Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Senovės Egiptas

No description
by

Daiva Jankauskienė

on 25 November 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Senovės Egiptas

Senovės Egiptas
Valstybė egzistavusi darbartinio Egipto teritorijoje Nilo upės slėnyje. Pradžią Egipto civizacijai davė Nilo upė. Egiptas geografiškai buvo sudarytas iš dviejų gana skirtingų dalių - šiaurinės ir pietinės.
Egipto gyventojai gamino papuošalus, balnus, mokėjo mūryti, lydyti auksą, varį, alavą, bronzą, statė piramides, audė, naudojo arklių traukiamus kovos vežimus,
augino riugius, kviečius, avižas, kepė duoną be mieliu ir su mielėmis, gamino 6 rūšiu alų ir 5 rūšiu vyną. Senovės Egipto menas stengėsi atspindėti amžinumą ir nekintamumą. Viskas buvo statoma amžiams todėl vyravo didingos formos tvirtumo .
Egipte buvo tikima pomirtiniu gyvenimu, todėl stengtasi kūną apsaugoti nuo irimo jį balzamuojant aliejais ir druska. Mumijos laidotos su amuletais ir mirusiųjų knyga. Ši knyga buvo rašoma ant papiruso ritinėlių. Kiekviena gyvenvietė turėjo savo dievą. Kiekvienas dievas buvo atsakingas už tam tikrą gyvenimo sritį. Dievai buvo vaizduojami su žmogaus galva ir gyvūno kūnu ir atvirkščiai.
Faraonai ir piramidės
Faraonai būdavo ladojami milžiniškuose akmeninėse piramidėse dykumos pakrašty. Faraono kūnas buvo guldomas slaptame kambaryje piramidės centre. Egipte tebėra apie 80 piramidžių. Kiekvienai jų pastatyti prireikė mažiausia 20 metų.
Cheopso piramidė
Cheopso piramidė, arba Didžioji Gizos piramidė. Egipto piramidė, faraono kapas. Piramidė yra seniausiai iš septinių pasaulio stebuklų ir vienintelis, išlikęs iki mūsų dienų. Visa struktūra, kurios aukštis apie 147 m., užima 40 000 kvad.m.plotą yra sukrauta 200 eiliu milžniškų akmenų per 2 mln akmens luitų, kurių kiekvienas sveria apie 2,5 tonos. Manoma,kad ją statė apie 100 000 žmonių ilgiau kaip 20 metų. Visas jos svoris yra 6 400 000 kg.
Mumijos, dievai, tikėjimas
Amatai
Egiptiečiai sudarė kalendoriu, sukūrė rašta, pirmieji pavartojo pagrindinius keturis matematikos vieksmus, skaičiavo trupmenomis. Buvo geometrijos pradininkai, išmanė astronomiją, stebėjo dangaus kūnų pokyčius. Skyrė planetas nuo žvaigždžių, žvaigždes jungė į žvaigždynus. Gerai išmanė mediciną, jau buvo okulistų ir terapeutų, turėjo ligų vadovėlius. Nustatė širdies reikšmes kraujo apytakos sistemoje.

Egiptiečiai rašydavo papiruse arba užrašus kaldavo ant akmens. Rašto rūšis: hieroglifinis, hieratinis, demotinis. Hieroglifinis: buvo piešiami ženklai, realistiškai vaizduojantis gyvas būtybes, daiktus, procesus. Tokia rašto sistema buvo gana sudėtinga, tad po kiek laiko buvo supaprastinti, palikti tik būtiniausi vaizduojamų daiktų kontūrai.
Rašyba
Mokslas
Skaidres kūrė Viktoro Kuprevičiaus pagrindinės mokyklos 4a klasės mokiniai Kajus Ivanovas, Gytis Kučiauskas, Radvilė Karalevičiūtė, Kotryna Knipaitė, Gabija Uginčiūtė.
SENOVĖS EGIPTAS
Full transcript