Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Значення грибів у природі й у житті людини

No description
by

I am

on 17 May 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Значення грибів у природі й у житті людини

Білий гриб
Гриби виконують важливу роль у кругообігу речовин в природі — вони розкладають органічні сполуки до неорганічних (мінеральних), які можуть надалі засвоюватись рослинами. Ґрунтові гриби відіграють величезну роль у ґрунтоутворенні — збагачують його гумусний (родючий) шар. Мікориза, яку утворюють гриби і рослини, позитивно впливає на ріст і розвиток рослин.
Кругообіг речовин завдяки грибам
У житті людини гриби відіграють значну роль. Наприклад, дріжджові гриби використовуються у хлібопеченні, медицині, пивоварінні, виноробстві. Кормові дріжджі спеціально вирощують на соломі, відходах деревини і разом із комбікормами додають у харчовий раціон сільськогосподарських тварин.
Гриби у житті людини
Чимало грибів мають лікарське значення. Саме з грибів уперше одержали антибіотики (від грец. «анти» - «проти», «біос» - «життя») - пеніцилін, біоміцин, стрептоміцин тощо. Сировиною для одержання цих препаратів служать цвілеві гриби. Крім того, багато їстівних і отруйних шапкових грибів здавна використовують у народній медицині як ефективні засоби проти хвороб.
Гриби в медецині
Відомо 100 видів їстівних грибів, але в їжу використовують близько 40. Деякі з них штучно вирощують . З ріжків (паразитичних грибів на злакових рослинах) отримують речовину, яка пригнічує ріст клітин злоякісних пухлин. Широко використовують дріжджі в хлібопеченні, виноробстві, пивоварінні та виготовленні спирту; особливі дріжджі використовують при виготовленні кефіру та кумису. Серед цвілевих грибів є такі, які застосовують при виготовленні твердих сирів. Види грибів, що паразитують на комахах, використовують для боротьби зі шкідниками. Багато паразитичних грибів шкодять здоров’ю людини та народному господарству. Значних збитків завдають гриби-руйнівники деревини; гриби, що вражають злакові, знижуючи їх врожаї . Гриби викликають захворювання у тварин і людей . При збиранні грибів необхідно бути особливо обережним, утримуватись від збору низьких за якістю та невідомих грибів, бо вони можуть спричинити смертельне отруєння.
Значення грибів у господарстві людини
Значення грибів у природі й у житті людини
Харчове значення грибів
Гриби в природі
Гриби відіграють важливу роль у житті лісу. Спільно з бактеріями і іншими мікроорганізмами вони розкладають і минералізуют відмерлі рештки, перетворюючи їх на речовини доступні для живлення рослин. Не було б грибів, щорічно опадаюче листя накопичувалися б у величезній кількості і перешкоджало поновленню лісу. У дану групу входять як макроскопічні, так і мікроскопічні. До мікроскопічним відносяться гриби роду мукор.

Гриби - харчовий продукт
Харчове ж значення грибів величезне. У цей час загальна кількість грибів, щорічно споживане населенням земної кулі, становить близько 5 млн.тонн, з них у лісах збирається тільки 0,6 млн.тонн, інші вирощені на грибоводних фермах. Інтенсивний розвиток промислового вирощування їстівних грибів обумовлено обставиною:

• Високою харчовою цінністю грибів, що містять значну кількість білків, вітамінів, вуглеводів, мінеральних солей і мікроелементів;
Гриби - харчовий продукт. їстівні гриби містять багато білків і фосфорних сполук. Білки білого гриба, печериць, лисичок за своєю поживністю майже не поступаються тваринним білкам. Недарма ж на Поліссі гриби здавна називають «лісовим м"ясом». У грибах є деякі необхідні для організму людини амінокислоти, яких немає у звичайних харчових продуктах. Проте варто пам"ятати, що гриби важко перетравлюються. Малим дітям, хворим і літнім людям варто уникати грибних страв.
Вміст вітамінів у грибах різний. Вітаміну С в них мало, а вітаміну В у лисичках не менше, ані ж в дріжджах . У білому грибі виявлено вітамін А. Дуже багато в грибах вітаміну Р , майже стільки ж , скільки в печінці , а вітаміну Д нітрохи не менше , ніж у хорошому вершковому маслі. Гриби відрізняються високим вмістом води. Значно підвищує поживність і надають смак грибам глюкоза та інші цукри. Багато в грибах ароматичних речовин. Тому страви з грибів підвищують апетит , посилюють видділення шлункового соку , покращують травлення . Неповторний аромат надають грибам ефірні масла.

Вітаміни у грибах
Full transcript