Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Podróże kształcą

No description
by

Agnieszka Widelska

on 23 January 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Podróże kształcą

Rzym K Kolumna Trajana Karnak Koloseum ,,Podróże Starożytny Egipt kształcą" Piramidy w Gizie Świątynia Amona Sala Hypostylowa Ramzesa Posąg Święte jezioro Wielka świątynia Ramzesa Łuk triumfalny Świątynia Saturna Szczyt kolumny Trajana Muzoleum Hadriana Palatyn Panteon Muzoleum Hiszpania Barcelona Sagrada Familia Park Guell Park Guell Cathedral of Santa Eulalia Barii Gothic Walencja Sewilla Grenada Marbella Madryt Plaza Mayor La Almudena Palacio de Cristal Palacio de Cristal SFINKS Chefren Mykerinos Ciekawoski o Egipcie Potrawy narodowe


Kofta to mielone mięso pieczone na ruszcie. Potrawa przywędrowała z Indii.

Kofta i kebab są dwoma najpopularniejszymi potrawami w Egipcie. Kofta to mielone, przyprawione mięso nadziane na rożen i pieczone.
Kebab to również mięso z rożna, zwykle jagnięce (odpowiednik z kurczaka nazywa się shis tawouk). Mięso podawane jest na warstwie pietruszki, czyli badounis, a w droższych restauracjach ze smażonymi pomidorami i cebulą. W innych restauracjach kebab podaje się z chlebem, sałatką i pastą sezamową, zwaną tahina. Koftę i kebab zawsze zamawia się na wagę; 250 g (roba kilo) potrawy zwykle starcza na jedną osobę i kosztuje od 9 do 12 ŁE Potrawy narodowe
Kofta to mielone mięso pieczone na ruszcie. Potrawa przywędrowała z Indii.
Kofta i kebab są dwoma najpopularniejszymi potrawami w Egipcie. Kofta to mielone, przyprawione mięso nadziane na rożen i pieczone.
Kebab to również mięso z rożna, zwykle jagnięce (odpowiednik z kurczaka nazywa się shis tawouk). Mięso podawane jest na warstwie pietruszki, czyli badounis, a w droższych restauracjach ze smażonymi pomidorami i cebulą. W innych restauracjach kebab podaje się z chlebem, sałatką i pastą sezamową, zwaną tahina. Koftę i kebab zawsze zamawia się na wagę; 250 g (roba kilo) potrawy zwykle starcza na jedną osobę i kosztuje od 9 do 12 ŁE Egipt produkuje własny gin, whisky, wódkę i brandy. Wszystkie smakują podobnie, to znaczy strasznie. Co zabawne, mocne alkohole mają nalepki przypominające te z importowanych alkoholi – wśród whisky znajdziemy Johnny Wadie i Robert Horse, a butelki Garden's Gin dumnie prezentowały kiedyś napis mówiący, że „pije to sama królowa”. Wielu turystów odwiedzających Egipt tylko sporadycznie wychyla głowy ponad taflę wody. Nie jest to nic dziwnego, jako że jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie znajdują się u wybrzeży Morza Czerwonego.
Najlepszym wyborem jest południowy odcinek w kierunku granicy z Sudanem i wzdłuż południowego wybrzeża Półwyspu Synajskiego. Poza kosztowną atmosferą popularnych ośrodków wypoczynkowych można też spróbować nurkowania dalej na północy, na przykład w Dahab lub też w Zatoce Sueskiej aż do Hurghada.
Aby przyjrzeć się podwodnemu życiu Morza Czerwonego, trzeba umieć nurkować, ale za to za sprzęt wystarczą płetwy, maska i rurka do oddychania. Wzdłuż wybrzeża Półwyspu Synajskiego rafy znajdują się zaledwie 15 m od brzegu a w niektórych miejscach nie trzeba nawet głęboko nurkować, żeby znaleźć się pośród ławicy jaskrawo ubarwionych ryb. Najlepszymi punktami są: Basata, Nuweiba i Dahab, w których można wypożyczyć ekwipunek za ok. 10 ŁE na dobę.
Plaża Księżycowa na Synaju jest uznawana za jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania windsurfingu. Ciekawostki Rzymu Kłódki miłości

Rzym – Wieczne Miasto kochanków, ma niebywałą siłę przyciągania i rozkochiwania w sobie wszystkich, którzy tu zawitają. Szczególnie wielką siłę ma położony na północ od centrum miasta most Milvio. Od dłuższego już czasu zwyczajem zakochanych par z całego świata stało się zawieszanie kłódek miłości na lampach i barierkach tego mostu. Zakochani o zmroku przychodzą przypieczętować swe uczucie zamykając kłódkę na kluczyk, który potem wyrzucają w rwący nurt Tybru.
Full transcript