Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

They Live (1988) Analysis

This is an analysis of John's Carpenter's movie "They Live" (1988). The main points of this presentation focuses on the message the director of this movie sends to the audience. Mainly the film is about consumerism, which today manages the society.
by

Iveta Gal

on 19 April 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of They Live (1988) Analysis

Režisierius John Carpenter Ištrauka iš filmo Vartotojiškumas Pasitelkiant ateivių invazijos pavyzdį atskleidžiamas tikrasis medijų tikslas. Filmo „Jie gyvi“ analizė Siužetas Pagrindinis filmo herojus Nada atkeliauja į Los Andželą ieškoti geresnio gyvenimo. Įsidarbinęs statybininku jis susidraugauja su kolega Frank Armitage. Lūšnynas Bažnyčia, aklas kunigas, televizijos laida ir „prabudimas“ (awake). Policijai susidorojus su Bažnyčioje įsikūrusiais maištininkais Nada ten randa ypatingus akinius nuo saulės. (“truth-seeing sunglasses”) Kas jis? Nada nusprendžia Frank‘ui parodyti kokioje visuomenėje jie gyvena. Šis bandymas „atverti akis“ baigiasi ilgiau nei 5 minutes trunkančia kovos scena. „Žvilgsnis giliau“ Visuomenė nenori pamatyti kas slepiasi po vartotojiškumo kauke. „Aklumo“ paradoksas Kunigas suvokia, jog su visuomene kažkas negerai, pasipriešinimas telkiasi būtent Bažnyčioje.

Aklas žmogus pasaulį mato geriau nei regintieji.

Visuomenės neregėjimas kontrastuojamas su aklumu, neretai iš tikrųjų atveriančiu akis. „Tiesos matymo akiniai“ - akiniai, paprastai apsaugantys nuo saulės šviesos ir neleidžiantys visko tiksliai matyti, šiuo atveju yra vienintelis būdas pamatyti tikrąjį pasaulį. Socialiniai skirtumai Kapitalizmas Turtas/skurdas Jie gyvena, mes miegame TAI - TAVO DIEVAS Ateiviai Lyčių vaidmenys Moteris gali būti stipri, kaip ir vyras. Jausmai nėra svarbiausias dalykas. Apibendrinimas „Ši istorija yra fantazija, bet ji neturėtų taip atrodyti. Jos galia slypi gebėjime įspėti mus, kas gali vykti ir šiuo metu. Mes norime šokiruoti žmones, bet kartu ir nebūti per daug fantastiniai. Manau, kad Džonas (režisierius) norėtų, kad žmonės iš kino teatro išeitų šiek tiek keistai žiūrėdami vienas į kitą ir stebėdamiesi.“ „Jie gyvi“ skatina mus pažvelgti į pasaulį, kurį mes kuriame, ir susimąstyti kokią įtaką ateityje tai gali turėti mums patiems. Ačiū už dėmesį! Bendraminčiai, moteris ir tiesos atskleidimas Mirtis Ne visada reiškia pralaimėjimą.
Full transcript