Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Doctor Who [PL]

No description
by

Jakub Biernat

on 29 December 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Doctor Who [PL]

Doctor Who
Brytyjski serial science fiction, produkowany przez BBC od 1963 roku. Jego twórcami są Sydney Newman, C. E. Webber oraz Donald Wilson. W 1989 roku jego produkcja została zawieszona. Po nieudanej próbie przywrócenia serialu w 1996 roku, którą był pilot w formie filmu telewizyjnego, program ponownie powrócił na antenę dopiero w 2005 roku, za sprawą Russella T Daviesa, który był producentem wykonawczym serialu oraz jego naczelnym scenarzystą do 2010 roku. Obecnie serial składa się z ponad 800 odcinków, a jego naczelnym producentem wykonawczym jest Steven Moffat.

Serial skupia się na przygodach Władcy Czasu - podróżującego przez czas i przestrzeń humanoidalnego obcego, znanego jako Doktor. Zwiedza wszechświat w swojej TARDIS - żyjącym statku kosmicznym, który wygląda jak niebieska budka policyjna. W swoje podróże zabiera zwykle towarzyszy, których większość zalicza się do rodzaju ludzkiego. Podczas swych wycieczek po wszechświecie Doktor mierzy się z wrogami, ratuje cywilizacje, pomaga ludziom i naprawia błędy.
Historia
Doktor Who został wyemitowany po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii na kanale BBC One, o godzinie 17:16:20 czasu Greenwich w dniu 23 listopada 1963 roku. Za stworzenie serialu w dużej mierze odpowiada ówczesny dyrektor artystyczny BBC, Kanadyjczyk Sydney Newman, który to wspólnie z dyrektorem departamentu scenariuszy Donaldem Wilsonem oraz scenarzystą C. E. Webberem napisał pierwszy skrypt serialu. Ponadto, do rozwoju produkcji przyczynili się również scenarzysta Anthony Coburn, David Whitaker, a tekże script editor oraz późniejsza producent serialu Verity Lambert. Charakterystyczna muzyka z czołówki serialu została skomponowana przez Rona Grainera z BBC Radiophonic Workshop, a zaaranżowana przez Delię Derbyshire.

Pierwotnie serial miał być programem edukacyjnym i pełnić funkcje wychowawcze. Za pomocą podróży w czasie chciano przenosić widza zarówno w przeszłość, do ważnych wydarzeń historycznych, jak również w przyszłość, by pokazywać odkrycia naukowe. Doktor Who z założenia miał być telewizyjną pozycją do wspólnego rodzinnego oglądania we wczesne sobotnie wieczory. Wkrótce jednak science fiction zdominowało serial, a motywy historyczne, które nie były zbyt popularne, zostały ostatecznie zarzucone po odcinku The Highlanders w 1967 roku, stanowiąc od tej pory jedynie tło do przedstawianej historii.
Popularność Serialu
Serial szybko stał się znany w całej Wielkiej Brytanii, przedmiotem niezliczonych żartów i nawiązań, nadmieniano o nim w gazetach i innych mediach. Stał się fenomenem niepodobnym do żadnego innego brytyjskiego programu telewizyjnego, a wielu znanych aktorów wystąpiło w rolach gościnnych w odcinkach serialu. Serial zyskał również popularność poza granicami kraju pochodzenia. Oficjalnie liczba fanów nigdy nie została ustalona, jednak serial ma wielbicieli zarówno w całej Europie, jak i na świecie. Prawa do emisji zostały sprzedane wielu zagranicznym stacjom telewizyjnym.

Wraz ze wzrostem popularności, pojawiły się kontrowersje dotyczące treści prezentowanych w serialu i tego, czy serial nadal jest odpowiedni dla dzieci. Przykładowo, w latach 60. i 70. działaczka na rzecz moralności Mary Whitehouse wielokrotnie składała skargi na serial do BBC, jako że według niej zawierał on zbyt wiele drastycznych treści. Jednak jej działania przyniosły serialowi jeszcze więcej popularności i to zwłaszcza wśród dzieci. John Nathan-Turner, który był producentem serialu w latach 80., wręcz cieszył się z wygłaszanych przez Whitehouse niepochlebnych komentarzy, ponieważ wkrótce po ich wygłoszeniu zwykle zwiększała się oglądalność serialu.
