Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Zasady bezpieczeństwa w sieci

No description
by

Marrcelina & Karola ^^

on 28 May 2011

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Zasady bezpieczeństwa w sieci

Zasady
bezpieczenstwa
w internecie W sieci nigdy nie mozna podanac swoich danych osobowych takich jak:
-nazwisko
-numer telefonu
-adres zamieszkania
-adres szkoly, do ktorej chodzisz.

W adresie poczty elektronicznej nie uzywaj swojego imienia i nazwiska. Hasla zakladane w internecie to twoja tajemnica. Uwazaj, aby nie byly one latwe do odgadniecia. Nie publikuj swoich zdjec w internecie! Pamietaj ze kazdy bedzie mial do nich dostep. Kozystajac z portali spolecznosciowych nie zapomnij o ustawieniu statusu prywatnosci profilu. Dzieki temu nie wszyscy beda mieli do niego dostep. Odchodzac od komputera nie zapomnij o wylogowaniu sie z poczty czy portalu spolecznosciowego. Dzieki temu niepowolane osoby nie beda mialy dostepu do Twoich danych. Pamietaj! Stop cyberprzemocy! Jesli chcesz zrobic komus zdjecie lub nagrac z nim film, koniecznie zapytaj go o zgode! W innym wypadku mozesz zrobic mu krzywde. Pamietaj ze jego zdjecia tez moze ktos wykozystac. Jezeli surfujaąc po sieci, natkniesz sieę na materiałl, który krzywdzi, obrazża, osśmiesza kogosś, kogo znasz, nie bąadźz obojeętny. Zgłlosś to administratorowi strony oraz Helpline.org.pl. Szanuj innych internautów. Traktuj ich tak, jak chcesz, żaby oni traktowali Ciebie. Uwaga wirus! Nie rozsylaj lancuszków. Sa one
popularna forma spamu. W sieci krazy bardzo duzo
wirusów. Jesli nie masz zainstalowanego programu antywirusowego, to koniecznie musisz naprawic ten problem. W przeciwnym wypadku twój komputer jest latwym lupem dla hakerów i wirusów. Uważzaj na e-maile od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych zalałączników i nie korzystaj z linków przeslłanych przez obcaą osobęe! Moagaą na przyklład zawieraćc wirusy. Najlepiej od razu kasuj e-maile od nieznajomych. Jesli ktos umiesci w Internecie material, który Cie obraza lub osmiesza, zglos to natychmiast administratorowi danej strony. Skontaktuj sie z Helpline.org.pl tam uzyskasz fachowa pomoc. Stop! uzaleznienie Uwazżaj, aby nie wpascść w sidłla sieci. Zbyt dlługie korzystanie z komputera mozże zaszkodzićc Twojemu zdrowiu.
Nie speędzaj całlego wolnego czasu przy komputerze.
Pamięetaj, zże poza wirtualnym sświatem Internetu toczy sięe normalne zżycie. Nie zaniedbuj szkolły i kolegów, staraj sięe spęedzacć z nimi duzżo czasu. Rozwijaj swoje zainteresowania takżze poza sieciaą. Zakupy w sieci Jesli chcesz cos kupic w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej. Badz ostrozny, dokonujac transakcji na portalach aukcyjnych. Po pierwsze, pamietaj, ze biorac udzial w licytacji, decydujesz sie na zakup. To znaczy, ze jesli Twoja oferta bedzie najlepsza, bedziesz musial za licytowany towar zapacic. Majac juz wiadomosc, ze jestes nabywca, kupuj raczej za pobraniem. To znaczy, ze zaplacisz za przesylke przy odbiorze. Bedziesz mógl sprawdzic, czy w paczce nie ma przypadkiem starego buta, zamiast zamówionego produktu. Koniecznie czytaj opinie innych internautów na temat sprzedajacego. Zródlo informacji Szanuj prawo włlasnosści w sieci. Jezżeli poslługujesz sieę materiałlami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj zźródlło ich pochodzenia.
Korzystajaąc z Internetu podczas odrabiania prac domowych, zawsze sprawdzaj wiarygodnośćsc zźródlła. Nie wszystkie tresści w sieci sąa prawdziwe i wartosściowe. Problemy? Rozmawiaj z rodzicami o internecie. Mów jesli cos Cie niepokoi. Jezeli dostales wiadomosc, której tresc Cie obraza, nie odpisuj na nia i koniecznie powiedz o tym rodzicom. Jezżeli Twoi rodzice nie potrafiąa korzystaćc z Internetu, zostańn ich nauczycielem. Pokażz im jak proste jest surfowanie po sieci. Zaprośs ich na Twoje ulubione strony, pokażz im, jak szukacć w Internecie informacji. Koniec Autorki:
Marcelina Brawanska,
Zuzanna Kruczek
Full transcript