Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Болонський процес у Норвегії

No description
by

Marta Holodivska

on 18 March 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Болонський процес у Норвегії


Крім того, такі професійні програми, як медицина і ветеринарія, філософія і богослов'я, як і раніше передбачають отримання різних ступенів залежно від тривалості навчання, яка складає від чотирьох до шести років.
Болонський процес у Норвегії
Результати впровадження Болонського процесу

- ступінь бакалавра (3 роки навчання);
- ступінь мвгістра (2 роки навчання);
- кандидатський ступінь (3 роки).

Післядипломна освіта передбачає присвоєння докторського ступеня і не є обв'язковою.


Навчання в університеті для Норвегії не є надто поширеним. В Норвегії на сьогодні загалом лише 6 університетів:
- Університет Осло;
- Університет Тромсе;
- Університет ський центр у Свальбарді;
- Бергенський університет;
- Норвезький університет приподничих
та технічних наук;
- Ставангерський університет.

Система освіти сьогодні
Останні роки Норвегія утримує перше місце в багатьох рейтингах ООН ( у тому числі в рейтингу розвитку людського потенціалу та рейтингу якості життя) завдяки своїй системі освіти . Показники її функціонування " перекривають " успіхи більш розвинених в економічному відношенні країн ( США, Канада ) і стабільно забезпечують Норвегії місце в першій п'ятірці за рівнем розвитку людського потенціалу в світі. Норвегія являє собою яскравий приклад скандинавської моделі в організації системи вищої освіти. Будучи одночасно егалітарною , централізованою і соціально орієнтованою, вона відтворює багато характерних рис систем вищої освіти інших скандинавських країн.».

Приєднання Норвегії
Норвегія є учасником Болонського процесу з початку його існування у 1999 році.

Норвегія була у числі перших країн, хто заявив про свою готовність до співробітництва в рамках Болонського процесу.
Частково це рішення було продиктоване назріваючими освітніми реформами, пов'язаними з вимогою стандартизації та уніфікації змісту вищої освіти; частково приєднання до Болонського процесу стало наслідком зміни політичного курсу і відходу від традиційної соціал-демократичної освітньої політики.
Вступні іспити здавати не потрібно, а конкурсний відбір проходить виходячи з балів атестату про вищу освіту. Для навчання в усіх вузах Норвегії від кандидата потребують хороший рівень володіння англійською мовою.
Особливості освіти до Болонського процесу
До приєднання до Болонського процесу для завершення першого наукового ступеня та отримання диплому студентам Норвегії необхідно було пройти декілька рівнів навчання:
- семестровий курс (1 семестр);
- початковий курс (2 семестри);
- середній курс (1 семестр).
За здані іспити нараховувались бали, від 5 і білше. Для отримання диплому необхідно було набрати не менше 27 балів. В результаті випускнику присвоювали ступінь "кандидата магістерії".
Студенти, котрі бажали продовжити навчання, могли приступити до вивчення профілюючого предмету, що завершувалось написанням дипломної роботи. Весь термін навчання
тривав від 4 до 7 років.
Передумови приєднання
Незважаючи на те, що норвезька освітня система також була двоступеневою, отримані дипломи не конвертувались в дипломи бакалаврів і магістрів.
Норвезька докторська дисертація також не відповідала міжнародним стандартам.

Саме ревізія традиційної для Норвезької системи освітніх ступенів та оцінок стала основою для подальших інновацій.
Трансформація освітньої системи
Починаючи з 1999 року в системі вищої освіти в Норвегії проводяться реформи в рамках Болонського процесу, щодо вдосконалення системи освіти та створення єдиного освітнього простору на території Європи.

Приєнання до Болонського процесу дозволило Норвегії розвинути міжнародне співробітництво, а також забезпечило перехід ВНЗ до єдиної системи вищої освіти, що збільшило цінність Норвезького диплому у суспільстві.
Особливості освіти
В результаті приєднання до Болонського процесу навчання в Норвегії відбувається за утвердженою схемою:
Деякі курси передбачають п'ятирічне навчання з отриманням єдиного ступеня магістра.

Навчання іноземних студентів
Іноземні студенти отримують доступ до різних освітніх програм, призначених як для старшокурсників , так і для випускників вузів, які бажають отримати післядипломну освіту.

Мовне питання
Іноземні студенти, зараховані на навчання для отримання ступеня бакалавра і не мають документального підтвердження про хороше володінні норвезьким мовою, до того як приступлять до навчання за основним курсом, повинні пройти підготовчий курс вивчення норвезької мови.
Деякі університети і коледжі розробляють для іноземних студентів спеціальні навчальні курси, викладання на яких ведеться англійською мовою і вступити на які можна, не виїжджаючи для подачі документів до Норвегії.
В даний час тільки на університетському рівні в норвезьких вузах навчається близько 10 000 іноземних студентів.
Для навчання в усіх вузах Норвегії від кандидата потребують хороший рівень володіння англійською мовою.
Іноземні студенти, для яких англійська мова не є основною мовою спілкування, повинні документально підтвердити свої знання.
Університети Норвегії
Практично усі навчальні заклади в Норвегії є державними. Університети в Норвегії традиційно вважаються науково-лослідними центрами, в той час як коледжі більше уваги приділяють спеціалізації та орієнтації на майбутню професію.
Університет Осло
Найстаріший, найбільший і найпрестижніший університет Норвегії, розташований у столиці країни Осло. Вважається єдиним норвезьким науково-дослідницьким університетом світового класу. Університет є співзасновником Університетського центру на Шпіцберґені.
Універитет Осло є безумовним лідером серед навчальних закладів Норвегії. В 20 ст. в університеті працювали лауреати Нобелівської премії з економіки та природничих наук. В університеті функціонує 8 факультетів та 2 музеї.
Найкращі університети Норвегії
Норвезький університет приподничих
та технічних наук
Другий за кількістю студентів університет Норвегії. Розташований в Тронхеймі. Університет є головним центром технічної та інженерної освіти в країні, проте він надає освіту і в інших областях.
Бергенський університет
Другий за часом заснування університет Норвегії, створений в 1946 році. Більшість будівель університету розташовані в центрі міста Бергена.
Університет складається з шести факультетів. До складу університету також входить Бергенський музей. У Бергенському університеті розміщені також декілька центрів поглиблених досліджень, фінансованих Норвезькою радою з досліджень. Університет входить до асоціації університетів Європи Утрехтська мережа.
Університет має сім факультетів. Крім того, університетові підпорядковані Музей природничої історії і археології та університетська бібліотека. NTNU розташований на кількох кампусах в різних районах міста.
Сьогодні в Норвегії йдуть реформи вищої освіти, орієнтовані на Болонський процес. Вихід на міжнародний ринок виявляє як сильні, так і слабкі сторони існуючої освітньої системи. Виникаючі проблеми інтернаціоналізації не є виключно "норвезькими" - вони типові для країн з сильною соціальною орієнтацією освіти, що вбудовуються сьогодні в загальноєвропейський освітній простір.
Дякую за увагу!
Виконала
Голодівська Марта, ЕкпМ-51
Full transcript