Doktor
Główna postać serialu. Doktor jest przedstawicielem rasy Władców Czasu. Ukradł uszkodzoną TARDIS, którą podróżuje w czasie i przestrzeni, stawiając przy tym czoła wielu niebezpieczeństwom. Przez większość swojej wędrówki posługuje się wyłącznie papierem parapsychicznym i sondą soniczną, nazywaną przez niego pieszczotliwie "śrubokrętem". Pomimo wybranego przez siebie imienia, we wszechświecie znany jest również pod wieloma innymi. Przykładowo: Doktor bez broni, Mędrzec, Nadchodząca Burza, Niszczyciel Światów, Wielki Wojownik, Bestia, Valeyard.

W większości odcinków Doktor ratuje wszechświat lub jakąś planetę przed zagrożeniami, przeważnie ze strony obcych cywilizacji.
Pierwszy Doktor - William Hartnell
Jako pierwszy w postać Doktora wcielił się William Hartnell w latach 1963-1966, 1973. Po śmierci Hartnella w 1975 r. Richard Hurndall zagrał rolę Pierwszego Doktora w specjalnym odcinku na 20-lecie serialu pt.: The Five Doctors. Archiwalny materiał filmowy z Hartnellem użyto w specjalnym odcinku na 50-lecie istnienia Doktora Who, Dzień Doktora, gdzie głosu użyczył John Guilor, a także w odcinku Imię Doktora. Wersja postaci w wieku dziecięcym została pokazana w odcinku Posłuchaj. W odcinku Twice Upon a Time rolę Pierwszego Doktora odegrał David Bradley.
Drugi Doktor - Patrick Troughton
Jako drugi w postać Doktora wcielił się Patrick Troughton. W latach 1966-1969.
Trzeci Doktor - Jon Pertwee
Jako trzeci w postać Doktora wcielił się Jon Pertwee. W latach 1970-1974.
Czwarty Doktor - Tom Baker
Jako czwarty w postać Doktora wcielał się Tom Baker w latach 1974 - 1980.
Piąty Doktor - Peter Davison
Jako piąty w postać Doktora wcielał się Peter Davison w latach 1981 - 1984.
Jako szósty w postać Doktora wcielił się Colin Baker. W latach 1984-1986.
Szósty Doktor - Colin Baker
Siódmy Doktor - Sylvester McCoy
Jako siódmy w postać Doktora wcielił się Sylvester McCoy w latach 1987-1989, 1996.
Ósmy Doktor - Paul McGann
Jako ósmy w postać Doktora wcielił się Paul McGann
w roku 1996 i 2013,
Doktor Wojny - John Hurt
Niespodziewanie w Doktora wcielił się John Hurt w 2013 roku.
Dziewiąty Doktor - Christopher Eccleston
Jako dziewiąty w postać Doktora wcielił się Christopher Eccleston w 2005 roku.
Dziesiąty Doktor - David Tennant
Dziesiątym aktorem odgrywającym postać Doktora był David Tennant w latach 2005 - 2010, 2013.
ALLONS-Y!
Jedenasty Doktor - Matt Smith
Jako jedenasty w postać Doktora wcielił się Matt Smith w latach 2010-2013.
GERONIMO!
Dwunasty Doktor - Peter Capaldi
Dwunastą osobą odgrywającą postać Doktora był Peter Capaldi wcielający się w niego od 2013 do 2017 roku.
Jako Władca Czasu Doktor przed śmiercią regeneruje się otrzymując nowe ciało, dzięki czemu do tej pory grało go czternaścioro aktorów.
