Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

BanTog 2011-2012

Bandırma Toplum Gönüllüleri 2011-2012 yılı dökümantasyonu
by

Ogulcan Ekiz

on 19 September 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of BanTog 2011-2012

2011-2012 Dökümantasyonu Bandırma Toplum Gönüllüleri Bandırma Toplum Gönüllüleri 2003 yılından bu yana aktif olarak faaliyetlerini sürdüren bir üniversite kulübüdür. 2003 yılından bu yana aktif olarak projeler üreten BanTog 2011-2012 sezonunda da sivil alanda çalışmalarını sürdürmüştür. Bu dönemdeki ilk etkinliğimizi Eylül 2011 de Çınarlı Mahallesindeki Atatürk İlköğretim Okulunda bir ''Mini Atak'' gerçekleştirerek yaptık. Ekim 2011 de Kitap Okuma alışkanlığına dikkat çekmek amacıyla okul kulüpleriyle beraber Bandırma Cumhuriyet Meydanında ''Kitap Okuma Eylemi'' gerçekleştirdik. Yine aynı dönemde yeni gelen gönüllülerimize Toplum Gönüllüleri Vakfı Oryantasyonu yapmak amacıyla ''Sarı Anahtar Eğitimi'' gerçekleştirildi. 2011 senesinin Ekim ayında yaşanan Van Depreminin ardından Bandırma Toplum Gönüllüleri olarak Bandırma Belediyesinin desteği ile birlikte ''Van Depremi Yardım Kampanyasını'' yaptık. Kasım ayına geldiğimiz zaman ''Sokak Hayvanları'' , ''Mavi Kapak Toplama Kampanyası'' , ''S.H.Ç.E.K.'' , ''Atık Yağı'' gibi sürdürülebilir projelerimize başladık. Aralık 2011 ayına geldiğimizde ''1 Aralık Dünya AIDS Günü'' Bandırma Etkinliklerini Organize ettik. Aralık 2011 de Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından verilen ''Anahtar Eğitimleri'' alındı. Yine Aralık ayı içerisinde UNFPA ve TOG ortaklıyla verilen ''Üreme Sağlığı ve Cinsel Sağlık Eğitimi'' alındı. Aralık ayının ortasında Mardin'in Midyat İlçesindeki Atatürk İlköğretim Okuluna 1. ve 5. sınıf öğrencileri için ''Bir Çift Çorap Binlerce Gülücük'' adı altında Çorak Toplama Kampanyamızı başlattık. Aralık ayının sonlarına dogru Erdek'teki Bizim Çocuklarımız Dernegi ile beraber ''Engeli Dansa Kaldır'' projesine başlandı. Ocak ayına geldiğinde ''Toplum Gönüllüleri Vakfı 19. Gençlik Konseyi - Gaziantep'' organizasyonuna katıldık.

Ayrıca Ocak ayında Gençlerin kendi gençlik haftalarını kendileri tasarladığı ''Genç Hafta'' projesinin hazırlıklarına başlandı. Ocak ayında Van'ın Muradiye ilçesinde bulunan Atatürk İlköğretim Okuluna Kitap ve Kırtasiye malzemesi toplandı ve gönderildi. 2012 Mart ayına gelindiğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ''Erkeklik İstisnai Bir Durumdur'' Fotograf Sergisiyle Liman AVM'de Stand açıldı. Mart ayının sonlarına doğru aramıza yeni katılan gönüllülerimiz için ''Anahtar Eğitimleri'' mizi tazeledik. Ayrıca Mart ayının sonlarına doğru Bandırma Yereli ile beraber ''Ağaç Dikimi'' yaparak doğal yaşama katkı sağlandı Nisan ayı boyunca tüm bu projeler kampanyalar ve organizasyonlar devam ettiği gibi ayrıca öte yandan ''Beyaz Şapkalar'' , ''Çevreyi Gez Kültürünü Yaşat Atak 2012'' , ''Genç Hafta'' gibi büyük projelerin hazırlıklarına da hız verildi. 23 Nisan'a gelindiğinde Bandırma Toplum Gönüllülerinin kendi projesi olan ''Sevginin Ritmi'' projesi 2. yılında tekrar 9/8'lik atmaya devam etti. Ayrıca proje kapsamında projedeki çocuklara bir sene boyunca gönüllü olarak SBS dersleri verdik. Nisan ayının sonunda ''Beyaz Şapkalar'' projesine başlayarak Bandırmadaki iki tane ilköğretim okulunda ''Toplumsal Barış'' eğitimleri vermeye başlandı. ÇEVREYİ GEZ KÜLTÜRÜNÜ YAŞAT ATAK 2012 BANDIRMA ''Atak'' organizasyonu adını verdiğimiz 3 günlük proje kapsamında, Türkiyenin dört bir yanından gelen Toplum Gönüllüsü Gençler ile birlikte Bandırma da projeler yapıldı. Projenin ilk günü Çınarlı Mahallesinde bir sokaktaki evler baştan aşağı boyandı. Öğleden sonra ise kültür paylaşımı ortamı oluşturularak ''Çınarlı Kültürü'' Toplum Gönüllüsü Gençlere aktarıldı. İkinci gün ise Kapıdağ Yarımadasına gidilerek oradaki pomak kültürü hakkında deneyimsel öğrenme süreci yaşandı. Öğleden sonra ise Kapıdağ Yarımadasındaki Çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla kısa film çalışması yapıldı. Üçüncü gün Manyas Kuşcennetine gidilerek buradaki kuşlar ve burasının önemi hakkında bilgiler Toplum Gönüllüsü Gençlere verildi. Gençlerin karar mekanizmalarını etkileyip kendi haftalarını oluşturacağı Genç Hafta projesi mayıs ayındaki Gençlik haftasında Bandırmada da kutlandı.
Kendi Gençlik Haftasını kendisi tasarlayan Bandırma Toplum Gönüllüleri 18 Mayısta Ortak Eyleme katılarak Toplumsal Barış mesajını bir kez daha verdi. GENÇ HAFTA Ayrıca Mayıs ayı içerisinde bir de ''Organ Bağışı Kampanyası'' yaparak bu konuya dikkat çekmek istendi. Toplumsal Barış yolunda çıktığımız bu yolda bir sene boyunca sorumluluk alan gönüllülerimize, yapacağımız projeler için bizlere eğitim, lojistik ve destek sağlayan Toplum Gönüllüleri Vakfına, Maddi ve manevi bizlerden desteğini esirgemeyen Bandırma Yerel Yönetimine ve de bizlere inanan bütün Bandırma Halkına... ... Teşekkür Ederiz. Bandırma Toplum Gönüllüleri
Full transcript