Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Jak používat blog Eikasia.cz

Jak používat blog Eikasia.cz
by

Honza Páv

on 14 July 2010

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Jak používat blog Eikasia.cz

Eikasia.cz je víc než jen blog. Je to spousta dalších kanálů, které článkům dodávají tolik potřebný kontext. Pojďme si je představit! Mobilní mutace Twitter microfeed Fanouškovská stránka
na Facebooku Odběr RSS FriendFeed Honza Páv na LinkedIn Prezentace a dokumenty Články na blogu můžete číst pomocí své oblíbené RSS čtečky (např. Google Reader nebo Outlook). Budete tak mít jistotu, že se k vám každý článek oprvadu dostane.

A navíc se díky nové technologii Pub/Sub mé články ve Vaší čtečce objeví téměř ihned.

Adresa pro odběr RSS je:

http://feeds2.feedburner.com/Eikasiacz Twitter je prvním rozšířením blogu Eikasia.cz. Na Twitteru uvidíte nejenom odkazy na nové články, ale i další relevantní zdroje ze světa médií a reklamy.

A ještě magické "follow me!" @eikasia Využíváte-li často Facebook a vyhovuje Vám prostředí, které je schopné širší interakce než Twitter, staňte se fanouškem Eikasia.cz na Facebooku. Adresa stránky je facebook.com/Eikasia.cz

Na stránce si kromě aktuálních článků přečtete i další zajímavosti vztažené k týdennímu tématu. A i něco navíc.

Facebook stránka je příležitostí zapojit se do komunikace s ostatními fanoušky. Můžete komentovat, vytvářet diskuze či přidávat odkazy na svoje články. Máte účet na Facebooku?

Můžete se také automaticky registrovat například k přidávání komentářů bez nutnosti zadávání potřebných údajů. Pomocí technologie Facebook Connect se připojíte k blogu svými údaji z Facebook účtu. Připojíte se vždy na stránce s komentáři Budete-li chtít, aby si vaše komentáře na mém blogu přečetli vaši přátelé na Facebooku, stačí potvrdit okno, které se otevře po odeslání komentáře. V případě potřeby se můžete kdykoliv odhlásit klepnutím na odkaz „Logout“ v pravém horním rohu stránky. Eikasia.cz již můžete číst i v tramvaji. Do prohlížeče v mobilním telefonu stačí zadat adresu blogu: http://eikasia.cz.

Nechcete-li si adresu pamatovat, vyfoťte si QR kód (ano, ten čtverec na tímto odstavcem a pomocí softwaru z něj vytáhněte všechny informace potřebné pro mobilní surfování. (více info o QR kódech na stránce "Jak používat blog" (http://eikasia.cz/index.php/o-blogu/jak-pouzivat-blog/).

Blog se vám díky technologii rozpoznávající mobilní prohlížeče zobrazí v plně optimalizované verzi. Děkuji za váš čas, který jste s touto prezentací strávili. Pokud si myslíte, že by mohla ještě někoho zajímat, pošlete mu odkaz emailem. Zajistíte tak, že jsem tuto hodinu nestrávil zbytečně. :)

Díky.

Honza Páv Používáte-li sociální síť friendfeed, budete v kontaktu téměř se vším, co na internetu publikuji. Tuto možnost lze využít například pro sledování mých tweetů.

Veřejný profil naleznete na adrese http://friendfeed.com/eikasia Kdo stojí za blogem Eikasia.cz? Podívejte se na můj profil na LinkedIn. Mimochodem další cesta, jak se dostávat k mým tweetům, odkazům na nové články a prezentace na SlideShare.

Adresa profilu je http://cz.linkedin.com/in/honzapav Není jich mnoho, ale jsou zdarma, upravitelné a citovatelné (neopomeňte pouze uvádět autora).

Na adrese http://www.slideshare.net/honza_pav zveřejňuji svoje prezentace a dokumenty. Podívejte se i na mé oblíbené. Přes RSS můžete odebírat také mé sdílené zajímavé články ze služby Google Reader. Pokud nemáte co číst, ideální volba. Sdílené články naleznete také v postranní liště blogu nebo na adrese http://www.google.com/reader/shared/honza.pav
Full transcript