T A R D I S
Właściwie utrzymywana i pilotowana TARDIS może przenieść załogę w dowolne miejsce w dowolnym czasie we wszechświecie. TARDIS-y są o wiele większe wewnątrz niż na zewnątrz (możliwe jest nawet że są nieskończone), a powierzchnia zewnętrzna zmienia się dopasowując do otoczenia dzięki tzw. obwodowi kameleona. TARDIS-y mają również swój własny poziom wrażliwości, a wówczas gdy tego potrzebuje użytkownik, TARDIS może m.in. telepatycznie tłumaczyć języki.

TARDIS-y nie buduje się, a hoduje, przez co są żywym organizmem. Posiadają duszę i serce oraz potrafią się komunikować telepatycznie ze swoim właścicielem. Spojrzenie w serce TARDIS jest niebezpieczne, natomiast wchłonięcie jego wiru czasowego jest śmiertelne zarówno dla ludzi, jak i dla Władców Czasu.

TARDIS Doktora jest płci żeńskiej. Nie wiadomo jednak jak jest to rozróżniane.
Kadry z Dnia Doktora
Gallifrey
„Była piękna. Nazwali ją "Błyszczącym Światem Siedmiu Systemów".”
―- Dziesiąty Doktor
Planeta, z której pochodzili Władcy Czasu. Przez jakiś czas uważana była za zniszczoną w Ostatniej Wielka Wojnie Czasu, lecz później wyszło na jaw, iż została zamrożona w czasie i przeniesiona do kieszonkowego wszechświata. Nazwę "Gallifrey" dosłownie tłumaczy się jako "Ci, którzy chodzą w ciemności".
Z orbity Gallifrey wyglądała jakby była pokryta rdzą. Na planecie znajdowały się brązowe jeziora, a nad nią znajdowały się szare chmury. Na powierzchni tej planety znajdowały się pola czerwonej trawy i ośnieżone góry oraz lasy z drzewami o srebrnych liściach. Gdy, podczas wschodu porannej gwiazdy, na planetę docierało pierwsze poranne światło, lasy sprawiały wrażenie jakby stały w ogniu.
Krajobraz
Władcy Czasu
Władcy Czasu regenerują się 12 razy, radykalnie zmieniając swój wygląd i osobowość. Mają zdolności telepatyczne, a także pewną formę zdolności jasnowidzenia. Posiadają bardzo wyczulone zmysły – umieją wykrywać dotykiem obecność jonów i sprawdzać rodzaj substancji za pomocą języka. Ich podwójny układ krwionośny składa się z dwóch serc, potrafią obniżyć temperaturę własnego ciała. Wydają się także doskonale przystosowani do podróży w czasie oraz odporni na jego zawirowania. Każdy z Władców Czasu posiada własną TARDIS, z którą jest w niezwykły sposób połączony. Prawdopodobnie są one jedną z najstarszych ras w uniwersum Doktora.
Mistrz
Mistrz również jest Władcą Czasu. Mówi się, że jest tym, kim dla Sherlocka Holmesa był James Moriarty. Zna Doktora od czasu, gdy obaj byli dziećmi - wtedy jeszcze się przyjaźnili. Jego TARDIS, ponieważ nie ma uszkodzonego obwodu kameleona, może zmieniać swój kształt. Jest on znany z korzystania z przebrań i anagramów. Podróżuje w czasie, tak jak Doktor, jednak jego głównym celem jest dominacja i zdobycie władzy absolutnej.
Pierwszy Mistrz - Roger Delgado
Jako pierwszy w Mistrza wcielił się Roger Delgado w latach 1971-1973.
Drugi Mistrz - Peter Pratt
Jako drugi w Mistrza wcielił się Peter Pratt w 1976 roku.
Trzeci Mistrz - Geoffrey Beevers
Jako trzeci w Mistrza wcielił się Geoffrey Beevers w 1981 roku.
