Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Meilė, džiazas ir velnias

No description
by

karina tubelyte

on 25 November 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Meilė, džiazas ir velnias

Juozas Grušas (1901 m. - 1986 m.) – Lietuvos dramaturgas, prozininkas, vertėjas, eseistas, kultūros veikėjas.
Savarankiškai pasimokęs, 1920 m. įstojo į Šiaulių gimnaziją, kurią 1924 m. baigė. Tais pačiais metais atvyko į Kauną ir pradėjo studijuoti Lietuvos universitete teisę. Vėliau Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Teologijos-filosofijos fakultete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, taip pat germanistiką ir pedagogiką.
Juozas Grušas
Trys džiazistai Andrius, Julius ir Lukas- groja, šoka, geria, mušasi, nesutaria su tevais, vulgariai elgiasi su Beatriče. vaikai neturi motinų. Andriaus bei Juliaus motinos mirusios, Lukas-pamestinukas,Beatričės motina pabėgusi su mylimuoju.Jie visi svajoja ir prisimina savo motinos. Bet tai iluzija. Ištikųjų jie našlaičiai, išleisti įgyvenimą kaip į šiukšlių duobę. Vienas konflikiškiausių veikėjų yra Andrius- džiazininkų vadeiva. Gyvenimas vaikų namuosse, suvokimas, ką iš to atėmė tėvai, amžinas skausmas.
Pagrindine mintis
Šioje knygoje — „Meilė, džiazas ir velnias“ buvo apie XX amžiaus jaunuolius, kurie be galo mėgsta džiazą, alkoholį, nesutarė su tėvais, vulgariai elgiasi su savo drauge Beatriče. Pagrindinė autoriaus keliama problema ir yra toks jaunuolių elgesys. Knygoje autorius bando paaiškinti kas priverčia jaunuolius taip elgtis.
Veikejai
Karina Tubelyte 2c
~
Andrius
: tai veiklos mogus, niekados nenuilstantis, griebiasi naujos veiklos, ieško naujų nuotykių.Jis siekia iniciatyvos, kupinas naujų sumanymų.
~
Julius
: jo manymu pasaulis neturi ateities prasmės. Jis atkakliai siekia Betos meilės, galvoja apie darbą, meilę, nori auginti vaikus, ir tik Beatričė priverčia jį dar kažkuo tikėti.
~
Lukas
: visuomenės paduginių atstovas. Jis stipriausiai myli Beta, nes gyvenime daugiau nieko neturi.
~
Beatričė
: gatvės vaikas. Ji kartu su draugais groja, aistringai šoka.Beatričė jaučiasi sava katile, tiek gatvėjė, tiek Juliaus ar Andriaus tėvų namuose.
Meilė, džiazas ir velnias
Juozas Grušas

Nuo XX a. šeštojo dešimtmečio J. Grušas tapo produktyviausiu Lietuvos dramaturgu. Daugelis J. Grušo kūrinių pastatyti Kauno dramos teatre.1992 m. pagal pjesę „Meilė, džiazas ir velnias“ sukurtas vaidybinis filmas „Džiazas“
,,Meilė, džiazas ir velnias"
"Meilė" ir "velnias"- šviesiosios ir tamsiosios jėgos, kurios dramoje priešpastatomos.Knygoje pasakojama apie keturis jaunuolius (Beatričę, Julių, Andrių, Luką), kurie mėgsta džiazą, alkoholį. Jų nesutarimai su tėvais ir apie tai kaip visus tris vaikinus sieja mėile Beatričei.
Trumpas siužetas
Išvada, ko galime pasimokyti iš knygos
Tai kiekvienai kartai būdinga savitas gyvenimo vertybių suvokimas. jis priklauso nuo visuomenės požiurio, laikmečio, aplinkos. Tačiau visada lieka didesnis ar mažesni kartų konfliktas.Toks suagusiujų ir vaikų konfliktas ypač aštrus ir šioje knygoje.
Full transcript