Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Copy of Презентація 7

Сім Чудес Світу
by

Solomia B

on 31 January 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Copy of Презентація 7

Сім Чудес Світу Нові Чудеса Світу Храм Артеміди розташовувався в Ефесі. Сьогодні це територія Туреччини.Сама будівля була побудована у 550 р. до н.е.Храм виконував подвійну функцію: ринку і релігійного закладу. В 356 році до нашої ери, храм було спалено Геростратом. Ці сади звелів спорудити сам Навуходоносор 600 г. до н. э, для найулюбленішої зі своїх дружин Амітіс, взятої з гористої країни Мідії, щоб на плоских рівнинах Вавилона створити хоча б подобу рідних їй лісистих гір.
Занепали сади в 339 р. до н. е після смерті О. македонського Колос Родоський був споруджений на вході у гавань, що на острові Родос в Греції, 304 р. до н. е. під керівництвом відомого скульптора Хареса. Робота тривала 12 років.
Монумент спорудили на честь перемоги жителів острова над військом правителя Передньої Азії і Сирії Диметрія.

У порівнянні з іншими Чудесами Світу Колос Родоський "прожив" недовге життя. Приблизно через 50 років після "народження" він був зруйнований землетрусом.
Статуя Зевса - була споруджена у древньому місті Олімпія на західному узбережжі сучасної Греції, близько 150 км на захід від Афін в 435 г. до н. э. Її творцем став скульптор Фідій.
Фігура Зевса була виконана з дерева, і на цю основу за допомогою бронзових і залізних цвяхів, спеціальних гачків кріпилися деталі з слонячої кістки і золота. Висота статуї 12 м. 40 см.

