Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

projekt

No description
by

Olena Bondar

on 16 October 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of projekt

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Perły Małopolski
Dom Pomocy Społecznej w Ojcowie
Co roku uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale biorą udział w Perłach Małopolski jako wolontariusze, podczas zawodów biegowych.
Rozgrywają się one w sześciu różnych Parkach Narodowych: Ojcowski PN, Pieniński PN, Magurski PN, Babiogórski PN, Tatrzański PN, Gorczański PN.
Pracujemy w biurze zawodów, obstawiamy trasy biegowe, dbamy o uczestników biegu. Praca jest odpowiedzialna, trudna, ale sprawia nam wiele satysfakcji.
Dnia 17 czerwca 2017 r uczniowie z naszej szkoły wybrali się do Domu Pomocy Społecznej Braci Albertynów w Ojcowie, aby uczcić dzień św. Brata Alberta. Na miejscu spotkaliśmy wielu pensjonarjuszy, którzy mieszkają w tym ośrodku.

Razem z panią mgr Anną Kowalik przygotowaliśmy :
- układ taneczny pt. "Lustra"
- pokaz samoobrony
- pokaz tańca towarzyskiego

Mogliśmy zobaczyć uśmiech na twarzach wielu ludzi, co sprawiło, że i my mięliśmy z tego powodu dużą satysfakcję. Była to dla nas prawdziwa lekcja pokory, ponieważ mimo chorób podopiecznych, byli oni szczęśliwi, cieszący się każdą chwilą.
Mamy nadzieję, że nasza obecność w tym szczególnym dla nich dniu sprawiła im ogromną radość, a dla nas była to świetną okazją do zobaczenia, że mimo choroby ludzie potrafią cieszyć się życiem i starają się żyć tak jak wszyscy inni.

Przedsięwzięcia podejmowane przez społeczność Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Władysława Łokietka w Skale na rzecz lokalnej społeczności:
Dzień Otwarty w ramach Dni Skały - 2017
W tym roku odbywały się wyjątkowe – podkreślające naszą historię i tradycję – Dni Skały 2017 i Jubileusz 750 lecia lokacji miasta.

Podczas tego święta przeszła Parada Historyczna od bram Skały do Rynku. Mieszkańcy przebrani za postacie historyczne odtwarzali scenę lokacji miasta. To był kulminacyjny moment obchodzonych Dni Skały. Występowaliśmy w strojach historycznych. Uczniowie zaprezentowali pokaz samoobrony, musztry paradnej.
W budynku szkoły zorganizowaliśmy atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych mieszkańców gminy(karaoke, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, mini zoo). Imprezę przygotowaliśmy przy pomocy partnerów społecznych - JRG PSP w Krakowie i 5 Batalion Dowodzenia.
Co roku Dni Skały zaczynają się przy kościele w Grodzisku, skąd startuje bieg im. bł Salomei. Były turnieje piłki nożnej, zawody wędkarskie, chodzenie z kijkami, turniej siatkówki. Tym razem było mnóstwo akcentów historycznych. Zorganizowano Jarmark Historyczny.
Przybyli odtwórcy dawnych rzemiosł, a także Drużyna Wojów Wiślanych Krak, Olkuskie Opole Wiślan, Kram Krasne Gary, powroźnik i kowal rozłożyli swoje warsztaty.
Podczas Dni Skały odbywał się rówież dzień otwarty w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.
"Nie posiada żadnej wartości ten,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
kto nikomu nie jest pożyteczny"
Jest to akcja, która istnieje ponad 20 lat. Jej cele związane są z troską o stan służby zdrowia w Polsce. Nasza szkoła również uczęstniczy w tej akcji.

Dzięki działaniom WOŚP kupuje się sprzęt medyczny dla chorych dzieci oraz rozwijana jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Corocznie tysiące wolontariuszy angażują się w zbiórkę funduszy, odbywającą się w styczniu. Wkład oraz zaangażowanie naszych wolontariuszy z pewnością wesprze podopiecznych WOŚP

Fundacja Prometeusz
Już 22 lata pomagają dzieciom!

Co roku, Fundacja Prometeusz organizuje Wielki Charytatywny Integracyjny Bal Karnawałowy. Na imprezie pojawia się 2000 dzieci, które na kilka godzin zapominają o codziennych troskach i oddają się świetnej zabawie. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mają okazję do integracji przy wspaniałej muzyce oraz podczas rozmaitych konkursów.

Wolontariusze z naszej szkoły chętnie biorą udział w imprezach zorganizowanych przez fundację.
Staramy się przede wszystkim o to, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o złych doświadczenia. Z pewnością pozwalają im w tym nasi uczniowie.

Szlachetna Paczka
Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy.

Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.

Polski Czerwony Krzyż
To największa i najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Zajmuje się: udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa, rozpowszechnianiem wiedzy o międzynarodowych prawach konfliktów zbrojnych.

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczą w szesnastogodzinnym kursie pierwszej pomocy, w celu poznania podstawowych zasad w niesieniu ratunku innym. Uczestniczą również we wszelakich konkursach PCK.
Wyszkolone zespoły uczniów uczą zasad pierwszej pomocy uczniów ze szkół podstawowych.

Projekt przygotowany przez
Olenę Bondar
Tadeusz Kościuszko
uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
Karolinę Kubik
Angelikę Woźniak
Martę Soczówke
Co nam daje praca na rzecz innych
pomagamy innym z czego czerpiemy radość i satysfakcję
zdobywamy niezbędne w życiu zawodowym doświadczenie
nawiązujemy nowe znajomości
uczymy się tolerancji, otwartości na innych
uświadamiamy sobie ile jesteśm warci
spędzamy czas wolny w pożyteczny sposób
wolontariat dostarcza impulsu do podnoszenia poczucia własnej wartości oraz poziomu zadowolenia z życia
Full transcript