Czwarty Mistrz - Anthony Ainley
Jako czwarty w Mistrza wcielił się Anthony Ainley w latach 1981-1989.
Piąty Mistrz - Eric Roberts
Jako piąty w Mistrza wcielił się Eric Roberts w 1996.
Szósty Mistrz - Derek Jacobi
Jako szósty w Mistrza wcielił się Derek Jacobi w 2007 roku.
Siódmy Mistrz - John Simm
Jako siódmy w Mistrza wcielił się John Simm w latach 2007-2010, 2017.
Ósmy Mistrz - Missy - Michelle Gomez
No More!
Towarzysze Doktora
Sarah Jane Smith
W postać Sary Jane wcieliła się Elizabeth Sladen w latach 1973–1976, 1981, 1983, 2006–2011.
Rose Tyler
W postać Rose Tyler wcieliła się Billy Piper w latch 2005-2010.
Martha Jones
W postać Marthy Jones wcieliła się Freema Agyeman w latach 2007-2010 .
Donna Noble
W postać Donny Noble wcieliła się Catherine Tate wlatach 2006, 2008-2010.
Amy Pond
W postać Amelii Pond wcieliła się Karen Gillan w latach 2008, 2010-2013.
Rory Williams
W postać Rory'ego wcielił sie Arthur Darvill w latach 2010–2013.
River Song
W postać River wcieliła się Alex Kingston w latach 2008, 2010–2013, 2015.
Clara Oswald
W postać Clary wcielała się Jenna Coleman w latach 2012-2015, 2017.
Wrogowie Doktora
Dalekowie
Są oni najstarszymi znanymi antagonistami Doktora. "Dalekowie" to pierwotnie "Kaledowie" z planety Skaro, rasa zmutowana przez Davrosa i umieszczona w mechanicznej zboi.
Początkowo byli humanoidami z bliźniaczej planety Ziemi, Mondas. Dopiero zachłanne instalowanie w sobie coraz większej liczby implantów zmieniło je w zimne maszyny, które pokazują emocje tylko pod wpływem agresji. Po zagładzie na Mondas uznali Telos za swoją planetę.
Cybermeni
Davros jest genialnym naukowcem o megalomańskich cechach, pochodzącym z planety Skaro. Jego obsesją jest zapanowanie nad Wszechświatem jako Najwyższa Istota.
Postać Davrosa odgrywało kilku aktorów, w tym m.in. Michael Wisher, David Gooderson, Terry Molloy oraz Joey Price, który wcielił się w młodego Davrosa.
Davros
Istoty te potrafią poruszać się z szybkością równą mrugnięciu oka, co pozwała im z łatwością złapać swoją zdobycz. Dysponują również unikatowym i perfekcyjnym mechanizmem obronnym - jeśli ktoś na nie spogląda, trwają zamienione w kamień, co praktycznie uniemożliwia ich zabicie. Zasady mechanizmu dotyczą jednak również ich własnego gatunku - patrząc na siebie, utknęliby w kamieniu na zawsze, dlatego zasłaniają oczy. Od tego zwyczaju wzięła się ich nazwa.
Płaczące Anioły
Śrubokręt Soniczny
Wł. Sonda Soniczna.
Służy on do otwierania, zamykania, włączania, wyłączania, hakowania i itp.
Susan Foreman
W postać Susan wcieliła się Carole Ann Ford w latach 1963-1964.
Madame Vastra
W postać Vastry wciela się Neve McIntosh.
Pochodzi z gatunku SIlurian, czyli pierwszego gatunku dominującego na ziemii.
Wraz z Jenny i Straxem żyje w XIX wieku i zajmuje się wykonywaniem zawodu detektywa i pogromcy kosmitów.
Jest żoną Jenny Flint.
Jenny Flint
W postać Jenny wciela się Catrin Stewart.
Wraz z Vastrą i Straxem żyje w XIX wieku i zajmuje się wykonywaniem zawodu detektywa i pogromcy kosmitów.
Należy do Rasy Ludzkiej.
