Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Nasza przygoda w Hotelu Ibis...

No description
by

Justyna Turowska

on 6 April 2018

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Nasza przygoda w Hotelu Ibis...

Nasza przygoda w Hotelu Ibis Styles***...
To miejsce, w którym spędziłyśmy większość czasu naszych praktyk, bo aż 3 tygodnie.
Wykonywałyśmy wiele zadań, które nauczyły nas radzenia sobie ze stresem, pracy w zespole, a także umożliwiły bezpośredni kontakt z gośćmi i pozwoliły
na doświadczenie nam ciężkiej pracy.

Przygotowanie i nakrycie sali na uroczystości
W obiekcie odbywało się wiele uroczystości, które wymagały odpowiedniego przygotowania sali. Ustawiałyśmy stoły, prasowałyśmy pokrowce na krzesła, dobierałyśmy zastawę stołową i ustawiałyśmy ją zgodnie z podawanymi posiłkami. Był to najlepszy moment na naukę prawidłowego nakrycia stołu.
... co, gdzie i jak?
I. Hotel z naszej obserwacji
II. Praca w poszczególnych działach
Restauracja
Kuchnia
Biuro
III. Podsumowanie praktyk
Hotel Ibis Styles***
Obiekt położony jest przy alei Józefa Piłsudskiego 25 w centralnej części Białegostoku. Atrakcyjna okolica zapewniająca łatwy dojazd do wszelakich miejsc, a także połączenie obiektu z Galerią Jurowiecką z pewnością przyciąga gości.
Oto zadania, które wykonywałyśmy podczas praktyk...
Przygotowanie bufetów śniadaniowych
Przygotowanie śniadań dla gości rozpoczynałyśmy o godz. 6:00. Naszym zadaniem było przygotowanie stolików, ustawienie posiłków na bufecie, ich uzupełnianie oraz obsługa gości. Do naszych obowiązków zaliczało się również sprawdzanie stanu ekspresu.
Białostocki Ibis Styles*** posiada 129 jednostek mieszkalnych, a także 13 sal konferencyjnych i 2 sale restauracyjne.
Motywem przewodnim są ptaki, które ozdabiają ściany i drzwi sal konferencyjnych.
Najczęściej hotel odwiedzają goście biznesowi i rodziny z dziećmi.
RESTAURACJA
Nauka obsługi ekspresu
W wolnych chwilach pracownicy uczyli nas obsługi ekspresu. Nauka polegała na zasadzie prób i błędów czego skutkiem było zmarnowanie 2 litrów mleka. Jednak nauka nie poszła na marne, nauczyłyśmy się robić caffè latte. Dowiedziałyśmy się podstawowych zasad obsługi ekspresu.
Przygotowanie sztućców do podania na wynos
Goście restauracji Ququłka bardzo często korzystali z możliwości podania posiłku na wynos. Wobec tego naszym zadaniem było estetyczne przygotowanie sztućców. Białe serwetki zawierały tylko łyżkę, żółte - nóż i widelec, natomiast zielone - noż, widelec oraz łyżkę.
Nauka odpowiedniego ułożenia talerzy i obsługa gości
Podczas praktyk stosunkowo często obsługiwałyśmy liczne grupy gości. Nauczyłyśmy się noszenia 3 talerzy za jednym razem. Praca ta nauczyła nas dokładności, odrobiny sprytu i szybkości pracy.
Sortowanie naczyń i układanie w szafkach
Obowiązkiem pracy na stanowisku kelnera jest utrzymanie porządku w szafkach z naczyniami. Dlatego też, aby ułatwić pracę pozostałym pracownikom, regularnie układałyśmy naczynia w przeznaczonych do tego miejscach.
Składanie serwetek
Przyjemną pracą jaką mogłyśmy doświadczyć w obiekcie, było składanie serwetek na różne sposoby. Sprawiało nam to przyjemność, gdyż składane przez nas serwetki pięknie dekorowały stoły na uroczystościach.
Ozdabianie sal kwiatami i przygotowanie upominków na różne okoliczności
Podczas pobytu na praktykach świętowałyśmy m.in. dzień kobiet. Z racji tego święta każdą Panią odwiedzającą hotel obdarowywałyśmy upominkiem pięknie zapakowanych ciasteczek. Naszym zadaniem było przygotowanie wazonów z tulipanami...
bo przecież każda kobieta lubi kwiaty!
Polerowanie sztućców
Obowiązkiem pracy kelnera jest dbanie o porządek w szufladach ze sztućcami. Są one w sposób szczególny czyszczone i polerowane, tak aby na nakrytym stole wyglądały estetycznie. Pracę tą wykonywałyśmy w specjalnych rękawiczkach z zastosowaniem delikatnych ściereczek.
