Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

ÜLKER

No description
by

on 3 November 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of ÜLKER

3. HALKLA İLİŞKİLER
Türkiye’nin aynı anda en fazla ilde çocuğa ulaşabilen sosyal sorumluluk projesi olan Ülker Çocuk Sinema Şenliği, her yıl Yıldız Holding ve şirketlerinden 600’ü aşkın gönüllünün çalışmasıyla hayata geçiriliyor. Şenlik, Ülker ve markalarının çeşitli aktiviteleri ve sinema çıkışında dağıtılacak hediye kutuları ile de renkleniyor. (2013)

Engel Tanımayanlar şenliği, 3 Aralık Engelliler Günü yapılacak maçla bitiyor. Bu organizasyonu düzenleyen Ülker, üç yılda 23 bin çocuğa ücretsiz spor yaptırdı.

Toplamda 62 sosyal sorumluluk projesi
2. REKLAM
Ülker'i Tanıyalım


Yıldız Holding Grubu'nun ilk şirketi olan Ülker, 65 yıl önce her zaman ulaşılabilir, yeniliklerle dolu bir marka olma hedefiyle doğdu.

Ülker markası çatısı altında 42 ayrı kategoride, 300'den fazla alt markayla, bisküviden çikolataya, şekerlemeden sakıza, sıvı yağdan süt ürünlerine, gazlı içecekten kahveye ve bebek mamasına 5.400'den fazla çeşit ürün bulunuyor. Ülker markalı ürünler kaliteden asla ödün vermeden, hep ileri teknolojileri kullanılarak, dünyadaki gelişmeler yakından takip edilerek üretiliyor ve tüketicilere ulaştırılıyor.

İlk yıllardan bu yana kaliteyi ön planda tutan ve Türk damak tadına saygı duyan yaklaşım, dağıtım ağının gücü ve iletişime verilen önem Ülker markasının bugün geldiği noktada önemli bir yere sahip oldu. 1950'li yıllardan itibaren radyo reklamlarıyla başlayan ve bir kurum önceliği haline gelen marka iletişimi, Ülker markasının bugünkü konumuna gelmesinde önemli bir rol oynadı. Ülker adı, kuruluş yıllarında olduğu gibi bugün de ürünün garantisi sayılıyor.

Ülker, 2014 yılının ilk yarısını 1.5 milyar lira ciro ve 141 milyon lira faaliyet karı ile kapatmıştır.
DÜNYADA ÜLKER
Müşteri odaklı bir yaklaşımı her zaman ön planda tutan Ülker, her yıl yapılan marka araştırmalarında tüketicilerin en beğendiği ve kendine yakın hissettiği markalar arasında üst sıralarda yer alıyor. Ülker'in en fazla öne çıkan özelliği tüketicileri tarafından “güvenilir marka” olarak tanımlamasıdır.

9 ülkede 11 fabrikadaki üretim ve 85 ülkeye yapılan ihracat ile Ülker bugün Türkiye dışında tüm dünyada tanınan bir marka konumundadır. Ülker bu özelliğiyle yabancı markaların da Türkiye'de stratejik ortaklık için tercih ettiği bir marka.
 
Ülker'in, bebek maması üretiminde, 2003 yılında İsviçreli Hero ile gerçekleştirdiği anlaşma buna güzel bir örnek. Bu ortaklıkla beraber “Hero” ilk defa bir başka marka ile yan yana yazıldı. Ülker Hero marka mamaları sadece yurtiçinde değil, ortağının dağıtım ağı sayesinde yurtdışında da pazarlanıyor. Bir başka yabancı marka ortaklığı ise 2005 yılında dünyaca ünlü kahvaltılık gevrek üreticisi Kellogg's ile yapılan anlaşma. Ülker Kellogg's markasının da yanına adını yazdıran dünyadaki tek marka.

ÜRÜNLER
9 Kat Tat, Ece, Laviva, Link, Teremyağ, Tresor, Türk Kahvesi, Albeni, Alpella, Altınbaşak, Finger, Flores, Maltana, Mavi Yeşil, Metro, Ülker Buklet, Ülker Çikolata, Ülker Çikolatalı Gofret, Ülker Dolcia, Ülker Ducros, Ülker Extra, Ülker Gofret, Ülker Golden, Ülker granini, Ülker İçim, Ülker İkram, Ülker İkramlık Çikolata, Ülker İkramlık Çikolata, Ülker Kellogg’s Corn Flakes, Ülker Kremalı Bisküvi, Ülker O’lala, Ülker Pötibör, Ülker Select, Ülker Smartt, Ülker Susamlı Bisküvi, Ülker Sütlü Çikolata, Baby Star, Beylerbeyi, Biskrem, Bizim Bereket, Bizim Mutfak, Bizim Yağ, Bonbon, Gökkuşağı, Grissini, Oneo, Oranj, Café Crown, Caramio, Coco Pops, Coco Star, Cola Turka, Halley, Hanımeller, Haylayf, Hobby, Honey Pops, Pam, Piyale, Probis, İçim, Rondo, Rozi, Rulokat, Yıldız, Yupo, Çamlıca, Çamlıca Limon, Çamlıca Portakal, Çikolatin, Çizi, Çokokrem, Çokomel, Çokomilk, Çokonat, Çokoprens, Çubuk Kraker, Kalbim Benecol, Kalbim Ton, Kat Kat Tat, Kekstra, Komili, Komili Bebe, Komili Çocuk, Kremini, Krispi, Saklıköy, Dankek, Dido, Dolmabahçe, Dore, Sedef, Sırma, Special K, Special K Kraker, Sunny, SuperFresh

Vizyon:
Tüketicilerimizi, müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve hissedarlarımızı her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider bir gıda ve içecek şirketi olmak.

