Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Horrory, Klaudia Rowińska 1F

No description
by

Klaudia Rowińska

on 31 May 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Horrory, Klaudia Rowińska 1F

HORRORY
Autor powieści kryminalnych po przeprowadzce znajduje na strychu projektor ze starymi taśmami. Oglądając materiały, odkrywa szokującą prawdę o nowym domu i jego poprzednich mieszkańcach.
Autor powieści kryminalnych po przeprowadzce znajduje na strychu projektor ze starymi taśmami. Oglądając materiały, odkrywa szokującą prawdę o nowym domu i jego poprzednich mieszkańcach.
Słynna para badaczy zjawisk paranormalnych zostaje poproszona o pomoc rodzinie, którą terroryzuje potężny demon.
Tun i Jane, kiedy wracają w nocy z przyjęcia potrącają kobietę. Bohaterowie uciekają z miejsca wypadku i powracają do normalnego życia w Bangkoku. Ich życie przestało być takie jak dawniej, ponieważ Jane prześladują koszmary, a Tun dostrzega na swoich fotografiach widma dziwnych postaci. Niebawem ich przyjaciele zaczynają ginąć jeden po drugim.
Niemiecki chirurg porywa trzy osoby i łączy je ze sobą w taki sposób, by utworzyły jeden układ pokarmowy.
Po śmierci nowo narodzonego syna bogaty Amerykanin decyduje się na adopcję innego noworodka. Ukrywa jednak ten fakt przed żoną.
Em kupuje na wyprzedaży antyczną skrzynkę, która ma na nią niepokojący wpływ. Wkrótce okazuje się, że dziewczynka jest opętana przez dybuka, złośliwego ducha zmarłej osoby.
Pracownica socjalna stara się pomóc jednej ze swoich podopiecznych. Dziewczynka jednak nie jest tym, za kogo się podaje.
Adam budzi się przykuty do zardzewiałej rury w piwnicy. Zdaje sobie sprawę, że jest uczestnikiem krwawej gry pewnego szaleńca.
Dwie siostry znikają w tajemniczych okolicznościach po tym, jak ich matka zostaje zamordowana. Upływa wiele lat, gdy zostają odnalezione i trafiają pod opiekę wujka.
Reporterka telewizyjna wraz z kamerzystą śledzą akcję strażaków wezwanych do nagłego wypadku. Nagle dzieje się coś przerażającego i wszyscy zostają zamknięci w środku.
Tragedie na planie horrorów
Zanim ekipa nakręciła ostatnią scenę filmu, doszło do wielu nieszczęść. Różne źródła podają, że w trakcie prac nad obrazem zginęło kilku (od czterech do dziewięciu) pracowników, w tym dwóch aktorów. Na planie wybuchł też pożar, wielu członków ekipy przeszło załamanie nerwowe, a klątwa dopadła nawet osoby z ich bliskiej rodziny, które zaczęły cierpieć na tajemnicze choroby. Sytuacja była tak poważna, a strach pracowników na tyle duży, że reżyser - William Friedkin zdecydował się wezwać na plan prawdziwego egzorcystę, by przepędził tajemniczą siłę.
Niewiele brakowało, by próba nakręcenia historii młodocianego Antychrysta okupiona była licznymi zgonami wśród ekipy filmowej. Początkowo wydawało się, że nad produkcją czuwa jakaś dobra siła - to by wyjaśniało, dlaczego ekipa nie poleciała samolotem, na który miała już wykupione bilety. Gdyby uczestniczyli w tym locie, zginęliby, tak jak wszyscy pozostali pasażerowie. Po tym epizodzie niestety szczęście opuściło plan filmu. Jeden z aktorów leciał samolotem, w który uderzył piorun. Dokładnie to samo zdarzyło się również scenarzyście, chociaż panowie nie wybrali tego samego lotu. Kolejnym nieprawdopodobnym zdarzeniem było zbombardowanie hotelu, w którym zatrzymywał się reżyser przez członków IRA. Wypadków samochodowych z udziałem członków ekipy nie sposób zliczyć...
Podczas kręcenia trylogii "Duch" dochodziło do wielu dziwnych zdarzeń - aktorka grająca matkę Carol twierdziła, że za każdym razem, kiedy wracała z planu zdjęcia wiszące na ścianie w jej domu były przekrzywione, na planie doszło do pożaru, a dom, w którym kręcono pierwszą część serii został zniszczony w wyniku trzęsienia ziemi. Na przestrzeni sześciu lat, podczas których powstawała trylogia śmierć poniosło czworo aktorów, wśród których znalazła się także odtwórczyni roli Carol - dwunastoletnia Heather O'Rourke. Jedna z teorii głosi, że twórcy filmu sami ściągnęli na siebie klątwę, używając prawdziwych ludzkich szczątków w pierwszej części serii.
Od początku prac przy filmie "Kruk" działy się nieprzyjemne rzeczy, od nieprzyjemnych kontuzji członków ekipy, przez samochodowe stłuczki, aż po pożary. Nie to jednak zapewniło "Krukowi" gigantyczną sławę, zanim jeszcze zdjęcia zostały zakończone. Klątwa sprawiła, że śmierć na planie poniósł odtwórca głównej roli - Brandon Lee. W scenie, w której Draven zostaje postrzelony i wypada przez okno omyłkowo użyto prawdziwej kuli - aktor nie miał szans, by przeżyć.
Full transcript