Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Фотоэффект құбылысы Фотоэффект құбылысын түсіндіру Эйнштейн

No description
by

Zuli Bekenova

on 23 November 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Фотоэффект құбылысы Фотоэффект құбылысын түсіндіру Эйнштейн

Оқушылар фотоэффект құбылысының физикалық мағынасын, фотоэффект теориясы үшін Эйнштейн теңдеуін түсіну, Фотоэффектінің кванттық теориясына арналған заңдылықтар мен формулаларды талдай отырып, есеп шығаруға,топта жұмыс жасауға, топта бағалауға баулу.
Сабақтың мақсаты:
Оқушылар фотоэффект құбылысының физикалық мағынасын түсінеді;
Нақты физикалық заңдылықтар мен өрнектерді есеп шығаруда қолдана біледі;
Топта жұмыс жасап, топта бағалауды үйренеді.

Күтілетін нәтиже:
Фотоэффект құбылысы Фотоэффект құбылысын түсіндіру Эйнштейн теңдеуі
Табиғатты тану жолдары:
Ашылуы

Зерттеу

Түсіндірілуі
Деңгейлік тапсырмалар
Сабақтың әдіс, тәсілдері:
топтық пікірталас, миға шабуыл, семантикалық карта,топтық, жұптық, жеке жұмыс
Сабақтың түрі:
жаңа білімді меңгерту сабағы
Сабақтың көрнекілігі:
анимациялық презентациялық слайд, ғалымдар суреттері, семантикалық карта, электронды оқулық , бағалау парағы

Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру:
оқушыларды түгендеп, сабаққа деген ынтасын арттыру.


«Жарық» туралы не білесіңдер,
«Жарық» дегенде ойларыңа не келеді?
Оқушылар жауабы:
жарық шағылады, сынады, жұтылады, жарықтың вакуумдағы жылдамдығы 3 108 м/с, көрінетін сәуле, грекше «жарық» сөзі «фото» дегенді білдіреді.
1887 жыл
Генрих Герц
1889 жыл
Александр Григорьевич Столетов
1905 жыл
Альберт Эйнштейн
А. Электрондардың металдан шығу жұмысы 3,3 10-19 Дж болса, фотоэффектінің қызыл шекарасын есепте

Б. Толқын ұзындығы 450 нм –ге тең сәуле шығару әсерінен мырышта фотоэффект пайда бола ма?

С. Жиілігі 1 ПГц жарықпен сәулелендіргенде барий оксидінен жұлып шығарылған электрондардың ең көп кинетикалық энергиясы қандай болады?
Критерий бойынша оқушыларға бағалау жүргізіледі
1. Топқа бөлу
2. Қызығушылықты ояту
3. Мағынаны тану
4. Ой толғаныс. Семантикалық картамен жұмыс.
5. Топтық жұмыс: "Ойлан, жұптас, бөліс" әдісі
6. Оқушыларды бағалау
7. Үй тапсрымасы
Сабақтың құрылымы:
Оқушылардың бағалау сәті
Үй тапсырмасы
Білімге нақты үш жол апарады:
1-ші жол ой-толғаныс жолы,
бұл ең абзал жол,

2-ші жол еліктеу жолы,
ол ең онай жол,

3-ші тәжірибе жолы,
ол ең қиын жол.

Конфуций
Full transcript