Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kozmetikat jane ato preparate qe

No description
by

Mishel Terpollari

on 26 May 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kozmetikat jane ato preparate qe

Pas debilimit shume njerez perdorin deodorant ky eshte nje veprim shume i rrezikshem sepse lekura gervishet dhe ne kete zone gjenden enet limfatike kjo e rrit me shume mundesine e infektimit nga semundje kancerogjene dhe te tjera.
Kozmetikat jane ato preparate qe
perdoren per rregullimin e pamjes
dhe eres se trupit.

Preparatet kozmetike kane shume ane pozitive ,kto kane ushyer
egon tone ,kjo eshte edhe arsyeja qe asnjeher nuk interesohemi per demet qe ato sjellin ne shendetin tone...
Perdorimi pa mase dhe i perhershem i preparateve kosmetike e bene lekuren te varur ndaj tyre duke u plakur me shpejt.
Prova e parë arkeologjike e kozmetikës vjen nga germimet ne varret e faraonëve të Egjiptit të vjetër .
ANET NEGATIVE TE KOZMETIKES
Preparatet kozmetike permbajne shume substanca kimike te cilat jane shkaku kryesor i alergjive te ndryshme gjithashtu ,gjenden ne perberje te tyre edhe shume substanca kancerogjene te cilat nuk shfaqen per publikun e gjere nga industria e marketingut.
Syte jane organe teper delikate, kjo do te thote se kerkojne nje kujdes te vecante ...Ky kujdes i vecant eshte i mundur vetem kur mbajme larg tyre preparatet kozmetike edhe pse do te na kushtojne bukurine.
Full transcript