Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Smogs

Smogs
by

Ilana Roščina

on 30 October 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Smogs

Kas ir un kur rodas SMOGS? Sausais smogs Sausais( Losandželosas) jeb fotoķīmiskais smogs Sekas SMOGS (no angļu valodas smoke- dūmi un fog- migla) KAS?
Smogs ir intensīva piezemes gaisa piesārņojums lielās pilsētās, rūpniecības centros un apgabalos ar augstu urbanizāciju KAS?
Tas ir atmosfēras piesārņojuma veids, kas ietver gāzveida un cietās daļiņas (dūmi, tvaiki, dažādi aerosoli, kurināmā atkritumi, putekļi, transporta izdedzes gāzes uzņēmumu izplūdes gāzes), kuras kombinācijā ar miglu vai aerosoliem izraisa intensīvu atmosfēras piesārņojumu. Kur rodas?
* Lielu autotransporta masu tuvumā
* Rūpniecības uzņēmumu apkārtnē Kāpēc veidojas? Noturīgas atmosfēras uzbūves apstākļos, bezvēja laikā, kad nenotiek gaisa sajaukšanās vai ja nelielā augstumā gaiss ir siltāks nekā apakšējā slānī. Kāpēc veidojas? Piesārņotais gaiss nepaceļas augstāk un neizkliedējas, bet koncentrējas piezemes slānī kā zem vāka, jo piezemes slānī gaiss ir vairāk atdzisis nekā augstākos slāņos. Kāpēc veidojas? Raksturīga indīgu gāzu, tvaiku vai aerosolu palielinātas koncentrācijas dūmaka. Veidojas, ja saules radiācijas ietekmē sadalās slāpekļa oksīdi un ogļūdeņraži.
Visbiežāk skaidros, saulainos apstākļos Fotoķīmiskā smoga radīšanā galvenā nozīme ir transporta (retāk rūpniecības) izplūdes gāzu izdalījumiem (slāpekļa oksīdiem, ogļūdeņražiem), kas saules radiācijas ietekmē veido oksidantus, no kuriem visbiežāk sastopams ir ozons, arī nitrāti un nitrīti, slāpekļa un oglekļa oksīdi, ogļūdeņraži, fenoli un citas vielas, kas vienmēr nelielā daudzumā sastopamas pilsētu gaisā. Mitrais jeb Londonas tipa smogs Raksturīga bieza migla ar dūmu, kvēpu un kaitīgu gāzu piejaukumu. Londonas smogs veidojas no akmeņogļu un mazuta sadedzināšanas produktiem, veidojot sēra dioksīdu.
Visbiežāk rodas ziemā, mitrā laikā. Londonas tipa smogs novērots jau pirms 100 gadiem. Tai laikā ar smogu apzīmēja dūmu un miglas maisījumu atmosfērā un tas bija ļoti raksturīgs Londonai. Galveno atmosfēras piesārņojumu tur veidoja akmeņogļu un mazuta sadedzināšanas produkti, it īpaši sēra dioksīds SO2. Piesārņo gaisu Temperatūras paaugstināšanās Saasina cilvēku veselības stāvokli:
* Izraisa acu, deguna un rīkles gļotādas iekaisumu
* Var veicināt elpceļu infekciju attīstību, apdegumus
* Pavājinās plaušu darbība;
* Plaušas var zaudēt savu elastību un pretošanos slimībām;
Smoga laikā visvairāk apdraudēti - astmatiķi un bērni.
* Samazinās plaušu tilpums un elastība; * Augiem tiek bojātas lapas;
* Zaudē savu dabisko krāsu;
* Samazinās auga mūža ilgums. Ietekme uz cilvēka radītajiem materiāliem:
* Plaisas gumijā, sintētiskajā kaučukā
*Bojājas kokvilna, neilons, poliesteris un citi audumi, izbalo krāsas.
Full transcript