Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

TKD Kampüs

No description
by

TKD Kampüs

on 17 October 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of TKD Kampüs

Vizyonumuz

Bilgi hizmetleri alanında yaratıcılık, yenilik, özgünlük ve dinamizm ilkelerini benimseyerek, bu fikirleri genç meslektaş adayları ve meslektaşlarla paylaşmak, mesleğimiz adına toplumda farkındalık yaratmaktır.

Misyonumuz
Meslektaşlarımızla tanışmak, onlarla iletişimi geliştirmek, mesleğimizi genç nesillere tanıtmak, bölüm öğrencileri arasındaki iletişim köprüsünü kurmak. Derneğimize taze fikirlerimizle sürekli yenilik ve dinamizm katmaktır.

Türk Kütüphaneciler Derneği’nin gençlik kolu olan TKD Kampüs 8 Mayıs 2011 ‘ de ‘Taze fikirler üstün kütüphaneciler ‘ sloganıyla kuruldu
Necatibey Cad., Elgün Sok., 8/8
Kızılay/Ankara
Tel: 0 312 230 13 25
Fax: 0 312 232 04 53İlk konuşmacı olarak değerli Genel Başkanımız
" Ali Fuat Kartal" dernekteki çalışmalar hakkında bilgi verdi ve dernek hakkında merak edilen soruları cevapladı. Başkanımızın anıları ile de keyifli bir hal alan sohbetimiz 18 Ocak 2013, Cuma günü 18.30’da Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Merkezimizdeydi.

2. TKD Kampüs Söyleşimizi Sayın Doç. Dr. Mehmet Toplu ile gerçekleştirdik.
Değerli görüşleriyle sohbetimize katılan TKD Genel Başkanımız Sayın Ali Fuat Kartal ile TKD YK üyeleri Sayın Burcu Bulut, Didar Bayır, Emre Hasan Akbayrak, Esin Sultan Oguz, Şenol Karadeniz ile Sayın Günay Ercan Uysal'ın da genç arkadaşlarımızla meslek hakkındaki görüşlerini ve düşüncelerini paylaştıkları, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdikleri verimli bir söyleşi gerçekleştirdik.
3. TKD Kampüs Söyleşimiz

TKD Kampus üyeleri ve öğrenci arkadaşlarımızla beraber derneğimizde çok değerli bir konuğu ağırladık.
Sevgili Hocamız Prof. Dr. Bülent Yılmaz bizlerle enfes bir söyleşi gerçekleştirdi.
Mesleğimize ilişkin derin ama bir o kadar berrak ve motive edici bir konferans fırsatı oldu bizim için.Kütüphane Haftası kapsamında 27 Martta tüm yurtta aynı anda gerçekleştirdiğimiz ve her yıl artarak devam etmesini temenni ettiğimiz " Kitap Okuyoruz | 2013 " etkinliğimize bu sene 81 ilimiz halk kütüphanelerinin katılımının yanında Kıbrıs ve TBMM'den de katılım sağlandı tüm kütüphaneciler, bilgi ve belge yönetimi bölümü öğrencileri, akademisyenler, yazarlar, çizerler, yayıncılar, okurlar, kamu yöneticileri ve paydaş STK’lar aracılığıyla etkinliğimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdik ve bundan sonraki yıllarda da gerçekleştirmeye devam edeceğiz.
Kitap Okuyoruz | 2013
81 İlde Kitap Okuyoruz..
Hikaye Okuma ve Söyleşi Etkinliği

Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanemizle tanışmanız için güzel bir fırsat..
26 Ocak 2013 Cumartesi günü saat 14.00'de Avrasya Yazarlar Birliği Edebiyat Akademisi yazarları ile Hikaye Okuma ve Söyleşi Etkinliğindeydik..

Adres : Hacettepe Mah. Hamamönü Sarıkadı Sok. No: 47 Altındağ - Ankara
Tel : 0312 3122864

Değerli fikirleriyle mesleğimize bir dönem Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanlığı'nı da
yürüterek bir çok katkıda bulunan sevgili hocamız Prof. Dr. Doğan Atılgan'ı ameliyatı sonrasında ziyaret ettik.
Dernek, bölüm ve öğrenci üçgeninde bir takım tiyolar aldıktan sonra, geçmiş olsun dileklerimizi ileterek etkinliklerimizde ve çalışmalarımızda bizimle birlikte olma sözü aldık, değerli fikirleriyle grubumuza güç katacağına inandığımız sevgili hocamıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz.

Değerli Hocamız Prof. Dr. Oya Gürdal Tamdoğan'ı TKD Kampüs YK olarak ofisinde ziyaret ettik.

