Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Життя та накукова діяльність Альберта Ейнштейна

No description
by

Artem Semenovskiy

on 23 February 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Життя та накукова діяльність Альберта Ейнштейна

Ранні роки
Шкільні роки
Хлопчик зростав замкнутим і нетовариським і не демонстрував яких-небудь значних успіхів в школі. Вчителі критикували Ейнштейна за повільність і погану успішність, проте пояснення цього лежить в елементарній скромності, несприйнятті застарілих педагогічних методів, що застосовувалися в німецьких школах, можливій дислексії або специфічній структурі мозку Ейнштейна.
Спеціальна теорія відносності
В 1905 році Альберт Ейнштейн сміливо постулював справедливість рівнянь електродинаміки в будь-якій інерційній системі відліку. Таким чином, фундаментальна стала — швидкість світла — однакова для будь-якої інерційної системи відліку, а от довжина і час змінюються при переході від однієї системи до іншої за законом, який задають перетворення Лоренца. Відповідно, будь-який закон фізики повинен бути лоренц-інваріантним.
Культурний вплив
Особа Альберта Ейнштейна зробила відчутний вплив на популярну культуру, зробивши його ім'я синонімом геніальності. Альберт Ейнштейн перетворився на героя ряду художніх романів, фільмів і театральних постановок. Популярність Ейнштейна в сучасному світі настільки велика, що виникають спірні моменти в широкому використанні імені і зовнішності ученого в рекламі і торгівельних марках.
1904 року «Аннали фізики» отримали від Альберта Ейнштейна низку статей, присвячених вивченню питань статистичної механіки й молекулярної фізики. Вони були опубліковані 1905 року та зробили революцію в теоретичній фізиці, поклавши початок теорії відносності, у якій Ейнштейн замінив розгляд частинок розглядом подій і перевернув уявлення про фотоефект і броунівський рух.
Життя та накукова діяльність Альберта Ейнштейна
Альберт Ейнштейн народився 14 березня 1879 року в німецькому місті Ульмі в незаможнійєврейській сім'ї Германа і Пауліни Ейнштейн. Батько, маючи непересічні математичні здібності, володів невеликим підприємством, але постійно стояв на межі банкрутства. Мати, походила з сім'ї забезпеченого торговця кукурудзою Юліуса.
Ейнштейн у віці 14-ти років
Початок наукової діяльності
У 1900 Ейнштейн закінчив Політехнікум, отримавши диплом викладача математики і фізики. Хоча його успішність не була зразковою, проте він серйозно зацікавився цілим рядом наук. У 1901 р. берлінські «Аннали фізики» опублікували його першу статтю «Наслідки з явища капілярності».
Наприкінці 19-го століття фізика зіткнулася з важкою і принциповою проблемою: неможливістю експериментального визначення швидкості руху Землі відносно ефіру, а, отже, неможливістю експериментального підтвердження гіпотези існування ефіру, на якій ґрунтувалася електродинаміка.
Історія створення спеціальної теорії відносності
Загальна теорія відносності
Опублікована в 1915 році загальна теорія відносності розширила область застосування постулатів спеціальної теорії відносності на неінерційні системи відліку. Загальна теорія відносності ґрунтується на принципі еквівалентності й розглядає викривлення в просторі-часі.
Full transcript