Jest żoną Vastry.
CIEKAWOSTKA
Vastra i Jenny Flint zainspirowały Sir Arthura Conan'a Doyle'a do stworzenia postaci Sherlocka Holmes'a i John'a Watsona.
Strax
W postać Straxa wciela się Dan Starkey.
Wraz z Vastrą i Jenny Flint żyje w XIX wieku i zajmuje się wykonywaniem zawodu detektywa i pogromcy kosmitów.
Należy do gatunku Sontarianów
Nie grzeszy inteligencją.
Prezentację przygotował
Jakub Biernat
Dźwięk TARDIS
Dźwięk Śrubokręktu
Cisza
Zakon religijny uważający siebie za swoistych strażników historii. O samej organizacji można jedynie powiedzieć, że pamięta się ich do momentu, kiedy się nie odwróci swojego spojrzenia. Używają hipnozy do tego, by kontrolować słabsze od siebie gatunki.
T O R C H W O O D
Organizacja mająca pierwotnie za zadanie ochronę Ziemi przed Doktorem. Została założona przez K. Wiktorię po incydencie z wilkołakiem.
Kiedy za sterami Torchwood zasiadł Jack Harkness, organizacja stała się sojusznikiem Doktora.
Jack Harkness
W postać Jacka Harknessa wcielał się John Barrowman w latach 2005-2011.
Twarz z Boe
Would You Like A Jelly Baby?
Mels
Mels to poprzednia inkarnacja River Song. Wcieliła się w nią Nina Toussaint-White.
Inni przyjaciele Doktora
Gry o Doktorze
LEGO Dimensions
Kolejna odsłona bestsellerowej serii gier z klockami LEGO, rozwijanej od lat niezmiennie przez studio Traveller’s Tales. Tytuł stanowi swoistą odpowiedź firmy Warner Bros na popularność takich gier, jak Skylanders od Activision czy Disney Infinity i jest pierwszą produkcją cyklu, w której wykorzystano fizyczne figurki LEGO, przenoszone do wirtualnego świata za pomocą specjalnego portu.

W obsadzie LEGO Dimensions swoje miejsce znalazł również Doktor.
Inkarnacje Doktora w LEGO Dimensions
Dwunasty Doktor wraz z Batmanem i Gandalfem
Dwunasty Doktor wraz z TARDIS
Doc Brown wraz z TARDIS
Dwunasty Doktor wraz z Clarą Oswold
Doctor Who: The Adventure Games
Epizodyczna gra przygodowa. Fabuła opowiada o przygodach jedenastego wcielenia kultowego Doctora Who, który jak zawsze musi uratować wszechświat przed złem. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywkę urozmaicają okazjonalne mini-gierki.
Epizody w grze
City of the Daleks
Blood of the Cybermen
T A R D I S
Shadow of Vashta Nerada
The Gunpowder Plot
Jedenasty Doktor wraz z Amy Pond i TARDIS
Amy w bibliotece TARDIS
Amy wraz z Rory'm
Rory w kanałach
Doctor Who: The Eternity Clock
Autorzy we współpracy ze scenarzystami stacji BBC przygotowali zupełnie nową historię, opowiadającą o przygodach Doktora i jego towarzyszki. Dla fanów dodatkową atrakcją jest występ znanych ze srebrnego ekranu aktorów.
Jedenasty Doktor w sterowni TARDIS
Doktor i River w wiktoriańskim Londynie
Dalek w postapokaliptycznym Londynie
River Song w wiktoriańskim Londynie
Podróż w Przestrzeni i Czasie
Brytyjski dramat historyczny, który przedstawia historię powstania i pierwszych lat produkcji serialu science fiction Doktor Who. Film powstał z okazji obchodów 50. rocznicy powstania tegoż serialu. Został napisany przez scenarzystę Marka Gatissa, pracującego m.in. przy serialach Doktor Who oraz Sherlock. Powstawanie filmu zostało ogłoszone przez BBC 9 sierpnia 2012 roku, a sam dokument miał swoją premierę 21 listopada 2013 roku na BBC Two w Wielkiej Brytanii.
