Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

IKT taikymas mokant pradinukus anglų kalbos 2015 m.

No description
by

Margarita Juzėnienė

on 13 May 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of IKT taikymas mokant pradinukus anglų kalbos 2015 m.


Pagrindinės idėjos
Mokytoja
Kaip ir kokias IKT naudojome?
like comment share
Prieš kontrolinį darbą visada vyksta pamoka – trijų skyrių apžvalga. Siekdama sudominti mokinius, motyvuoti juos tikslingai pakartoti, įtvirtinti ir pasitikrinti savo žinias, sukūriau žaidimą pagal gerai žinomą TV šou “Kas nori tapti milijonieriumi?”
Kadangi ne visuomet turiu galimybę dirbti savo kabinete, kur yra Smart Board lenta, prisitaikiau prie situacijos parengdama žaidimą, kuris naudojamas tik kaip vizualinė priemonė.
Pamokos metu temos kartojamos nesinaudojant vadovėliais, pratybų sąsiuviniais. Pagrindinės priemonės naudojamos pamokoje: kompiuteris, projektorius, ekranas/Smart Board lenta. Pagrindinis metodas – žaidimas, mokiniai moko mokinius.
Daugumoje kabinetų yra kompiuteriai bei projektoriai, todėl Power Point programa paruoštas skaidres galiu naudoti visose klasese, per visas pamokas, kai tik noriu ar galvoju, kad reikia.
Margarita Juzėnienė (anglų kalba pradinėse klasėse)
like comment share
Pristatymo tema
Žaidimas
"Who wants to be a millionaire?"
Mokykla
Vilniaus Simono Daukanto progimnazija
ICT Ways for Science Classrooms
"IKT NAUDOJIMAS UGDYMO PROCESE"

IKT taikymas mokant pradinukus anglų kalbos
Mokytojas kuria, mokiniai naudoja/stebi
Darbai, kuriuos nudirbome su mokiniais:
Projektas "TOY ZOO"
Projektas "My friend"
Projektas "At the farm"
Projektas "My school" (dar nepabaigtas)
Kodėl "Power Point"?
like comment share

Paprasta naudoti, gerai žinoma ir seniai taikoma programa.
Nereikalinga prieiga prie interneto, todėl pamokos sėkmės neįtakoja interneto ryšys (jis mokykloje ne visada būna kokybiškas).
Daugumoje kabinetų yra kompiuteriai bei projektoriai, todėl Power Point programa paruoštas skaidres galiu naudoti visose kalsėse, kur dirbu.
Nors vaikai yra stebėtojai ir patys neturi galimybės pabūti prie kompiuterio, “pamaigyti mygtukus”, tai, kad pamokoje naudojamos informacinės technologijos, intriguoja juos, žadina smalsumą.
Power Point programa sukuriamos 32 skaidrės:
Pirmoji sk. – žaidimo tema (mokytojas pristato pamokos uždavinį, supažindina su žaidimo taisyklėmis).
Kitos 30 sk. – 15 teminių klausimų. Kiekviena skaidrė (klausimas bei keturi atsakymų variantai) kartojama du kartus, antrą kartą mokiniams rodomas klausimas bei pažymėtas teisingas atsakymas.
Paskutinė skaidrė – sveikinimas (mokytojas nurodo kriterijus, pagal kuriuos mokinai įsivertina)
Žaidimo eiga: mokiniams perskaitomas klausimas ir keturi atsakymai, kiekvienas mokinys užfiksuoja lapelyje, jo nuomone, teisingo atsakymo raidę ir pasibaigus laikui (laiko pabaigą paskelbia mokytojas; kiekvienam klausimui skiriama 5-10 s) iškelia kortelę su savo pasirinkto atsakymo raide. Jei atsakymas teisingas, t.y. sutampa su tuo, kuris parodomas ekrane, mokinys deda pliusą atsakymo lape ir pereina prie kito klausimo, jei atsakymas neteisingas - žymi minusą ir iškrenta iš žaidimo (kitų klausimų atsakymus pažymi atsakymų lape, bet kortelės su atsakymo raide nekelia).
Kartojimas tampa žaidimu, kuris yra priimtiniausia ir labiausiai mėgstama pradinukų mokymosi forma. Žaidžiant nelieka baimės suklysti.
Žaidimas skatina bendradarbiavimą, mokiniai vieni kitiems aiškina, kokie ir kodėl atsakymai yra teisingi. Vaikai mokosi vieni iš kitų, geba teisingai atsakyti ir argumentuotai paaiškinti savo pasirinkimą.
Žaidimo turinį sudaro 15 teminių klausimų. Mokytojas žaidimo pabaigoje nurodo įsivertinimo kriterijus (ribas), kurie atitinka kontrolinio darbo vertinimo kriterijus. Po pamokos, mokinys žino, kokio lygio yra jo turimos žinios, kur yra spragų, ką reikia išmokti, o ką užteks tik pakartoti.
Kaip tai vyksta?

Naugarduko g. 7, Vilnius
Vaikai dirba, mokytoja stebi
Kaip tai atrodo?
https://www.dropbox.com/s/nhl177an98i2sqz/Who_Wants_to_be_a_millionaire%20KARTOJIMAS%20%28UNITS%2013-15%29%203%20kl..ppt?dl=0
Full transcript