У 462 році статуя була знищена пожежею. У 285 році до нашої ери ,архітектор Сострат Кнідський приступив до робіт над ще одним Чудом світу. Будівництво зайняло всього п’ять років:
Маяк вийшов у вигляді триповерхової башти заввишки 120 метрів (перший і самий небезпечний “суперник” єгипетським пірамідам).
Маяк був і фортецею – форпостом Олександрії та спостережною постом: з його вершини можна було розгледіти ворожий флот задовго до того, як той наближався до міста.
У сліпучому блиску маяка, як в фокусі, сконцентрувалася вся мудрість, сила думки і глибина знань великих вчених Мусейону. Але сильний землетрус у травні 1100 р. зруйновав маяк майже до основи. У середні віки залишки подіуму Александрійського маяка були вбудовані в турецьку фоКайт Бий. Єгипетські піраміди знаходяться у місті Гіза, некрополісі древнього Мемфісу в Єгипті. Споруджена 2550 р до н. е.
Піраміда має 233 метри у кожній зі сторін основи, 147 метрів висоти, складена з 2 300 000 кам'яних блоків, кожний з яких важить в середньому 2,5 тонни. Ніяка з сторін піраміди не відрізняється від інших по довжині більш ніж на 20 сантиметрів. Вся структура в цілому повністю зорієнтована за компасом. До 19-го століття це була найвища будова в світі. І, будучи у віці 4500 років, це єдине із славнозвісних "Семи Чудес Древнього Світу", яке збереглося до наших часів. Мавзолей у Галікарнасі був сучасником другого храму Артеміди. Споруджений в 351 р до н. е.
Гробниця Мавсола являла собою величну і незвичайну за формою споруду, побудовану з цегли і облицьовану зсередини і зовні білим мармуром. Висота її сягала 60 м.
Мавзолей простояв 1800 років. Та через вісімнадцять століть землетрус зруйнував його до основи. Великий китайський мур – серія кам’яних та земляних укріплень в північній частині Китаю, збудованих з метою захисту північних кордонів Китайської імперії проти вторгнень різних кочових племен. Найстаріша частина муру була збудована ще в п’ятому столітті до н.е. Одна з найбільш відомих частин муру збудована в 220–206 до н.е. першим імператором Китаю Цінь Ші Хуан-ді.
Великий мур з усіма його секціями простягається на 8,851.8 км. Ця довжина складається з 6259 км самих стін, 359,7 км траншей та 2 232,5 природних захисних бар’єрів, таких як гори та річки. Сама назва «Петра», що означає «скеля», пов'язана з каменем. І Петра, дійсно, була містом з каменя, подібного до неї в Римській імперії не було. Набатеї, які побудували місто, з терпінням висікали будинки, склепи і храми з кам'яних глиб. Місто Петра затишно розташувалося серед червоних пісковиків, які відмінно підходять для будівництва, і до першого століття нашої ери в серці пустелі виросло монументальне місто.
Багато споруд Петри споруджувалися в різні епохи і при різних господарях міста, в числі яких були ідумеї (18–2 ст. до н.е.), набатеї (2 ст. до н.е. – 106 р. до н.е.), римляни (106–395 рр. до н.е.), візантійці і араби.
В наші дні близько півмільйона туристів приїжджає до Йорданії щороку, щоб подивитися на Петру, будови якої свідчать про її славне минуле. Колізе́й (лат. Colosseum) – найбільший амфітеатр Стародавнього Риму, символ могутності імператорського Риму. Вміщав біля 50 000 глядачів. Будівництво цієї споруди розпочато імператором Веспасіаном після його перемог в Юдеї і закінчено у 80 р. н.е. імператором Титом.
З 1332 року почалося систематичне руйнування Колізею, він втратив дві третини своєї первинної маси; проте, і понині безсумнівно величезний. Та́дж Маха́л – монумент, розташований за два кілометри від міста Агра (Індія), на березі річки Джамна. Збудований імператором Шах Джахан Мугалом як мавзолей для своєї персидської дружини Мумтаз Махал Будівництво зайняло 23 роки (з 1630 по 1652 рік).
Висота Тадж Махалу з маківкою досягає 74 м. В його основі лежить квадратна платформа зі сторонами понад 95 м. По кутах мавзолея розташовані чотири мінарети.
Ім'я архітектора невідоме, але поширена думка, що в розробці проекту брали участь найкращі архітектори Індії та інших країн Сходу на чолі з агрським архітектором Устад-Ісою. Ідея встановлення великої статуї на горі Корковаду була вперше висловлена в середині 1850-х років.
Проект статуї був складений бразильським інженером Ейтором да Сілва Коста, її спорудження було проведено під керівництвом Поля Ландовського, французького скульптора польського походження.Спорудження монументу зайняло п'ять років – з 1926 по 1931 року – і 12 жовтня 1931 року статую було відкрито. Вартість пам'ятника склала 250 тисяч доларів США.Статуя має розмір 39,6 м заввишки, важить 700 тонн, і знаходиться на вершині 700-метрової гори Корковадуа .
Чічен-Ітца – велике доколумбове місто цивілізації Майя і археологічна ділянка, розташована в центрі півострова Юкатан, зараз територія Мексики.Заснований, ймовірно, в VII в. н. е. Священне місто народу Іца, відомий як Чічен-Іца, розташований в 75 милях на схід від міста Меріда, столиці Юкатан, Мексика. У перекладі з мови місцевих племен ця назва означає «Колодязь племені Іца». Руїни Чічен-Іци зараз є федеральною власністю мексиканського уряду, а керівництво ними підтримується мексиканським Національним інститутом антропології та історії Мачу-Пікчу - типове місто інка, розташоване на висоті 2400 метрів на вершині гірського хребта. Містить центральну площу, королівський палац, храм сонця, які побудовані з багатокутних кам'яних блоків.
Це місто було створене як священний гірський притулок в 1440 році, і функціонувало до 1532 року, коли місто було покинуте його мешканцями.
Всесвітню відомістьмісто отримало в 1911 році, відкрите американським істориком Хайремом Бінгхемом, на той час вже в руїнах. Відтоді Мачу-Пікчу став важливою туристичною пам'яткою. , який в 1983 році був внесений до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Острів «Хортиця» є найбільшим островом на Дніпрі, унікальність якого в рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів – цілинних степів, байрачних та плавневих лісів, наскальної рослинності, рідкісних та зникаючих видів рослин, пам’яток геології... Херсонес Таврійський
Це місто-держава мало довге життя - майже дві тисячі років - і його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії...
Місто Херсонес було засноване древньогрецькими колоністами більше ніж 2500 тисячі років тому на південному заході Криму.
Околиці міста були заселені різноманітними племенами, мирними та ворожими.
В кінці XIV століття навала кочівників поклала кінець існуванню міста, а його руїни поховала земля.
Лише в 1827 році на цьому місці розпочалися розкопки, які майже відразу принесли Херсонесу ще одну назву - "Руська Троя". Уманський парк "Софіївка" є шедевром і зразком світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX сторіч. Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів на узбіччі старовинного міста Умань .Заснований парк у 1796 році багатим польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії, і був подарований їй в день її янгола у травні 1802 року.
Ідея створення парку в романтичному стилі з використанням римської і грецької міфології належала самій Софії. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, камінні гроти. Цей шедевр вражає відвідувачів своєю красою вже протягом 200 років. Києво-Печерська лавра - православний монастир, заснований у 1051 році монахами Антонієм і Феодосієм у печерах біля літньої княжої резиденції Брестово поблизу Києва...
Свого часу Києво-Печервська лавра зіграла важливу роль у розвитку давньоруської культури, була центром літописання. Тут перекладалися на церковно-слов'янську мову і переписувалися твори іноземних авторів. У лаврі працювали відомі літописці Нестор (автор «Повести временных лет»), Нікон, Сільвестр. У тринадцятому столітті було складено «Києво-Печерський патерик» - важливе джерело історії Києва.
Софійський собор - всесвітньо відома пам'ятка архітектури і монументального живопису ХI століття. Заснування собору згадується в літописах як під 1017 р., так і під 1037 р...
Софійський собор - всесвітньо відома пам'ятка архітектури і монументального живопису ХI століття. Заснування собору згадується в літописах як під 1017 р., так і під 1037 р.Будівничим Cв. Софії літописці називають великого київського князя Ярослава Мудрого. Джерела свідчать, що в цій справі Ярослав завершив починання свого батька Володимира - хрестителя Русі. Присвячений Премудрості Божій, собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство. Кам'янець-Подільський – місто, що зберегло дух середніх віків.
Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від решти районів міста глибоким каньйоном р. Смотрич.
Архітектура Старого міста - заповідника зберегла зразки культур різних народів (українців, поляків, вірмен, турків і росіян) та релігій (православної, католицької, іудейської, мусульманської), а саме: Турецький мінарет 17 ст.; - турецький та вірменський бастіони 17 ст.; Миколаївська (вірменська) церква 14 ст.; дерев'яна Хрестовоздвиженська церква 18 ст.; монастирські комплекси 15-18 ст. орденів Домініканів, Францисканів.
„Культурний ландшафт каньйону” визначено кандидатом до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. "Хотинська фортеця".
Назва міста, ймовірно, походить від дієслова "хотіти": це місце було завжди бажане для древніх поселенців, вони завжди хотіли жити у цьому красивому і багатому краї
Спочатку це була невелика, збудована східними слов'янами на місці давнього поселення дерев'яна фортеця, яка захищала їх від численних завойовників.фортеця, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів Османської імперії, повстанців Мухи, народних месників Дитинки, вояків Дмитра Вишневецького, Петра Дорошенка. Дякую за увагу! Підготувала студентка групи I - M Діброва Олена
Full transcript