TARDIS Pierwszego i Drugiego Doktora
TARDIS Trzeciego Doktora
TARDIS Czwartego Doktora
TARDIS Piątego Doktora
TARDIS Szóstego Doktora
TARDIS Siódmego Doktora
TARDIS Ósmego Doktora
TARDIS Dziewiątego i Dziesiątego Doktora
TARDIS Doktora Wojny
TARDIS Jedenastego Doktora
TARDIS Dwunastego Doktora
Jo Grand
(wlaś. Jo Jones) W postać Jo wcieliła się Katy Manning w latach 1971-1973 i 2010.
Historyczne postacie poznane przez Doktora
Marco Polo
W postać Marco Polo wcielił się Mark Eden w historii "Marco Polo" z 1963 roku.
Charles Dickens
W postać Charles'a Dickens'a wcielił się Simon Callow w odcinku "Przebudona Śmierć" z 2005 roku, oraz w odcinku "Ślub River Song" z 2012 roku.
Królowa Wiktoria
W postać Królowej Wiktorii wcieliła się Pauline Collins w odcinku "Ząb i Pazur" z 2006 roku.
W postać Madame De Pompadour wcieliła się Sophia Myles w odcinku "Dziewczynka w kominku" z 2006 roku.
Madame De Pompadour
William Shakespeare
W postać William'a Shakespeare'a wcielił się Dean Lennox Kelly w odcinku "Kod Shakespeare'a" z 2007 roku.
Królowa Elżbieta I
W postać Królowej Elżbiety I wcieliła się Angela Pleasence w odcinku "Kod Shakespeare'a" z 2006 roku, oraz Joanna Page w odcinku na 50-lecie "Dzień Doktora" z 2013 roku.
Agatha Christie
W postać Agathy Christie wcieliła się Fenella Woolgar w odcinku "Jednorożec i Osa" z 2008 roku.
Winston Churchill
W postać Winston'a Churchill'a wcielił się Ian McNeice w odcinku "Zwycięstwo Daleków" z 2010 roku, oraz w odcinku "Ślub River Song" z 2011 roku.
Richard Nixon
W postać 37-ego prezydenta USA wcielił się Stuart Milligan w odcinkach "Niemożliwy Astronauta", oraz "Dzień Księżyca" z 2011 roku.
Święty Mikołaj
W postać Świętego Mikołaja wcielił się Nick Frost na napisach końcowych odcinka "Śmierć w Niebie", oraz w odcinku "Ostatnie Święta" z 2014 roku.
Intro Pierwszego Doktora
Intro Drugiego Doktora
Pierwsze Intro Trzeciego Doktora
Drugie Intro Trzeciego Doktora
Intro Czwartego Doktora
Pierwsze Intro Jedenastego Doktora
Drugie Intro Jedenastego Doktora
Intro Dwunastego Doktora
Intro Dziesiątego Doktora
Intro Dziewiątego Doktora
Intro Piątego Doktora
Intro Szóstego Doktora
Intro Siódmego Doktora
Intro Ósmego Doktora
Pięćdziesięciolecie
Dzień Doktora
Zwiastun Dnia Doktora
Zwiastun Dnia Doktora Po Polsku
Zwiastun Podróży W Przestrzeni I Czasie
Wszystkie Śrubokręty
Zwiastun Doktora w LEGO Dimensions
Zwiastun Doctor Who: The Adventure Games
Zwiastun Doktor Who: The Eternity Clock
Doctor Who jest jedynym serialem w historii, który osiągnął wiek 50 lat trwania.
Nonsense
When I Say Run, Run
Reverse, The Polarity of the Neutron Flow
Sorry, Must Dush
I Wonder
Fine
Probably not the one you're expecting
Faktyczny wygląd Daleków
W postać Rani wcielała się Kate O’Mara w latach 1985-1993.
