Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

ADventure 2012

No description
by

Denizcan Arslan

on 28 September 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of ADventure 2012

Biz kimiz? ADventure'ın amacı; reklamcılığa ilgisi olan üniversite öğrencilerinin okulda veya kurslarda öğrendikleri teorik bilgileri, hem ciddi hem de eğlenceli bir sekilde pratikte uygulamalarını sağlamak, bunun yanında sirketler ile yetenekli gençlerin bir araya gelmelerini kolaylastırmaktır. ADventure'ı neden yapıyoruz? Ekiplerimiz kendilerine verilen görevi basarıyla tamamladıktan sonra o gece araçlarına bindiler ve tekrar karargahımıza döndüler.

Yarısmamızı tanıtmak için gurbet ellerde koca 1 gün geçiren arkadaslarımız Istanbul'a döndüklerinde toplam 4826 km yol almıslardı. Istanbul'a döndüğümüzde... Videomuzun adı:
Çektin mi, Çekmedin mi? ADventure için kaç km yol aldik? Türkiye'nin en köklü öğrenci kulübüyüz.

Üniversiteler çapında ve is dünyasında ses getirmis organizasyonlara imza atmıs bir takımız.

Üst dönemlerinden aldığı mirası daha da ilerilere tasıyacak bir ekibiz. Neler mi yapıyoruz? ADventure Reklamcılık Yarısması
ADhere Reklamcılık Günleri
Reklamcılık Atölyeleri
Workshoplar ADventure; 2002 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Reklamcılık Alt Kurulu tarafından düzenlen üniversiteler arası bir reklamcılık yarısmasıdır. ADventure nedir? TiviBu
Ruffles
Fiat
Turkcell
Lipton IceTea Geçtiğimiz yıllarda kimlerle çalıstık? 2012 yılının Mart ayında etkinliğimizi tanıtmak ve aynı gün basvuru sürecini de baslatmak için "Hayatı halaya alıyoruz!" sloganıyla Türkiye'nin 4 farklı sehrindeki 4 farklı üniversiteye doğru yola çıktık. Tabi bir grup arkadasımız da etkinliğimizin kalesi olan Boğaziçi Üniversitesi'nde kaldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi / Trabzon
Anadolu Üniversitesi / Eskisehir
Ege Üniversitesi / Izmir
Bilkent Üniversitesi / Ankara Hayatı halaya alıyoruz ! Sabahın ilk ısıklarıyla birlikte standlarımızı uygun yerlere yerlestirdik.

Daha sonra kampüse dağılarak öğrencilere pusu kurduk.

Öğrencilerin gelmeye baslamasıyla birlikte onlara, hem yarısmamızı anlattık hem de onları saat 1'de standımızın önünde halay çekip dans etmeye, birlikte eğlenmeye davet ettik.

Tabi bu sırada basvuru süreci de baslamıs bulunuyordu ve daha halay bile çekmeden basvuru listelerimiz dolmaya baslamıstı :)

Saat 1'de Türkiye'nin 5 farklı kentinde aynı anda halay çektik, dans ettik, hem etkinliğimizi tanıttık hem de eğlendirdik. Gittiğimiz üniversitelerde ne mi yaptık? Ilk gün direkt aldığımız basvurulardan sonra katılımcı olmak isteyen arkadaslarımızın taleplerini Tivibu'nun sosyal medya ajansı olan Promoqube tarafından hazırlanan bir Facebook uygulaması üzerinden aldık.

Bu uygulamada, katılımcı olmak isteyen arkadaslar reklamcılıkla ilgili olarak hazırlanmıs 5 tane soruya doğru cevap verdikten sonra basvuru taleplerini bize ilettiler.

Bu sorulara doğru cevap veren arkadaslar ADventure'ın ilk zorlu kısmını atlatmıs oldular. Basvuru süreci basladı... Basvurular 13 Nisan 2012 tarihinde sonlandı ve toplamda 25 gün sürdü.

13 Nisan gecesi elimizde, Türkiye'nin her yerinden gelen toplam 2547 basvuru vardı.

Bu basvurulardan 90 tanesi bize projelerini gönderdi.

Promoqube'den yetkililer ve ekibimiz projeleri değerlendirdi ve 10 projeyi final etabına dahil etmek istedi.

Proje sahiplerini arayarak, 3 kisilik ekipler olarak Istanbul'a gelmelerini istedik ve final etabı için Istanbul'da geçirecekleri 3 gün boyunca onları kulübümüzün ağırlayacağını belirttik. Basvuru süreci tamamlandığında elimizde ne vardı? Basvuru sürecinin tamamlanmasına bir hafta kala sosyal medyanın nimetlerini kullanarak yarısmamızı daha büyük bir kitleye duyurmak için bir video çekmeye karar verdik.

