Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Карибська криза

Case Study on The Cuban Missile Crisis
by

Tasha Rubas

on 6 May 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Карибська криза

Карибська криза Карибська криза - надзвичайно напружене протистояння між Радянським Союзом і Сполученими Штатами відносно розміщення Радянським Союзом ядерних ракет на Кубі в жовтні 1962. Період у часі: 1959-1962 Причини Жовтень 1962р. - з метою тиску на США СРСР розміщує на Кубі ядерні ракети середньої дальності. Верхівка айсбергу Холодна війна Карибська криза Розташування ракет Жовтнева криза У неділю, 14 жовтня 1962 американський літак-розвідник U-2 за наказом Білого Дому пролетів над Кубою. Літак був підбитий, але це трималося у секреті від американської громадськості. Фото, які отримав літак, стали поганою новиною для уряду США. З цих фотографій було два очевидні висновки:

* На Кубі справді були ядерні ракети, незважаючи на те, що росіяни заперечують даний факт;

* Дані місця були на 100% радянськими;

Після цього літаки U-2 були розіслані, щоб зробити більше фотографій. Ці фотографії показали деякі місця, де були ракети. Після подальшого розслідування та перевірки деякі експерти заявили, що деякі з шахт, ще не завершені. 13 днів жовтня 16 17 18 19 2o 21 23 24 25th 26 27 28 Президент Кеннеді повідомлений про ракету і радянські кораблі, прямуючі до Куби Після довгих суперечок і обговорень з президентом Виконкому, Кеннеді приймає рішення про створення блокади Радянського Союзу навколо Куби. Президент Кеннеді отримує лист від Хрущова, у якому повідомляється, що СРСР і всі його кораблі будуть ігнорувати дану блокаду з боку США. Він також не визнає існування будь-яких ядерних ракет. Рівно о 10:00 ранку американського часу розпочалась блокада Куби. Майже відразу ж перший радянський корабель з ракетами входить у зону блокади у супроводі підводного човна. У той момент, Президент Кеннеді наказує кораблям стріляти в нього. Але перш ніж корабель починають обстрілювати, він поступово сповільнюється, а потім повертається. Щоб бути точним всі 20 судів у 10:32 були зупинені, а потім покинули зону блокади. Despite this sucess from the US, a U-2 plane confirms that the missile work was still taking place in Cuba. Not only that but the missiles are being prpared even more quickly. 22 Кеннеді отримує лист від Хрущова, у якому говориться, що ракети на Кубі є тільки в оборонних цілях. Тим не менш, він зазначає: " Якщо запевнення були дані у тому, що США не будуть брати участь у нападі на Кубу і блокада була знята, то питання про видалення або знищення місць ракет буде іншим питанням." Це був перший раз, коли СРСР відкрито визнали існування ракет на Кубі. Білий дім отримує ще один лист від Хрущова з іншим повідомленням. Цей лист говорить, що єдиний спосіб видалити російські ракети на Кубі - це видалення американських ракет на Кубі. Білий дім не хоче прийняти цю пропозицію. Проте висококваліфікований аналіз першого і другого листів показав, що листи написані у різних стилях, отже, різними людьми. Вони вважають, що перша буква написана у відчаї. Виконком припускав, що перший лист було відправлено самим Хрущовим, а другий Політбюро, під іменем Хрущова, так як вони були розчаровані слабкістю показаною у першому листі. У другій половині дня, американський літак У-2 був збитий над Кубою. При виконанні цієї місії, майор Андерсон зробив фотографії, які надали уряду США переконливий доказ введення далеких наступальних ракет на Кубі і які суттєво допомогли американським лідерам окреслити військовий і дипломатичний курс країни. СРСР відповідає Білому Домові, кажучи: "Для того, щоб усунути конфлікт, який ставить під загрозу справу миру, якнайшвидше ... Радянський уряд дав наказ про демонтаж зброї, яку Ви називаєте наступальною та повернення її у Радянський Союз. " Наслідки * Криза виявила безперспективність силового протистояння і нарощування гонки озброєнь у ядерній сфері.

* Комуністичне керівництво Куби розцінило компроміс як зрадництво з боку Радянського Союзу, оскільки рішення, яке поклало край кризі, було прийнято виключно Хрущовим і Кеннеді.

* Почався пошук шляху до мирних взаємин США та СРСР, скорочення озроєнь

* "Холодна війна" не припинилася. Передумови Перемога на Кубі народної революції (1959 р.), підтриманої СРСР. США почали готувати збройну інтервенцію на Кубу, зосередивши в Карибському регіоні свої військові сили.
Full transcript