Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

опустелювання – це процес незворотної зміни грунту і рослинн

No description
by

Alina Ostapenko

on 24 February 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of опустелювання – це процес незворотної зміни грунту і рослинн

Всього в світі схильне опустелювання більше 1 млрд га практично на всіх континентах. На території, підданої опустелювання, погіршуються фізичні властивості грунтів, гине рослинність, засоляются грунтові води, різко падає біологічна продуктивність, а отже, підривається і здатність екосистем відновлюватися.
Погода
Природні умови в пустелях такі, що влітку там дуже спекотно. Вдень температура повітря в тіні піднімається до +40С і вище, а в тропічних пустелях аж до +58С. Вночі спека спадає нерідко до 0С. Від таких перепадів температури людину може кидати то в жар, то в холод.Узимку ж у пустелях настають холоди, навіть у Сахарі в цю пору року бувають морози. Дощів і снігів у пустелях не буває, або вони там випадають нечасто. У багатьох пустелях дощів не буває протягом кількох років поспіль, потім проходить коротка злива, і все починається спочатку.
Сучасність пустель
Нині пустелі займають приблизно одну восьму частину суші. Більша їх частина, майже 75% їхньої площі розташована в Африці. Єдина частина світу, де нема пустель, це Європа.
Щорічно площа пустель зростає на 60000км кв., що дорівнює половині площі Бельгії. Іноді пустелі зменшуються. Наприклад, у 1987 р. Сахара в одному місці просунулася на 54 км на південь, проте наступного року в тому ж місці вона відступила на 96 км на північ.
Найбільша пустеля світу - Сахара. Вона займає третю частину африканського континенту, її площа дорівнює приблизно 7820000км кв. Найпосушливіша пустеля-Атакама в Південній Америці. До 1971 р. там протягом 400 років не було жодного дощу. Найвища різниця температур-у пустелі Гобі, де влітку температура сягає +45 С, а взимку -40С. Найвища у світі пустеля - Цайдамська улоговина на Тибетському нагір'ї. Середня її висота сягає майже 3000 м над рівнем моря.


Основні характеристики пустель світу. Процес опустелювання як одна з основних проблем екології

ОПУСТЕЛЮВАННЯ
Опустелювання – це процес незворотної зміни грунту і рослинності і зниження біологічної продуктивності, який в екстремальних випадках може призвести до повного руйнування біосферного потенціалу та перетворенню території в пустелю.
Основні фактори та причини розвитку опустиніванія
1. Природні: Несприятливі метеоумови (Тривалі посухи), Засолення грунтів, Переважання легких (супесчано-суглинних) грунтів, Зниження рівня підземних вод (опускання базису ерозії), Вітрова і водна ерозія. 2. Антропогенні: Зведення лісів (Вирубка дерев, чагарників), Надмірне навантаження на пасовища (перевипасання худоби), Інтенсивна розораність, прискорена дефляція (Видування) і засолення грунтів, Нераціональне водокористування, падіння рівня грунтових вод, Випалювання торішньої сухої трави.
Full transcript