Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

JAPONIA

No description
by

Ola Suszczyńska

on 2 February 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of JAPONIA

JAPONIA
JAPONIA
Japonia- państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji o długości 3,3 tys.km. Archpelag składa się z czterech głównych wysp:
Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu oraz 6848 mniejszych wysp.
Jak japończycy radzą sobie z wyzwaniami natury:
Najwyższy budynek w Japonii
Yokohama Landmark Tower- jest to najwyższy budynek w Japonii. Wysokość tego wieżowca wynosi 295,8m i posiada aż 70 kondygnacji.
JAPONIA KRAJEM MOSTÓW I TUNELI
Jako, że "kraj kwitnącej wiśni" leży na wielu wyspach oraz posiada wyżynno-górzysty obszar zmusiły Japonię do wybudowania licznych mostów, wiaduktów, a także tuneli podmorskich. W efekcie wszystkie większe wyspy łączy sieć dróg i kolei.
CIEKAWOSTKI
W Japonii występuje średnio 1500 trzęsień ziemi rocznie.

W tym kraju produkuje się obecnie najwięcej samochodów na świecie. Światowym liderem i najbogatszym koncernem w branży motoryzacyjnej jest Toyota Motor Corporation.

W automatach można kupić między innymi baterie, piwo, wino, papierosy, gazety, komiksy, hot dogi, żarówki oraz używaną kobiecą bieliznę.

Japonia jest jedynym krajem w historii, który stał się ofiarą ataków broni nuklearnej. W 1945 roku Stany Zjednoczone zbombardowały dwa japońskie miasta - Hiroszimę i Nagasaki.

Mimo że zimy bywają często mroźne, wiele japońskich domów wciąż nie ma centralnego ogrzewania.

Japońskie jedzenie jest uważany za najbardziej pożywne i zdrowe na świecie.
BUDOWLE WSTRZĄSOODPORNE
Sekret wstrząsoodpornych budynków tkwi w konstrukcji ich szkieletu. Gdy ziemia drży, budynek kołysze się na wszystkie strony ale nie runie, jeśli przetrwa jego szkielet. By "kręgosłup"
budynku ocalał, można go oprzeć na gumowych amortyzatorach osłabiających kołysanie albo umocnić stabilizującymi ciężarami.
MOST AKASHI KAIKYO
Zwany również jako "Most Perłowy" to obecnie najdłuższy most wiszący na świecie. Przebiega on od miasta Kōbe na wyspie Honsiu aż do wyspy Awaji, która znajduje się na terenie Morza Wewnętrznego. Jest podwójnym rekordzistą: jako najdłuższy i najdroższy most jaki kiedykolwiek zbudowano. Jest także drugą pod względem wysokości przeprawą drogową na świecie - zaraz po francuskim wiadukcie Millau.
Odzyskiwanie ziemi różnymi metodami z terenów przybrzeżnych jest praktykowane na całym świecie już od wieków ale w Japonii, zwane tochi zosei, prowadzone jest ze szczególną intensywnością i bez względu nawet na olbrzymie koszty - dlatego ceny mieszkań w Japonii są najwyższe na świecie.
TOCHI ZOSEI-ZIEMIE Z ODZYSKU I SZTUCZNE WYSPY W JAPONII
Full transcript