Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

SEPTYNI ANTIKOS STEBUKLAI

No description
by

Vladas Budvytis

on 3 April 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of SEPTYNI ANTIKOS STEBUKLAI

SEPTYNI ANTIKOS STEBUKLAI
Gizos piramidės (dar vadinamos Gizos nekropoliu) stovi dykumingoje Gizos plynaukštėje Kairo pakraštyje. Šis senovės paminklų kompleksas apie 8 km nutolęs nuo senojo Gizos miesto šalia Nilo ir apie 25 km į pietvakarius nuo Kairo miesto centro. Cheopso piramidė, priklausanti Gizos piramidėms, yra vienintelis iki šių laikų išlikęs senojo pasaulio stebuklas.
Didžioji Gizos piramidė
Kabantieji Babilono sodai (arba Semiramidės sodai) – sodų kompleksas, pastatytas senovės mieste Babilone, Eufrato pakrantėje.
Kabantys Babilono sodai
Artemidės šventykla, kuri stovėjo dabartinėje Turkijoje, Efese. Remiantis legendomis, Efesą įkūrė karingiausių moterų gentis – amazonės. Ankstesnieji mediniai šventyklos statiniai, laikui bėgant suirdavo ir sugriūdavo, arba juos sunaikindavo gaisrai ar žemės drebėjimai, todėl paskutinė Artemidės šventykla buvo perstatoma daug kartų. Manoma, kad dėl šių priežasčių, VI a. pr. m. e. viduryje buvo priimtas didingas sprendimas, kad Artemidės buveinės statyboms skirti neribotą kiekį lėšų ir laiko.
Artemidės šventykla Efese
Dzeusas – kadaise, labiausiai garbintas dievas Olimpijoje, kuri buvo senovės Graikijoje. Prieš daugelį amžių Olimpija buvo vienas iš svarbiausių religijos centrų senovės Graikijoje, kuriame buvo organizuojamos bei rengiamos olimpinės žaidynės, atletikos važybos ir įvairiausios šventės.
Dzeuso statula Olimpijoje
AČIŪ UŽ DĖMESĮ!!!
ANTIKA
Antika (pranc. antique < lot. antiquus – senovinis) – senovės istorijos laikotarpis, trukęs apytikriai nuo 1250 m. pr. m. e. iki Vakarų Romos imperijos žlugimo 476 m. Geografiškai apima Viduržemio jūros kraštus: senovės Graikiją, Romos imperiją.

Kai kurie istorikai antikos pabaiga laiko Platono akademijos Atėnuose uždarymą 529 m. Antikos terminą XVIII a. pasiūlė vokiečių scholastas Kristopas Keleris.
Didžiosios piramidės viduje
Mauzoliejus Halikarnase
Dar vienas ir nepakartojamas objektas įtrauktas į septinių pasaulio stebuklų sąrašą – Halikarnaso mauzoliejus, kuris stovėjo Mažojoje Azijoje, o dabar vadinamas Bodrumu, Turkijoje.Kas kitas jei ne veldavai ar jų žmonos gali inicijuoti panašių objektų statybas. Taip, šį kartą, Mauzoliejų, savo vyrui pastatė Persų imperijos Karijos Mauzolo žmona Artemisija ir suprantama, kad po vyro mirties. Mauzolas valdė 377-353 m. pr. m. e., o statybos buvo baigtos 351 m. pr. m. e. vieneriais metais vėliau, po Artemisijos mirties, kuri tai pat buvo palaidota Mauzoliejuje šalia Mauzolo.
Rodo kolosas
Rodo kolosas – milžiniška graikų Saulės dievo Helijo skulptūra, stovėjusi Rodo saloje III a. pr. m. e.
Aleksandrijos švyturys
Aleksandrijos švyturys pastatytas III a. pr. m. e., valdant Ptolemėjui II. Šis žinomiausias pasaulio švyturys prastovėjo apie 1500 metų, kol jį galutinai sugriovė žemės drebėjimas.
Full transcript