Rani to kolejna renegatka pochodząca z Gallifrey, w dodatku (mniej więcej) w tym samym wieku, co Doktor i Mistrz.
Rani
Romana
Towarzyszka Czwartego Doktora. Pochodzi z Gallifrey.

Jako Władczyni Czasu miała kilka wcieleń.
Pierwsza Romana
Jako pierwsza w postać Romany wcieliła się Mary Tamm w latach 1978–1979.
Druga Romana
Jako druga w postać Romany wcieliła się Lalla Ward w latach 1979–1981, 1983, 1993.
Teoria James'a Bonda
FANTASTIC!
Doctor, I Let You Go
Rockowa wersja intra Dwunastego Doktora
Zygoni
Zygoni to gatunek zmiennokształtnych istot z planety Zygor. Niestety, już w pierwszych dniach Wojny Czasu Zygor został zniszczony, a uchodźcy musieli znaleźć planetę zastępczą.
Soniczne okulary
W 2015 roku na okres 9. serii Dwunasty Doktor zamienił Soniczny Śrubokręt na Okulary o takich samych właściwościach.
"Nazwałaś córkę, na cześć córki"
- Jedenasty Doktor
Intro Doktora w LEGO Dimensions
Papier Psychiczny
Pusta kartka papieru, która pokazuje patrzącemu to co posiadacz chce aby ten zobaczył.
Inne postacie znane przez Doktora
Rassilon
Rassilon jest Władcą Czasu z Gallifrey i byłym Lordem Prezydentem. Został zdegradowany i wygnany przez Doktora.
UWAGA!!!
Trenzalore
„Moja droga wiedzie tutaj. Od Gallifrey do Trenzalore.”
- Jedenasty Doktor
Trenzalore to planeta oststniego spoczynku i ostaniej bitwy Doktora... prawie.
Grobowiec Doktora na Trenzalore
Pochodzą z wielkiej, gęstej planety o nazwie Sontar na "południowym spiralnym ramieniu galaktyki" która posiada bardzo mocne pole grawitacyjne.
Sontaranie
Twórcy Doctora Who
Steven Moffat
Brytyjski scenarzysta oraz producent telewizyjny. Najbardziej znany jako były producent serialu Doctor Who (2010-2017) oraz współautor i producent Sherlocka, a także współscenarzysta filmu Stevena Spielberga "Przygody Tintina".
TROLL KING!!!
Kanadyjski producent filmowy i telewizyjny. Znany zwłaszcza jako twórca takich seriali jak Doctor Who oraz Rewolwer i melonik (org. The Avengers).
Sydney Newman
Verity Lambert
Pierwszy producent wykonawczy Doctora Who.
Russell T. Davis
Brytyjski scenaryszta i producent filmowy. To właśnie jemu Doctor Who zawdzięcza powrót.
EXTERMINATE!!!
DELETE!!!
SILENCE WILL FALL!!!
Run you clever boy and remember me.
HELLO SWEETIE
RAGGEDY MAN
HELP ME!!!
How many died in your name?
Robin Hood
W postać Robin Hood'a wcielił się Tom Riley w odciku "Robot z Sherwood" w 2014 roku.
TARDIS Clary
Barbara Wright
Postać ta została odegrywana przez Jacqueline Hill w latach 1963-1965.
Planety w Uniwersum Doktora
Raxacoricofallapatorius
Rodzinna planeta Slitheen'ów.
Jako drugi w postać Rassilona wcielił się Timothy Dalton w 2009 roku.
Drugi Rassilon
Trzeci Rassilon
Jako trzeci w postać Rassilona wcielił się Donald Sumpter w 2015 roku.
Pierwszy Rassilon
Jako pierwszy w postać Rassilona wcielił się Richard Mathews w 1983 roku.
W postać Nefertiti wcieliła się Riann Steele w odcinku "Dinozaury na Statku Kosmicznym" z 2012 roku.
