Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

LEAGUE OF LEGENDS

No description
by

Emir Çetinkaya

on 25 September 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of LEAGUE OF LEGENDS

Oyun 3 koridordan oluşmaktadır ve her takımın 15 normal 1 tane de ana kulesi bulunmaktadır. Amaç koridorda kendi kulelerini korurken bir yandan da rakibin kulelerini yok ede ede ilerleyip ana kulesini ele geçirmektir. Kuleleri yok etmek için kuleyi koruyan birinin bulunmaması gerekmektedir. Bu da kuleyi koruyan oyuncuyu öldürerek sağlanmaktadır ve oyuncunun ölü geçirdiği zaman diliminde kuleye saldırılabilinir. Rakip katletmek (öldürmek) ve kule yok etmek size belirli miktarda altın verir bu altınları biriktirerek kendinize eşya alabilirsiniz ve bu eşyalar sizi güçlendirmesi ve belirli özellikler vermesinin yanı sıra oyunda üstünlük sağlamanıza yardımcı olur.
AMAÇ
KARAKTERLER
Oyunda 110 u aşkın karakter, her karakterin kendine özel 4 yeteneği vardır. Kimi karakterlerin yetenekleri saldırı gücü veren eşyalarla güçlendirilirken kimi karekterlerinki kabiliyet gücü veren eşyalarla güçlendiriliyor. Bu karakterler en uygun kullanış amaçlarına göre 5 gruba ayrılır.
SALDIRI GÜCÜ TAŞIYICISI
Saldırı gücü yüksek olan ve uzaktan vuran (nişancı) karakterdir. Genellikle alt koridordan gider. Amacı yetenek güçleri dışında düz vuruşlarıyla da fazla hasar vermektir böylelikle kuleleri oyunda en rahat kesen karakter tipi olur.
DESTEK
Diğer karekterler gibi fazla hasar vermez ya da
savunması yüksek değildir. Yetenekleri can arttırmak, karşı takımdaki oyuncuyu kısa bir süre hareketsiz bırakmak gibi destek amaçlıdır. Saldırı gücü taşıyıcısıyla birlikte alt koridorda gider amacı saldırı gücü taşıyıcısına destek olmaktır.
YETENEK GÜCÜ TAŞIYICISI
Saldırı gücü aksine kabiliyet gücü fazla olan karakterdir. Rakibe düz vuruşlarından çok yetenekleriyle hasar verir. Orta koridordan gider düz vuruşu güçlü olmasa da yetenekleri en fazla hasar veren karakter tipidir.
ORMANCI
Bu karakter tipi hem kabiliyet gücü ağırlıklı hem de saldırı gücü ağırlıklı olabilir. Diğer karakterler gibi koridorlarda bulunmazlar. Ormanda bulunan tarafsız canavarları keserek altın toplarlar. Asıl amacı zor durumda olan koridorlara baskına giderek koridorda kişi sayısı üstünlüğü yaratarak bir anlamda da rakip oyuncuyu köşeye sıkıştırarak koridordaki arkadaşının rakibi öldürmesine yardım etmektir.
TANK
Savunma gücü ve canı yüksek olan karakter tipidir. Üst koridordan gider. Oyuncu öldürmekten ziyade ölmeme esaslı bir karakterdir. Bu sayede takım savaşlarında önden giderek hasarları üstüne çeker ve takım arkadaşlarının olabildiğince az zarar görmesini sağlar.
ALP CİHAN
ALTUĞ TUĞRUL
OĞUZ KORAY

League of Legends, Riot Games tarafından yayınlanan online strateji oyunudur. Oyun 5 er kişiden oluşan 2 takımla oynanmaktadır ve bir maç ortalama 40 dakika sürmektedir
KARAKTERLER
SALDIRI GÜCÜ TAŞIYICI
Yeteneklerinden çok düz vuruşa bağlı uzakçı (nişancı) karakter tipidir. Alt koridordan gider. Saldırı gücü en yüksek olan ve böylelikle koridordaki kuleleri kesmekte en başarılı karakter tipidir .
YETENEK GÜCÜ TAŞIYICISI
Düz vuruşlarındansa yetenek güçleriyle etkili karakter tipidir. Orta koridordan giderler. Düz vuruşları etkisiz olsa da yetenekleriyle en fazla hasar veren karakter tipidir.
BİZİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ :)
NEDEN LOL?
.Güzel, renkli ve eğlenceli karakter içeriğine sahip
.Takım oyununa bağlı bu sayede arkadaşlarınızla oynayarak daha da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
.Uluslararası dereceler ve ligler rekabeti arttırıyor.
.Oynamaktan asla sıkılmayacağınız beceri ve strateji oyunu.
.Asla eskimez.
.VE BEDAVA
LOL NEDİR?
Full transcript