Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Значення покритонасінних у природі та житті людини

No description
by

Nastia Snetko

on 11 March 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Значення покритонасінних у природі та житті людини

Гортензія
Горте́нзія (лат. Hydrangea) — рід квіткових рослин родини гортензієвих, який має близько 70-75 видів, ростуть у Південній та Східній Азії, Північній та Південній Америці, найбільша видова різноманітність у Східній Азії, особливо в Китаї та Японії. Назва гортензія дано на честь принцеси Гортензії — сестри принца Священної Римскої імперії Карла-Генріха Нассау-Зігена. Пізніше європейські ботаніки-систематики назвали рослину Hydrangea macrophylla (Гідранджея крупнолистова). Слово Hydrangea можна буквально перекласти як «посудина з водою» (грец. hydor — вода, грец. angos — посудина). За однією версією, гортензією назвали за форму насіннєвих коробочок, які нагадують глечик, за іншою — за вологолюбність. Всі частини рослини містять ціаногенні глікозиди, тому вважаються отруйними — вживати в їжу їх протипоказано. Однак, випадки отруєння трапляються рідко, оскільки рослина не виглядає привабливою в якості джерела їжі.
Значення покритонасінних у житті людини
*Покритонасінні мають важливе практичне значення.
*Сільськогосподарські рослини дають людині їжу, корми для тварин і сировину для промисловості, тому їх можна поділити на харчові, кормові й технічні, лікарські та декоративні.
*Деякі мають значення для науки ( релікти, ендеми,
Відомі представники декоративних рослин
Троянда
Значення покритонасінних у житті людини
Значення покритонасінних у природі та житті людини
*Покритонасінні — найбільший і найдосконаліший відділ наземних рослин. Ці рослини, будучи основною складовою частиною рослинного покриву лісів, лук, степів, підтримують і впливають при цьому на агмо-, гідро- й літосферу. Вони утворюють величезну кількість органічної речовини, чим забезпечують життя тварин суходолу, нерідко слугуючи їм також домівкою.

Лікарські рослини
Декоративні рослини
Декоративні квітковірослини є найчисельнішою і різноманітною групою кориснихрослин. Вони виконують естетичну функцію в житті людини, втілюючи йогопрагнення до прекрасного, надаючи на нього благотворний психологічний іемоційний вплив. З кожним роком кількість видів і сортівдекоративних рослин збільшується, що викликає певні складнощі з їх урахуваннямі реєстрацією: за деякими даними, в даний час в Росії використовуєтьсядля озеленення та квіткового оформлення близько 3000 видів декоративних рослин.З численних сімейств квіткових рослин, представлених кількоматисячами видів і величезним числом садових форм, можна виділити ряд, найбільшчасто зустрічаються в наших садах.
Тюльпан
Петунія
Фіалка
Лілія
Full transcript