Nefertiti
Nazwa Torchwood to anagram Doctora Who.
Inne Postaci w LEGO Dimensions
Henry Avery
W postać Henry'ego Avery'ego wcielił się Hugh Bonneville w odcinku "Klątwa Czarnej Plamy" z 2011 roku.
"Jestem człowiekiem fortuny, co swą fortunę odnajdzie"
- Henry Avery, 1694
(1254 - 1324)
(1812 - 1870)
(1819 - 1901)
(1721 - 1764)
(1564 - 1616)
(1533 - 1603)
(1890 - 1976)
(1874 - 1965)
(1913 - 1994)
(1659 - 1699)
(1370 p.n.e. - 1331 p.n.e.)
(???)
Adolf Hitler
(1889 - 1945)
W postać Hitlera wcielił się Albert Welling w odcinku "Zabijmy Hitlera" z 2011 roku.
W postać Bill wcieliła się Pearl Mackie w 2017 roku.
Bill Potts
"Nie opowiedziałem nawet połowy tego, co widziałem, gdyż nikt i tak by mi nie uwierzył."
- Marco Polo, ostatnie słowa
"Bóg wie, że nie należy nigdy wstydzić się własnych łez. Są one jak deszcz obmywający pył, który zalega nasze stwardniałe serca."
- Charles Dickens, 1861
"Bo, w przeciwieństwie do innych Robin Hoodów, mam prawidłowy angielski akcent."
- Robin Hood: Faceci w Rajtuzach
"Ave Ja"
- Hitler
"Ho Ho Ho"
- św. Mikołaj
Śrubokręt Dwunastego Doktora
W Missy wcieliła się Michelle Gomez w latach 2014-2017
Prezentacja zawiera liczne spoilery odnośnie fabuły serialu.
Trzynasta Doktor - Jodie Whittaker
Od 2017 roku w postać Doktor wiela się Jodie Whittaker.
"HEY MISSY!"
SAY SOMETHING NICE
"Wszyscy rosną, tylko nie ja!"
- Wiktoria Hanowerska
"Ambicja jest największym udręczeniem, a nade wszystko ambicja w sercu kobiety."
- Jeanne Antoinette Poisson
"Dziwny miłości traf się na mnie iści,
Że muszę kochać przedmiot nienawiści."
- "Romeo i Julia"
"Każdą zdradę można pięknie wytłumaczyć."
- Elżbieta Tudor
"Punkt widzenia dziecka. Wszyscy go kiedyś znali, ale oddaliliśmy się od niego tak bardzo, że trudno nam znowu do niego powrócić."
- Agatha Cristine, 1977
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi, zanim nic nie powie."
- Winston Churchill
"Gdy robi to prezydent, to jest to zgodne z prawem."
- Richard Nixon
Nardole
Pewna teoria krążąca wśród fanów Doctora Who mówi, że James Bond jest Władcą Czasu, zwarzając na to, że każdy grający go aktor różni się trochę w swojej grze od pozostałych. Bond często wspomina swoje misje z filmów z innymi aktorami i ma wciąż te same główne nawyki, czyli sposób przedstawiania się ("Bond, James Bond"), oraz drink ("Martini, Wstrząśnięte Nie Mieszane").
Co ciekawe, Timothy Dalton - czwarty odtwórca roli James'a Bonda - wcielił się w postać Rassilona w Doctorze Who.
Regeneracja
Odgrywał go Matt Lucas w latach 2015-2017.
TARDIS Trzynastej Doktor
COMING SOON
Chris Chibnall
Obecny producent i showrunner Doktora Who.
Graham
Od 2018 roku w postać Grahama wciela się Bradley Walsh.
Yasmin
Postać Yasmin odgrywana jest przez Mandip Gill od 2018 roku.
Ryan
W postać Ryan'a od 2018 roku wcial się Tosin Cole.
Pomnik Henry'ego Avery'ego w "Uncharted 4: Kres Złodzieja"
Oh, Brilliant
Full transcript