Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Особливості обліку у готельному бізнесі

No description
by

Olya Ptashnik

on 19 May 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Особливості обліку у готельному бізнесі

Питання організації бухгалтерського обліку готельного підприємства вирішується власником або уповноваженим органом (посадовою особою) відповідно до законодавства та установчих документів. Підприємство самостійно визначає облікову політику, форму бухгалтерського обліку, затверджує правила документообігу і технологію обробки облікової інформації, додаткову систему рахунків і регістрів аналітичного обліку, об'єкти і періодичність проведення інвентаризації активів і зобов'язань.
Витрати готельних підприємств складаються в основному з витрат на:
оснащення номерного фонду готелів (крім тих, що підлягають амортизації) та обслуговування клієнтів у номері;
оплату праці обслуговуючого персоналу, включаючи відрахування до фондів соціального страхування;
амортизацію номерного фонду;
утримання приміщень номерного фонду (електро-, водо-, теплопостачання, прання та прасування білизни, абонентська плата за телефон тощо);
охорону праці, техніку безпеки;
ремонт номерного фонду тощо.
Готелі, крім надання місць для тимчасового проживання, як правило, надають клієнтам супутні послуги: ремонт взуття, прання одягу, послуги перукарні, харчування, транспортне обслуговування, стоянка автомобілів і т. ін. Ці послуги обліковують окремо від послуг номерного фонду, для чого як у складі рахунків обліку витрат, так і у складі рахунків обліку доходів передбачають окремі субрахунки (або аналітичні рахунки) для кожного виду допоміжних виробництв.
Готельне господарство є важливою складовою туристичної діяльності. Розвиток вітчизняного та міжнародного туризму значною мірою пов'язано з рівнем матеріально-технічної бази, розгалуженістю та різноманітністю мережі, якістю обслуговування, що надається в готельному господарстві. Саме готельні підприємства виконують одну з основних функцій у сфері обслуговування туристів – забезпечують їх сучасним житлом і побутовими послугами.
Особливості обліку у готельному бізнесі
Основною діяльністю готелів є надання послуг з розміщення, до яких належать послуги з обслуговування жилого приміщення (номера), харчування (ресторанного обслуговування), із збереження майна і багажу проживаючого, а також інші послуги, надані залежно від категорії готелю.
Під
готельною послугою
розуміють дії (операції) підприємства з розміщення споживача шляхом надання номера (місця) для тимчасового проживання в готелі, а також іншу діяльність, пов'язану з розміщенням і тимчасовим проживанням. Готельна послуга складається з основних і додаткових послуг, що надаються споживачу при розміщенні та проживанні в готелі.
У бухгалтерському обліку собівартість готельних послуг формується на рахунку
23 «Виробництво»
, до якого можуть відкриватися окремі субрахунки, наприклад, якщо готель має окремі підрозділи (ресторан, хімчистку, перукарню тощо). З кредиту рахунку
23
собівартість готельних послуг списується на субрахунок

903
«Собівартість реалізованих робіт і послуг». Облік інших витрат операційної діяльності готелю ведеться на рахунках
91, 92, 93, 94.
Такі витрати відносяться безпосередньо на зменшення фінансового результату в період їх виникнення.
Розглянемо деякі особливості надання готельних послуг та порядок відображення їх у бухгалтерському обліку готелю.
Розглянемо порядок відображення в бухгалтерському обліку витрат готелю з використанням звичайного Плану рахунків
Доходи від реалізації
готелем послуг в основному
складаються з доходів від:
здавання номерів;
реалізації послуг громадського харчування магазинами, які розташовано на території готелю та належать йому;
підрозділів побутового обслуговування (прання, прасування, хімчистка тощо);
пасажирських перевезень;
екскурсійної діяльності;
інших послуг (телекомунікаційних, за користування телефоном тощо).
Для узагальнення інформації про дохід, одержаний від надання готельних послуг, використовують субрахунок
703 «Дохід від реалізації робіт і послуг»
, до якого для обліку основних та додаткових послуг, що надаються готелем, можуть відкриватися субрахунки другого порядку.
Облік доходів від надання послуг іншими підрозділами готелю також ведеться за субрахунком
703 «Дохід від реалізації робіт і послуг»
з відкриттям окремих субрахунків другого порядку, а саме: «Ресторан», «Транспорт», «Автостоянка», «Пральня» тощо.
За кредитом цього субрахунку відображається збільшення (одержання) доходу, за дебетом – належна сума непрямих податків (акцизного збору, податку на додану вартість та інших передбачених законодавством) і списання їх у порядку закриття на рахунок
79 «Фінансові результати».
Вимогами Міждержавного стандарту ГОСТ 28681 передбачено, що для всіх категорій готелів комплект постільних речей і білизни містить: дві подушки, дві ковдри, матрац з наматрацником, покривало на ліжко, підодіяльник, простирадло, дві наволочки, рушник. У податковому обліку вартість постільної білизни відносять до валових витрат готелю.

У бухгалтерському обліку постільна білизна відноситиметься до малоцінних та швидкозношуваних предметів, а комплект постільних речей - до МНМА.
Особливістю обліку витрат у готельному господарстві є повна відсутність незавершеного виробництва, тому всі витрати звітного періоду списують на собівартість реалізованих послуг. До таких витрат періоду відносять і витрати по утриманню вільних номерів.

Другою важливою особливістю обліку в готелях є відсутність загальновиробничих витрат та умовно-постійний характер більшості статей витрат при сезонній нерівномірності у завантаженні номерного фонду. Це зумовлює складнощі у плануванні та визначенні фактичної собівартості одного людино-дня проживання клієнта у готелі за періодами року з метою диференціації ставок оплати за проживання. Практично неможливо також вести окремий облік витрат на обслуговування номерів різної комфортності: одно-, двох-, тримісних, категорії «люкс» та ін. Тому в готелях визначають, як правило, середню собівартість одного людино-дня проживання, а ставки оплати диференціюють умовно на підставі оціночного співвідношення, встановленого адміністрацією готелю. До вартості готельних послуг додають суму ПДВ і готельного збору.
Full transcript