Değerli hocamıza mesleğimize olan katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve yeni dönemimizde çalışmalarımızda ve etkinliklerimizde her zaman yanımızda bulunacağını hatırladıkça mesleğimiz ve öğrenci arkadaşlarımız adına bir kez daha büyük bir sevinç duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Mesleki sorunlar/problemler, meslek hakkındaki görüşler ve mesleğimizi ilgilendiren diğer bir çok konuyu değerlendirdiğimiz ve katılımcı arkadaşlarımızın da fikirlerini alacağımız “TKD Kampüs Sohbet Günleri” etkinlikleri düzenliyoruz..
Ankara
Ankara
Ankara
İstanbul
İstanbul
Adıyaman
Bilecik
Afyon
Antalya
Aydın
Ağrı
Batman
Diyarbakır
Düzce
Erzincan
Bitlis
Yazman
Tuğba Şimşek
Etkinlik Sorumlusu
Fatih Ahmet Korkmaz
Bütçe ve Sponsorluk
Bedirhan Baytemur
İletişim Sorumlusu
Sinan İslamoğlu
Sosyal Medya Sorumlusu
Yavuz Pulcuoğlu
Başkan
Başkan Yardımcısı
Mustafa Işık
TKD Kampüs Kütüphane Haftasında..
Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile Türk Kütüphaneciler Derneği işbirliğiyle düzenlenen 49. Kütüphane Haftası ana etkinlik programı, 25-31 Mart 2013 tarihleri arasında Ankara’da, uluslararası katılımla gerçekleştirilmiş, ekibimiz de haftamızda görev almıştır.
TKD Kampüs Kitap Fuarında
Ankara'da gerçekleşen Kitap Fuarlarında görev alan TKD Kampüs ekibi TKD ve TKD Kampüs standları kurarak kamuoyunu, kitapseverleri ve meslekdaşlarımızı bilgilendirmektedir.
TKD Kampüs Söyleşileri
İsmail Karaca
Dinlediğiniz için teşekkürler...
Yeni dönemin ilk söyleşisini değerli konuğumuz Milli Kütüphane Başkanı Sayın Tuncel Acar’la gerçekleştirdik. Sayın Acar, Milli Kütüphanenin önemi ve kütüphanecilikteki yerinin yanı sıra, mesleki bilinç ve meslek savunuculuğunda Derneğimizin öneminden ve katkılarından söz etti.
KYGM Ziyaret
Çok değerli TKD Ankara Şubesi Başkanı Sayın Dide Karaşahin'in daveti üzerine Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'nü ziyaret eden grubumuz, keyifli bir öğle yemeğinin ardından Genel Müdürlüğü gezerek bilgi aldı ve gelecek süreçteki etkinlikler için meslektaş büyüklerimizle fikir alışverişinde bulunduk.
Şemdinli'ye Kitap Bağışı !

Hakkari/Şemdinli Aktütün Karakolu'nda Mehmetçiklerimize moral olması, onların dinlenmek için ayrılan zamanlarını iyi değerlendirmesi için kurulacak ve 5 ayrı yerde (tepede) şubeleri bulanacak olan kütüphaneye hep birlikte destek veriyoruz.

Bağışlarınızı "TKD Genel Merkezi Necatibey Cad. Elgün Sokak 06440 8/8 Kızılay/ANKARA" adresine gönderebilirsiniz.
Gelecek Planları


- "81 İlde Kitap Okuma Etkinliği" her yıl sistematik olarak geçekleştirilecek.
- TKD Kampüs söyleşileri düzenli olarak gerçekleştirilecek.
- Sosyal sorumluluk etkinlikleri gerçekleştirilecek. (Huzur evi, Çocuk Esirgeme Kurumu vd.)
- Şehir içi ve dışı kütüphane ziyaretleri ve geziler düzenlenecek.
- Türk Kütüphaneciler Derneği bünyesinde bir dergi çıkartılacak.


TKD Kampüs olarak öncelikli hedefimiz ; Üyelerimiz ve bize destek veren sevgili büyüklerimiz ile birlikte planladığımız hedefleri en iyi şekilde gerçekleştirmektir.

Yönetim Kurulumuz
Ziyaretlerimiz
Atamızın huzuruna çıktık..
Ankara Üniversitesi Bilgi Topluluğu ve Hacettepe Üniversitesi Bilgi Topluluğu (HÜBİL) ile birlikte 10 Kasım'da Atamızın Huzurundaydık..

Atamız'a olan kalbimizdeki derin sevgi ve inançla, bizlere işaret ettiği muasır medeniyet yolunda kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz.
Prof. Dr. Doğan Atılgan'ı Ziyaret
Prof. Dr. Oya Gürdal Tamdoğan'ı Ziyaret
Full transcript