Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Užitečné internetové stránky a služby

aneb co všechno lze na internetu nalézt
by

Vit Holubovsky

on 3 April 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Užitečné internetové stránky a služby

Užitečné internetové stránky a služby http://dropbox.com Jedná se o webové uložiště sloužící primárně k synchronizaci a zálohování dat z Vašeho počítače. Nabízí pokročilé funkce včetně vlastního klienta, který se po instalaci na vaše PC stará o automatickou sycnhronizaci a dále široké možnosti sdílení souborů a složek s ostatními uživateli. Alternativní služby: Microsoft Sky Drive, Box.com, MEGA.co.nz copypastecharacter.com aneb když se vám nechce otevírat textový editor Elegantní řešení psaní exotických znaků. Umožňuje třídění znaků podle jednotlivých kategorií stejně jako vytváření skupin vlastních, nejpoužívanějších znaků. TED = Technology, Entertainment, Design Konference konaná každoročně v USA. Od roku 2009 existuje i TED Global, konaná po celém světě a dále licencované konference TEDx - např. TEDx Brno (bude 11.5.2013) Všech v současné době 1400 přednášek je dostupno online http://www.ted.com/talks http://www.google.com/fonts/ Nejdená se sice o největší ani o nejzajímavější nabídku fontů na internetu, ale i tak nabízí stránka Google Web Fonts jednu obrovskou výhodu: Všechny fonty na ní jsou tzv. Open Source. To znamená, že je můžete využívat jak chcete, klidně i pro vlastní webovou stránku, kterou zrovna navrhujete. http://puush.me/ Služba puush slouží k bleskurychlému sdílení souborů Po registraci a instalaci klienta na vašem počítači stačí nastavit klávesovou zkratku pro sdílení a Vaše soubory tak mohou být stiskem jediného tlačítka odeslány do Vaší puush schránky a odkaz na soubor se Vám zároveň ihned objeví v clipboardu ve Vašem počítači, odkud ho můžete okamžitě sdílet přes CTRL+V. Vzhledem k omezením free verze (20 MB na soubor a 250 MB velikost schránky) se mi tato aplikace osvědčila především na rychlé sdílení všemožných screenshotů, kdy odpadá nutnost uploadu přes webového klienta u služeb jako upload.ee, tinypic.com , či imgur.com http://www.rainymood.com/ http://thenicestplaceontheinter.net "Protože každý někdy potřebuje obejmout." http://4chan.org Založen v srpnu 2003. Jedná se o největší anglický imageboard na světě. Imageboard = typ internetového fóra. Pro založení vlákna (thread) je zpravidla vyžadováno přiložení libovolného obrázku, odpovědi již obrázky obsahovat nemusí. Všichni uživatelé jsou defaultně anonymizováni a odpadá nutnost registrace.

Imageboard je zpravidla rozdělen na větší množství zájmových subkategorií (Anime, Technology, Food & Cooking, Animals and Nature, Wallpapers, Politics, Music, Literature, ...). Životnost jednotlivých vláken se dle návštěvnosti pohybuje od několika minut po několik týdnů - čím vyšší návštěvnost -> tím více nových vláken a příspěvků -> tím dříve bude původní vlákno vytlačeno nebo zaplněno maximálním počtem příspěvků - obvykle 400. Pokud hodíte předsudky za hlavu a správně si zkalibrujete svůj sarkazmometr, tak možná zjistíte, že jde o zajímavou stránku, na které si i dobře zadiskutujete. Proč používat Prezi? Protože PowerPoint Je NUDA!!! aneb co všechno lze na internetu nalézt Server citace.com je výborným nástrojem pro každého vysokoškolského studenta.

Jeho součástí je generátor citací podle normy ČSN ISO 690, který Vám usnadní vytvoření správné citace i pro takové dokumenty, jako jsou například patenty či normy, ale i knihy, webové stránky a další rozličné dokumenty.
Full transcript