Sprzątanie sali konsumenckiej
Jak się okazuje sprzątanie wcale nie musi być nudną i ciężką pracą. Uporządkowanie sali po śniadaniach zajmowało nam około godziny. W tym czasie restauracja była nieczynna, dlatego też mogłyśmy pozwolić sobie na pogawędki z pozostałymi pracownikami. Nasze zadania to: sprzątanie stolików, czyszczenie bufetu, odkurzanie i mycie podłogi, uporządkowanie pozostałości jedzenia, pisanie na tablicy dań polecanych przez szefa kuchni.
KUCHNIA
Nasz czas pracy w kuchni był niewielki, jednak nic nie stało na przeszkodzie zdobycia kolejnych doświadczeń. Nauczyłyśmy się przygotowywać potrawy, łączyć smaki, sprzątać swoje stanowisko pracy. Uświadomiłyśmy sobie jak ważna w zawodzie kucharza jest ostrożność i rozważność.
Zadania, z którymi zmierzyłyśmy się odbywając praktykę w kuchni...
Przygotowywanie posiłków
Kucharze z miłą chęcią uczyli nas przygotowywania różnorodnych posiłków zamówionych przez gości. Pokazywali nam jak prawidłowo dobierać przyprawy do potraw, a także metod m.in solenia lub doprawiania. Istotną rzeczą było dobieranie naczyń do sporządzonej potrawy.
Obieranie warzyw i jaj
To zadanie należało do mniej wymagających. W specjalnym pomieszczeniu, tzw. "obieraczce" znajdowały się przyrządy do wykonania pracy oraz specjalne kosze na obierki. Obierałyśmy marchewki, ziemniaki, selery, pieruszki, a także jaja itp.
Zmywanie naczyń
Nikt nie lubi zmywać brudnych i zaschniętych naczyń. Jednak i ta praca nie stanowiła dla nas problemu. W kolorowych fartuchach i rękawiczkach przy użyciu zmywarki i wyparzarki brudne naczynia w mgnieniu oka lśniły i nadawały się do kolejnego użytku. Nauczyłyśmy się jakich płynów używać i w jakich ilościach.
Krojenie owoców i warzyw
Na śniadaniach obowiązkowo pojawiały się tace z filetowanymi, owocami i warzywami. Kroiłyśmy je i układałśmy, aby wyglądały estetycznie i smacznie.
Sprzątanie spiżarni
Ważnym elementem podczas wykonywania pracy jest utrzymanie porządku. Odwiedziłyśmy spiżarnię w kuchni i zrobiłyśmy w niej generalny porządek. Wszystkie produkty układane według daty, zostały posortowane tak, aby pracownik mimo pośpiechu szybko odnalazł porządany produkt.
Sortowanie naczyń
Po wyjęciu naczyń ze zmywarki, lub wyparzarki należało pamiętać o prawidłowym ułożeniu ich na wózku kelnerskim. Wynikiem tego był porządek i ułatwienie pracy kelnerom.
Praca "degustatora"
Kucharze restauracji Ququłka przygotując potrawy bardzo często częstowali nas nimi i prosili o opinie. Dania były smaczne i zdrowe, a życzliwi kucharze nie pozwolili abyśmy były głodne...
BIURO
Dział ten odwiedziłyśmy kilka razy podczas naszej przygody w Ibisie. Nasza praca w głównej mierze oparta była na dokumentach. Nie zdawałyśmy sobie sprawy ile wkładu firm zewnętrznych potrzebuje hotel by istnieć i sprawnie funkcjonować.
Przykładowe zadania wykonywane w biurze...
Niszczenie dokumentacji
Bardzo ważnym elementem pracy w biurze jest poufność danych osobowych. Jako praktykantki również byłyśmy zobowiązane do utrzymania tajemnicy zawodowej. Niepotrzebne dokumenty niszczyłyśmy w urządzeniu zwanym niszczarką.
Sortowanie i układanie dokumentów i faktur
Praca ta polegała na posegregowaniu faktur od dostawców w odpowiednim miejscu.
Podsumowując...
Dzięki praktykom pogłębiłyśmy swoją wiedzę i zainteresowania. Pracownicy obdarzyli nas troską i życzliwością. Praktyki pozostaną dla nas miłym wspomnieniem...
Co zyskałyśmy?

doświadczenie
umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach
takie cechy jak: otwartość, wyrozumiałość
stanowisko pracy
Prezentację wykonały:
Edyta Maleszewska
Justyna Turowska
Agnieszka Strzałkowska
Klasa IIf
Full transcript