Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Nauka rzecz ludzka

No description
by

Kate Madison

on 10 June 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Nauka rzecz ludzka

Nauka w mediach
Nauka
Część kultury służąca wyjaśnieniu funkcjonowania świata, w którym żyje człowiek. Nauka jest budowana i rozwijana wyłącznie za pomocą metod naukowych poprzez działalność badawczą prowadzącą do publikowania wyników naukowych dociekań. Proces publikowania i wielokrotne powtarzanie badań w celu weryfikacji ich wyników prowadzi do powstania wiedzy naukowej
10 zł
Środa, Czerwiec 10, 2015
Vol XCIII, No. 311
Nauka- praca i pasja
Popularny blog naukowy
Nauka rzecz ludzka
Planowanie eksperymentów, wykonywanie badań, prowadzenie analiz i pisanie publikacji. To praca naukowców. Poprzez rozwój mediów mogą się oni dzielić z nami swoimi pracami naukowymi, wynikami badań, przebiegiem eksperymentów oraz prawami rządzącymi w świecie naukowym. Poprzez pisanie blogów mają okazje zaprezentować swoje umiejętności i zdobyte doświadczenie. Reprezentują swoją osobę i promują swoje osiągnięcia. Stają się istotnym punktem w rozwoju cywilizacji . Poprzez infomracje zawarte na ich blogach możemy dowiedzieć się lub też znaleźć popracie swoich przemyśleń, tez. Promują swoją pracę, nie tylko dbając o własny wizerunek, ale również dokładając kolejną cegiełkę do wizerunku nauki. A ludzia chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważny jest pozytywny obraz nauki w społeczeństwie.

Nauka towarzyszy nam w życiu codziennym na każdym kroku. Jest nie odzowną częscią naszej egzystencji i rozwoju. Wykorzystujemy prawa fizyki, chemie, geografie. Jest ona źródłem inspiracji- finalista 2. edycji "Project Runway" zainspirował się wyglądem bakterii pod mikroskopem, a nastepnie stworzył kolekcje ubrań.
Blogi naukowe

www.kosmicznie.blogspot.com
ww.zywaplaneta.pl
www.nauka-ludzka-rzecz.blogspot.com
Taki trud działania podjęła się Unia Europejska, która sfinansowała projekt o nazwie „
Pogadanki audio-wizualne na temat nauki "
. W ramach projektu , który jest studium porównawczym, rozważano różne dyscypliny naukowe i sposoby przekazywania wiedzy o nich za pośrednictwem mediów. Spopularyzowało to odbiór wiedzy, badań i przeprowadzanych eksperymentów w Unii Europejskiej.
Czy europejskie media podejmują dostateczne wysiłki
by edukować społeczeństwa w zakresie nauki?
www.popsci.com
W polskich mediach
W polskiej telewizji jest wiele programów przyrodniczych poruszających tematykę naukową. Pobudzają odbiornika do samodzielnego dedykowania wiedzy i przekazywanie jej.
Powodują zainteresowanie np. w dziedzinie dbania o środowisko i edukują jak zapobiec wyniszczeniu naszej planety. Uczą przetrwania w dziczy i opowiadają o dziejach ludzkośći. Prowadzą dyskusje z naukowcami, przedstawiają eksperymenty. Tworzą nowe hipotezy. Nauczają.
Nauka w życiu
Mycie naczyń, sprzątanie pokoju, chodzenie do szkoły są jednymi z tysięcy czynności, które wykonujemy podczas dnia. One również wymagają posiadania wiedzy. Wydaje się to bardzo niemądre, że takie rzeczy również wymagają nauki. Jednak to prawda. Kiedyś, jeszcze jak byliśmy mali, uczyliśmy się mówić, chodzić, patrzeć, a przecież uczenie się kojarzy nam się z przyswajaniem wiedzy, która jest podstawą życia.

Argumentem do tego, że nauka odgrywa ważną rolę w naszym życiu będzie to, że dzięki wiedzy potrafimy żyć w społeczności, być samodzielni i umiejętnie korzystać z pomocy, którą otrzymujemy od innych.
Nauka chodzenia
Geografia
Muzyka nauka w mediach
Kolekcja Patryka Wojciechowskiego
Full transcript