Halaya olan katılımın bizi tatmin etmemesi üzerinde 20 Mart günü uydurma bahanelerle halayımıza katılmayan bir öğrencinin sorgulandığı bir dünya yarattık.

Videomuz'u Facebook, Twitter ve Youtube üzerinden kullanıcıların beğenisine sunduk.

3 gün sonunda izlenme sayımız 1327ye ulasmıstı. Basvuru süreci tamamlanmasına 1 hafta kala bakın ne yaptık... :) Bugün yarısmacılar için 3. günlük bir maceranın balangıç düdüğü çaldı.

Yarımanın açılıs konusmasını Sirin Ediger Bayülgen yaptı.

Açılıs konusmasından sonra yarısmacılara viral reklam konulu bir eğitim verildi.

Daha sonra yarımacılar, reklam dünyasının önemli isimlerinden olusan mentor grubumuz ile bulusup okulun cesitli salonlarında fikir alısverisinde bulundular, projelerini gelistirdiler.

Aynı isimler sampiyon grubumuzu belirlerken de bizden yardımlarını esirgemediler

Iste ADventure'ın çok değerli jüri ve mentorlarından bir kaç isim 1. Gün Serdar Kuzuloğlu
Sosyal Medya programı yapımcısı ve sunucusu Pelin Özkan
MediaCat Kurucusu
Kapital Medya Bas Editörü ve Genel Müdürü Sirin Ediger Bayülgen
Fakülte Ajans Kurucusu Özgür Alaz
Useful Ideas Kurucusu Arda Erdik
Medina Turgul 2. gün yarısmacıların ne yaptığıyla ilgili hiçbir fikrimiz yok.

Aslında ne yaptıklarını biliyoruz ama nasıl yaptıklarını bilmiyoruz.

Onları, fikirleriyle basbasa kalsınlar, kendi aralarında tartısıp projelerine son hallerini versinler diye bütün gün yalnız bıraktık.

Neler yaptıklarını biz de merak ediyorduk ama bunu öğrenmenin tek yolu projelerini jüriye ve izleyenlere sunacakları 3. günü beklemekti.

Biz de oturduk bekledik... 2. Gün 1. Günden izlenimler Halaydan izlenimler Final Günü Herkesin heyecanla beklediği gün sonunda gelip çatmıstı, organizasyonun bir ise arayıp yaramadığı bugün belli olacaktı.

Gün, organizasyon ekibi, yarısmacılar ve jürinin katıldığı bir kokteylle basladı. Açılıs Kokteyli Kokteyl'den izlenimler Yaptığımız organizasyonu yerinden izleyen, gören, bilen kisi sayısı asağı yukarı 100 kisi civarındaydı.

Ama biz sosyal medyayı kullanarak final günümüzü binlerce kisiyle paylasmak, insanlara duyurmak istedik.

Bunu gerçeklestirme kanalımız ise öncelikle twitterdı.

#cekiyorumcunku hashtag'iyle tweet atan ve en çok retweete ulasan kisiye bir adet i-pod shuffle hediye ettik. Sosyal Medya tarafı Kokteylin ardından yarısmacıların projelerini anlatacakları salona geçtik.

Takımlar 2 günlük oldukça yoğun bir çalısma sonucunda ortaya çıkardıkları ürünlerini sırayla izleyicilere ve jüriye sundular.

Jürinin kararı sonucunda 1. olan takımın her elemanına ödülleri olan birer adet Mac-book Air ve Canon HD kamera verildi.

Tivibu Yarısmanın ilk 3'e giren takımlarıyla projeleri için sözlesme imzaladı Yarısmacılar ürünlerini sunuyorlar... Göster bakalım, ne yaptın? Bu is için çok çabalamıstık.

1. olan grubu belirledikten sonra kuru kuruya hediyelerini verip herkesi evine göndermek olmazdı, aktivitenin sonu da bize yakısır sekilde olmalıydı.

Sunumlar yapılıp sampiyon belirlendikten sonra cümbür cemaat kalktık Bebek sahile indik.

Sahilde bizi bekleyen teknemize bindik, önce güzel bir aksam yemeği yedikten sonra müzik dans edip eğlenerek oldukça yoğun geçen 3 günün yorgunluğunu ve stresini Istanbul Boğazı'na bıraktık... Final gününün gecesinde katılımcılara küçük bir sürprizimiz vardı... ...Boğaziçi ... Final Etabı SON...
Full transcript