası olarak kullanılıyor. Nivea Rihanna’nın “Loud” turunun da Amerika ve Avrupa’daki sponsoru olması sayesinde Nivea kullanıcıları konserlere biletler kazanabiliyor.

Tüm mecralarda yürütülen 100. yıl kampanyası Nivea’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük ve yaygın kampanyası.

Global bir dijital reklam kampanyası da 100. yıl kampanyasının önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Tüketiciler Nivea’nın sitesi üzerinden özel bir uygulamayla Rihanna’nın video klibinin içinde rol alabiliyor ve dijital Rihanna şarkısı indirme, poster ve resim kazanabiliyorlar Nivea'nın reklam yüzü olan Rihanna, yaşam tarzı uygun olmadığı gerekçesiyle anlamaşma feshedildi. Nivea, "güven, aile ve inanç" kavramlarını simgeleyen bir şirkettir. Ancak Rihanna'nın bu değerleri temsil edemeyeceği kanaatine varıldı. Nivea’nın sahibi olan Beiersdorf şirketinin yeni CEO’su Stefan Heidenreich yaptığı açıklamada, “Rihanna, Nivea’nın marka değerleriyle uyuşan biri değil. Bu karar, kampanyanın başarısının veya başarısızlığının bir sorunu olduğu anlamına gelmez” dedi. Vücudunun her yerinde dövmeleri olan, açık giyinen, kliplerinde çok cesur hareketler yapan şarkıcıyı istemeyen çok kişinin olduğu anlaşıldı. Nıvea yüzü olduktan sonra, özensiz hareketleri; çok fazla alkol ve sigara tüketimi, Ayrıca Nivea, geçen yıl kuruluşunun 100. yılı nedeniyle Rihanna’nın Loud turuna sponsor olmuştu.

Rihanna ise tur kapsamında “California King Bed” isimli şarkısını markaya adamıştı.

Rihanna, “S&M” şarkısına çektiği klibi oldukça tartışılmış ve geniş çevreler tarafından eleştirilmişti.Bu olaylardan sonra, markaya olan güven konusunda yöneticiler tedirgin oldular. nivea history NIVEA Alman Beiersdorf’un sahibi olduğu büyük ve global bir cilt ve vücut bakımı markasıdır.

Şirket 1911’de Beiersdorf kendi türünün ilk sabit temizleyicisi Eucerit’li yağlı sulu bir temizleyici cilt kremi icat ettiğinde başladı.

Şirketin sahibi Oskar Troplowitz, kremin adını Latince kelime nivius’dan esinlenerek (kar beyaz anlamına gelen) NIVEA koydu. 1930’larda, Beiersdorf güneş kremi, traş kremi, şampuan ve yüz tonerleri gibi ürünler üretmeye başladı.

“NIVEA” ticari markasına birçok ülkede zaptedilmişken WWII.

Beiersdorf’un 1997’de ticari markanın haklarını geri almasıyla elkondu.

1980’lerde dışa açılma NIVEA markasını daha geniş global bir piyasaya itti. NIVEA’nın, bütün ürün serilerinin sahip oldukları pazarlama konsepti ve bunlara bağlı olarak yapılan reklam ve halkla ilişkiler kampanyaları, hitap ettiği hedef kitleye ve onun bulunduğu ülke kültürüne göre değişiklik gösterdi.

Bulunduğu her ülkede yerel marka olarak algılanması NIVEA’ya duyulan güvenin bir göstergesidir. vizyon misyon NIVEA bugün, uzman kimliği ile tüketici ihtiyaçlarını doğru anlayıp, yeni çözümler getirerek en çok tercih edilen markalardan biri olmayı sürdürüyor.

2002 yılında yapılan marka araştırmasının sonuçlarına bakıldığında; Türk tüketicisi nezdinde de NIVEA, en bilinen, en beğenilen, en sık kullanılan ve en yüksek müşteri sadakatine sahip cilt bakım markası olduğunu ortaya koymaktadır.
Full transcript