Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Azijos gyvūnai

No description
by

Miglė Audickaitė

on 18 May 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Azijos gyvūnai

Didžioji panda
WWF (World Wildlife Fund) organizacijos simbolis, dėl savo riboto paplitimo laikomas bendru nykstančių rūšių apsaugos simboliu. Nors ir priklauso plėšriesiems žinduoliams, pandos yra žolėdės, minta daugiausia bambukais, racioną paįvairina vaisiais ir vabzdžiais.
Didžiąsias pandas sunku su kuo nors supainioti. Tankus kailis išmargintas baltos ir juodos spalvos lopais – pagrindinė spalva yra balta, priekinės ir užpakalinės kojos juodos. Juodos spalvos taip pat yra ausys, nosis ir plotai aplink akis.Tigras
Tigras- stambiausia katinių šeimos plėšriųjų žinduolių rūšis.
Savaime paplitę Azijoje, tarp kurių daugiau kaip pusė visų tigrų gyvena Indijoje. Tai miškų ir džiunglių gyventojai.
Tigras – vienišas gyvūnas, medžiojantis tiek dieną, tiek naktį. Šviesus su tamsiais dryžiais kailis padeda jam gerai užsimaskuoti ir pakankamai priartėti prie aukos. Medžiodamas sėlina link grobio arba puola jį iš pasalų. Gali pargriauti stambų galviją. Įprastas jo maistas – elniai ir ožkos, bet kai kurie tigrai, ypač seni ar sužeisti, puola ir žmogų.
Leopardas
Tvirtas kūnas, o lyginant su kūno ilgiu kojos trumpokos, uodega 60-110 cm. Leopardo kūno ilgis 90-165 cm, stambiausių porūšių kartais iki 190 cm. Patinų masė siekia nuo 30 iki 96,5 kg. Patelės mažesnės – arabinių leopardų porūšyje kartais sveria tik apie 17-20 kg, o stambiausių porūšių iki 60 kg. Kailis tankus, purus, gelsvas arba rudas, su juodomis žiedinėmis dėmėmis. Indijoje kartais yra sutinkami juodi leopardai, vadinami juodosiomis panteromis.
Savaime paplitę Azijoje ir Afrikoje, pastarajame žemyne daugiausia gyvena į pietus nuo Saharos. Dėl puošnaus kailio ar dėl keliančio pavojų žmonėms, leopardai jau daugelyje vietų yra išnaikinti arba labai reti. Afrikoje jų natūralus arealas sumažėjęs apie 40 proc., Azijoje – apie 50 proc.
Azijinis liūtas
Azijinis liūtas yra viena iš trijų didžiųjų Indijos kačių – kitos dvi yra bengalinis tigras ir indinis leopardas. Anksčiau azijiniai liūtai gyveno nuo Viduržemio jūros regiono iki Indijos subkontinento šiaurrytinės dalies. Liūtų išmedžiojimas ir grobio stygius lėmė azijinių liūtų skaičiaus mažėjimą.
Istoriškai azijiniai liūtai buvo skirstomi į bengalinius, arabinius ir persinius liūtus.Azijiniai liūtai yra mažesni ir lengvesni už afrikinius liūtus.
Vidurinės Azijos kobra
Vidurinės Azijos kobra– aspidų šeimos nuodingųjų gyvačių rūšis, viena nuodingiausių kobrų. Paplitusi Vidurinėje Azijoje.
Gyvatės ilgis siekia iki 2 m ir daugiau, paprastai būna 160-180 cm ilgio. Suaugusios gyvatės kūno viršutinė dalis būna nuo šviesiai alyvinės iki tamsiai rudos spalvos, papilvė šviesi, gelsvos spalvos. Jaunoms kobroms būdingi ryškūs tamsūs skersiniai ratilai pilvo srityje. Kobrai bręstant bendras spalvų tonas darosi tamsesnis. Skersiniai dryžiai blanksta ir darosi platesni, papilvėje jie išnyksta, vietoje jų atsiranda dėmės. Akių vyzdžiai apvalūs, žvynai lygūs. Suerzinta gyvatė pakyla į viršų apie trečdalį savo ūgio, išpūsdama kaklo gobtuvą.
Azijos gyvūnai
KLausimai
1. Kas yra WWF (World Wildlife Fund) simbolis?
2. Koks yra pagrindinis tigro maistas?
3. Koks yra vidutinis vidurinės Azijos kobros ilgis?
4. Kokiuose žemynuose palitę yra leopardai?
5. Kokios yra trys didžiosios Indijos katės?

Full transcript