Misyon:
Yıldız Holding olarak dikey entegrasyon ve diğer kilit değerdeki destekleyici gıda ve içecek iş alanlarında önemli yatırımlar yapan, uluslararası ve lider bir Türk gıda ve içecek şirketi olarak tanınacağız. Tüketicilere uygun fiyatlarla kolayca ulaşabilecekleri yüksek kalitede ürünler sunarken sınıfının en iyisi hizmeti sağlayıp müşterilerle güçlü ortaklıklar kuracağız. Gıda ve içecek sektörü dışında finansal potansiyeli yüksek, büyüme ve kazanç vadeden işlere de yatırım yapacağız. Sürdürülebilir ve istikrarlı kazançlar sağlarken çalışanlarımızın, toplumumuzun ve tüketicilerimizin sağlığına itibar edeceğiz, kurumsal sosyal sorumluluk yükümlülüklerimizi yerine getiren  ve çevreye saygılı bir şirket olarak faaliyet göstereceğiz.

Değerler:
MÜŞTERİ ÖNCELİĞİMİZDİR
KALİTEDE BİRİNCİYİZ
REKABETÇİYİZ
HEP BERABER BAŞARIRIZ
SONUCA ODAKLIYIZ
GÜCÜMÜZÜ DEĞİŞİMDEN ALIRIZ

Ülker'in Tutundurma Karması


Ülker Golden Finger Çikolata (çikolatanız tartışılmaz zaten de) süper olmuş. Ambalajı filan mükemmel...
Markette  tanıtımını yapan kızların
elbisesine filan da bakarsak  tam on puanlık iş, emeğinize sağlık . Yalnız kızların elbisesinde gözüm kaldı :)
Beyhan Çakmak KONYA  
3. HALKLA İLİŞKİLER
Kampanyalar
ZAMANIN VE MEKANIN
SINIRLAYAMADIĞI MARKA

1. KİŞİSEL SATIŞ
Toplamda 916 reklam
Twitter, Facebook, Instagram ve bazı ürünlerinin de kendine özel web sayfaları bulunmaktadır.

http://www.mavi-yesil.com.tr/

https://twitter.com/ulker_cokoprens
Sosyal Sorumluluk Projeleri
55 adet kampanyası bulunuyor.

Ülker’in, “Hayatı Güzel Kılan Mutlu Bir An” konseptli reklam kampanyası markanın 65 yıldır tüketicisine yaşattığı “mutlu anlar”ı konu aldı. Kampanya öncesinde Ülker’in insanlarda neleri çağrıştırdığına ilişkin geniş bir araştırma yaptıklarını belirten Yıldız Holding Pazarlama Başkanı Ahad Afridi, “Gördük ki çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek, öğrenci, işadamı gibi hangi yaş ve cinsiyetten olursa olsun insanların, Ülker ürünlerinin en az bir tanesine dair mutlu bir anısı var. Biz de, kampanyamızı bu güçlü marka gerçeğinin üzerine kurguladık” dedi.

4. SATIŞ GELİŞTİRME
5. DOĞRUDAN PAZARLAMA
Dore Direkt Pazarlama
Dore Direkt Pazarlama, pazarda sürekli değişmekte olan müşteri  ihtiyaçları ve trendler doğrultusunda, tüketicilerin farklı beklentilerini karşılamak amacıyla 2007 yılında kurulmuştur.

Ülker'in Rakiplerinden Farkı
Reklamlarla ve sosyal medya unsurlarıyla kendini sürekli hatırlatması.
Yaş sınırı tanımadan ürünlerini herkese ulaştırması,
Ürün yelpazesinin çok geniş olması.

Ülker İle Özel Günler
ANNELER GÜNÜ SLOGANI “Anneciğim seni saraylarda yaşatacağım” olan Ülker, Annesinin neden kendisi için sultan olduğunu en iyi şekilde ifade eden ve birinciliği kazanan kişiye annesi ile birlikte 3 gece 4 gün, Paris’te 18. yüzyılda saray olarak da kullanılmış Hotel de Crillon’da Hanımeller’in misafiri olma fırsatı tanıdı. (2009)

Ülker, Kurban Bayramı’nda bayram coşkusunu yaşayan, gelenekleri günümüze taşıyan, paylaşmayı, ikram etmeyi ve hediye vermeyi seven herkesi buluşturan marka olmaya devam ediyor.

Ülker İle Sağlıklı Nesiller
Beslenme Tarzınızı Mesleğinize

Göre Şekillendirin

Dondurulmuş Gıda Tüketimi

İyi Beslenmek için Süt İçin

9 Mucize Kış Sebze ve Meyvesi

Gıdaları Saklama Koşulları
Özlem Bakıcı & Elif Yeniyol
Ekmekler konuştu, markette ortalık karıştı!!!
Full transcript