Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Вода-це життя. Біоіндикація.

No description
by

Katya Koverenko

on 23 January 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Вода-це життя. Біоіндикація.

2)висадили "Крес-салат" у грунт універсальний,враховуючи біологічні особливості росту салату, вели спостереження та робили відповідні записи, щодня перевіряли грунт на сухість,поливали грунт в середньому один раз на два дні водою з п'яти джерел;
1) висадили салат "Одеський кучерявець" у грунт універсальний,враховуючи біологічні особливості росту салату, вели спостереження та робили відповідні записи до таблиці, щодня перевіряли грунт на сухість, поливали грунт в середньому один раз на два дні водою з п'яти джерел;
За допопомогою камери мобільного присторою нам вдалося зазняти відео побаченого.
За допомогою атласу одноклітинних тварин ми індифікували інфузорію.
У ліцеї ми дослідили чотири зразки води з Синього озера, розглянувши їх під мікроскопом.
Експериментальна частина:
Біоіндикація води з Синього озера
Проект: "Вода-це життя. Біоіндикація".
Фінансовий ліцей
Київ
2014

Зразки води №2 були взяті у бюветі на масиві Виноградар,що розташований за адресою,пр-т Г.Гонгадзе, 20
Зразки води №5 були взяті з під крану, що знаходиться у санітарному вузлі Фінансового ліцею
Зразки води №4 були взяті з фільтру, що використовується на кухні Фінансового ліцею
Біоіндикація води з Синього озера:
Сине озеро розташоване на масиві Виноградар, вздовж проспекту Правди, на кордоні міської забудови та лісного масиву.
Сине озеро природнього походження,площею 2,8 га. Згідно з наявними гідрохімічними даними озеро відноситься до категорії "чисті озера". Використовується в рекреаційних цілях.
Мета експерименту:
дослідити хімічний склад зразків води з різних джерел, оцінити його вплив на інтенсивність росту рослин у грунті та водній культурі.
Об'єкт дослідження:
салати "Одеський кучерявець" та "Крес-салат".


Зразки води №1 були взяті у Синьому озері Подільського району, масиву Виноградар
Аналіз води:
Охочих подивитися на мікроорганізми виявилося багато
Маршрут забору води для проведення біоіндикації
Матеріали та методи
: для проведення експерименту було зібрано зразки води:
1) для біоіндикації - чотири пляшки води з Синього озера;
2) для лабораторного аналізу - п'ять пляшок води: №1 - Сине озеро (масив Виноградар),№2- бювет (пр-т Гонгадзе 20),№3- бутильована,№4- фільтрована (Фінансовий ліцей),№5- з під крану (Фінансовий ліцей);
3)для проведення експериментів - п'ять пляшок води: №1 - Сине озеро (масив Виноградар),№2- бювет (пр-т Гонгадзе 20),№3- бутильована,№4- фільтрована (Фінансовий ліцей),№5- з під крану (Фінансовий ліцей).

Враховуючи, що за біологічними особливостями зерна салату "Одеський кучерявець" проростають з 5го по 7й день після висадки, на 5тий день експерименту ми отримали наступні результати:
кращий
результат проростання салату спостерігається після поливу рослини водою №1 з Синього озера 3-4см висотою,що є і найвищим результатом також),
гірший
результат спостерігався під номером 4 - фільтрована вода.
Враховуючи, що за біологічними особливостями зерна "Крес-салату" проростають з 3го по 5й день після висадки, на 3тий день експерименту ми отримали наступні результати: кращий результат проростання салату спостерігається після поливу рослини водою №5 з під крану 4-5см висотою,що є і найвищим результатом також
), гірший
результат спостерігався під номером 4 - фільтрована вода.
Промаркеровані пляшки для аналізу води( №1- Сине озере (масив Виноградар), №2- бювет (пр-т Г.Гонгадзе 20), №3- бутильована,№4- фільтрована(Фінансовий ліцей), №5- з під крану (Фінансовий ліцей) ми направили до "Науково-виробничого обєднання "Екософт"",що розташоване у м.Ірпінь.
Згідно результату аналізу, ми зробили висновок, що №1- вода з синього озера та №5 - вода з під крану відрізняються від номерів 2,3,4 за кольором, запахом та кількістю нітратів.
Оскільки нітрати є основою мінерального живлення рослин і впливають на збільшення її вегетативної маси, то ми хочемо побачити, чи буде впливати вода №1 з Синього озера та №5 з-під крану на інтенсивність росту рослин.Висновки
Дякуємо за увагу, команда Фінансового ліцею.
Чотирнадцятий день першого експерименту
Чотирнадцятий день друго експерименту
Чотирнадцятий день третього експерименту
3)помістили "Крес-салат" у сітечка з водними культурами п'яти джерел,враховуючи біологічні особливості росту салату,слідкували за тим, щоб зерна не були вкриті пліснявою чи гнили, для профілактики при необхідності промивали їх відповідною водою.
Виконавці:
Учениці 10-го класу Фінансового лицею Коверенко Катерина
Сулімова Богдана
Кулик Олена

Керівник: вчитель
біології та основ здоров'я Дяченко А.Г.

м.Київ

2014р.

Хід експеременту

1. Промаркерували ємкість для пророщування зерен відповідно,до джерел води:№1 - Сине озеро (масив Виноградар),№2- бювет (пр-т Гонгадзе 20),№3- бутильована,№4- фільтрована (Фінансовий ліцей),№5- з під крану (Фінансовий ліцей).
2. Провели в лабораторії ліцею три експерименти:
3.Враховуючи біологічні особливості салатів "одеського кучерявця" та "Крес-салату" вели спостереження за ростом рослин, про що вели відповідні записи внесені до таблиці №1.
№1 - вода з Синьго озера
№2 - вода з бювету
№3 - бутильована вода
№4 - фільтрована вода
№5 - вода з під крану
Враховуючи, що за біологічними особливостями зерна "Крес-салату" проростають з 3го по 5й день після висадки, на 3тий день експерименту ми отримали наступні результати: кращий результат проростання зерен салату спостерігається після поливу рослини водою №5 - вода з під крану та №4 - фільтрована вода, жодних змін не вiдбулося у ємкості під номером 3 - бутильована вода,що є найгіршим показником.

№1- вода з Синього озера
№2- вода з бювету
№3- вода бутильована
№4- вода фільтрована
№5- вода з під крану
№4- вода фільтрована
№5- вода з під крану
Таблиця №1

Oтже, за результатами експерименту станом на 14-й день найкращий результат проростання рослин в грунті спостерігається в воді №1( вода з Синього озера) і №5 (вода з-під крану), але за рахунок біологічних особливостей «Кресс-салату», а саме його здатності пристосовуватися до умов навколишнього середовища швидше, він показав більш інтенсивний ріст. А найгірший- №4 (фільтрована вода), середні результати належать №2 (вода з бювету), №3 (бутильована вода).


У водному середовищі кращі результати проростання рослин належать №1( вода з Синього озера), 2(вода з бювету), 4(фільтрована вода),5 (вода з-під крану). Найгіршим показником росту став №3(бутильована вода), враховуючи біологічні особливості інтенсивного росту «Крес-салату», можемо припустити, що на нього вплинули зовнішні фактори, такі як кіль-ть світла, тепла, тому що, в нормі салат виростає до 4-5 см, а ми отримали 2-3см.
Full transcript