Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Jūrų valdovės

No description
by

silvija valiūtė

on 27 February 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Jūrų valdovės

Jūrų valdovės Kova dėl įtakos pasaulyje Po Didžiūjų geografinių atradimų Ispanijai ir Portugalijai atsivėrė nauji prekybos keliai bei šalys. Pralobosios šios valstybės tapo vienos iš galingiausiu Europoje ir ėmė varžytis tarpusavyje.
Norėdamos išvengti karo,1494m. pasirašė Tordesiljo sutartį,kuria pasidalijo to meto pasaulį. Nesuskaičiuojamų Naujojo pasaulio turtų panoro įsigyti ir Anglija.Ji net rėmė piratus,kurie plėšė prekinius laivus. Ispanija siekė sustabdyti augančią Anglijos įtaką.Tačiau 1588 m. ši sutriuškino Ispanijos pasididžiavimą - laivyną "Nenugalima armada".Vėliau atėmė visas Prancuzijos valdas Š.Amerikoje ir Indijoje. Kolonijų kūrimas Atrastuose žemėse europiečių pirkliai ėmė kurti prekybos atramos punktus,kad juose galėtų ilgiau apsistoti.Nuolatinėse gyvenvietėse bei jų apylinkėse ėmė kurtis kolonijos - teritorijos,priklausančios vienai ar kitai valstybei. Pirmosios kolonializmą pradėjo Ispanija ir Portugalija.Dabartinės Argentinos teritoriją XVI a. ispanai kolonizavo dviem kryptimis: iš Peru užėmė šiaurės vakarų dalį, o iš kitos pusės nuo Atlanto, buvo kuriamos ispanų kolonijos La Platos baseine, tarp jų ir Buenos Airės, kur 1580 m. ispanai ilgam įsitvirtino, po to kai pirmosios kolonijos kūrimas 1536 m. dėl pampos indėnų pasipriešinimo sužlugo. Vergovės suklestėjimas Nepakeliamos darbo sąlygos,prastas maistas retino indėnų gretas. Daugelis mirė nuo europiečių atvežtų ligų. Todėl vergų imta iš Afrikos,kurioje karo belaisvių keitimas ir pardavynėjimas ar tesiog žmonių grobimas kaimuose buvo įsišaknijęs. Suklestėjusi vergovė paskatino atsirasti trikampę prekybą. Europietiškus gaminius atgabęnus į Afriką mainais įsigydavo vergų. Amerijoje juos pardudavo trigubai brangiau. Kolonializmo padariniai Kolonizatoriai sunaikino vietines actekų, inkių aukštos kultūros civilizacijas.
Europiečių kolonializmas skaudžiai paveikė ir Afrikos žemyną. Iš vidurinės jo dalies išvežta labai daug gyventojų. Vergovės laikpotarpiu į naujai atrastas žemes išgabenta apie 20 mln. vergų. Ilgainiui vergovės mąstai taip išaugo, jog daugelis europiečių manė, kad juodaodžiai gimę būt vergais. Informacija paimta i š : Istorijos vadov lis "Laikas" 8 kl. ė www.wikipedia.org www.google.com Darbą parengė : Silvija Valiūtė 8b
Full transcript